Park Śląski: oto co trzeba wiedzieć tej jesieni

Park Śląski: oto co trzeba wiedzieć tej jesieni

Kamila Rożnowska

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Spacerowiczów nie brakuje w parku także jesienią. Wczoraj spotkaliśmy tu braci Kubę i Mateusza z rodzicami
1/2
przejdź do galerii

Spacerowiczów nie brakuje w parku także jesienią. Wczoraj spotkaliśmy tu braci Kubę i Mateusza z rodzicami ©Maciej Gapiński / Dziennik Zachodni

Park Śląski: 150 tys. gości w Wesołym Miasteczku, 292 tys. w zoo. No i sezon bez prezesa. Jesienią kursuje Elka, ale nie wąskotorówka. Za to skansen szykuje się do zimy.
Sezon imprez plenerowych za nami. Na brak atrakcji w Parku Śląskim latem nie mieliśmy powodów narzekać. Co trzeba wiedzieć o parku jesienią 2015?

Wesołe Miasteczko


To miejsce, które w tym roku dotknęły największe zmiany. Od kwietnia lunapark został przejęty przez spółkę celową, której zadaniem jest zmodernizowanie tego kultowego miejsca na Śląsku. Większość udziałów w spółce należy do słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts, która w ciągu pięciu najbliższych lat zainwestuje tu 117 mln zł.

Ale Paweł Cebula, dyrektor „Wesołego”, mówi, że w tym roku nie odnotowali wzrostu liczby odwiedzających. W tym sezonie było to ok. 150 tys. gości. Zaznacza, że byli na to przygotowani, bo traktowali ten sezon jako okres przejściowy.

- Ten pierwszy sezon był bardziej roboczy. Wynikało to m.in. z procesu przekształceń w Śląskim Wesołym Miasteczku, który szedł równocześnie z sezonem - tłumaczy Cebula. Mimo że ostatni odwiedzający mogli pokręcić się na karuzelach w lunaparku ostatniego dnia września, Cebula zapewnia, że w „Wesołym” nie zwalniają tempa. Od początku października przygotowują się do przebudowy infrastruktury technicznej. - Prowadzone są prace ziemne, przygotowywane mapy do celów projektowych, jesteśmy w trakcie wyboru audytora, który przeprowadzi gruntowne przeglądy atrakcji, żebyśmy mogli w trakcie najbliższych miesięcy popracować nad niezawodnością urządzeń - wylicza dyrektor Wesołego Miasteczka.

Poza tym w grudniu powinniśmy poznać masterplan dla lunaparku, który przygotowywany jest przez holenderską firmę Jora Vision. Pod koniec tego roku będzie zatem wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądało „Wesołe” oraz w jakich strefach tematycznych będziemy mogli się tam bawić w 2016 r.
1 3 »

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
czyli swojak z PO zostanie wyciągnięty z kapelusza na prezesa parku śląskiego

Katastrofa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

To co wyprawia PO z tym parkiem to tak naprawdę kryminał spółka przynosi straty ,aby miała płynność finansową ,co roku dokapitalizuje się ja pieniędzmi podatników w regionie przez kasę z urzędu...rozwiń całość

To co wyprawia PO z tym parkiem to tak naprawdę kryminał spółka przynosi straty ,aby miała płynność finansową ,co roku dokapitalizuje się ja pieniędzmi podatników w regionie przez kasę z urzędu marszałkowskiego. Płaci się kasę POlitycznej radzie nadzorczej i prezesowi i/lub wiceprezesom ,chociaż każdy średnio rozgarnięty człowiek wie ,że gospodarczo spółka ta nigdy nie osiągnie zysku i większość tego typu obiektów funkcjonuje jako jednostki organizacyjne samorządu ,ale wiadomo koryto dla partyjniaków musi być ...tym parkiem powinna się zając jak najszybciej prokuratura ,a wiadomość o ustawianych konkursach na prezesa parku jest tak POwszechna, że jedyne ,co można napisać to POlska jest krajem totalnego bezprawia i złodziejstwa!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

DZ poleca

Światowe Dni Młodzieży. PROGRAM, INFORMACJE, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

Światowe Dni Młodzieży. PROGRAM, INFORMACJE, DOJAZD, ZDJĘCIA, WIDEO

Który ogród najpiękniejszy? Która działka najładniejsza? Zgłoś się i głosuj [PLEBISCYT DZ]

Który ogród najpiękniejszy? Która działka najładniejsza? Zgłoś się i głosuj [PLEBISCYT DZ]

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Wybieramy Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich w woj. śląskim

Wybieramy Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich w woj. śląskim