Wynik meczu Polska-Szkocja 2:2 Złoty gol Lewego na koniec meczu Elim. ME2016

Andrzej Czekaj, Jacek Sroka
Szkocja Polska WYNIK MECZU POLSKA SZKOCJA 2:2 To było 45 minut dumy i 50 minut nadziei. Ale udało się. Choć w II połowie Szkocja prowadziła 2-1, Robert Lewandowski zafundował nam gola o wadze nadziei na awans do Euro 2016 dosłownie w ostatniej sekundzie. WYNIK MECZU POLSKA SZKOCJA

Polska zremisowała w Glasgow ze Szkocją 2:2 w meczu grupy D eliminacji Euro 2016. Tym samym na awans biało-czerwonych do przyszłorocznego turnieju trzeba będzie poczekać do niedzielnego spotkania przeciwko Irlandii.

Biało-czerwoni zaczęli mecz doskonale. Już w trzeciej minucie precyzyjne prostopadłe podanie od Arkadiusza Milika wykorzystał Robert Lewandowski. W pierwszej odsłonie Polacy grali szybko i agresywnie. Gospodarze nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego. Do 45 minuty, kiedy to kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Matt Ritchie. Golkiper Swansea był bez szans.

Drugą połowę Polacy również rozpoczęli od mocnego akcentu.Tym razem uderzenie Milika z największymi problemami obronił szkocki bramkarz David Marshall. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 62. minucie. Strata Grosickiego uruchomiła kontrę Szkotów, a Steven Fletcher pięknym strzałem nie dał szans Fabiańskiemu. Ten gol zdecydowanie podciął skrzydła „Orłom Nawałki”. Straty udało się odrobić dopiero w ostatniej minucie spotkania. Z rzutu wolnego nie najlepiej dośrodkował Kamil Grosicki, ale piłka przedarła się przez gąszcz zawodników w polu karnym, odbiła się od wewnętrznej części słupka i z najbliższej odległości do siatki wepchnął ją Robert Lewandowski.

Memy z Robertem Lewandowskim po meczu Szkocja Polska

Robert Lewandowski to nie piłkarz, to Superman. ZOBACZ MEMY ...

W tabeli grupy D prowadzą Niemcy. Biało-czerwoni zajmują 2 miejsce i mają tyle samo punktów co trzecia Irlandia, która pokonała u siebie mistrzów świata 1:0. Jeśli w najbliższej kolejce Polacy wygrają lub zremisują 0:0 lub 1:1 to pojadą do Francji. Każdy inny wynik daje nam grę w barażach.

22.37 Koniec meczu. Szkoci po tym remisie stracili definitywnie szanse na awans do Euro. a nam by pojechać do Francji wystarczy w niedzielę remis z Irlandią 0:0 lub 1:1. Wyższy remis da awans Irlandczykom, którzy dziś pokonali Niemców 1:0

22.36 2:2 W ostatniej akcji meczu piłkę do siatki Szkotów wpycha Lewandowski. Po centrze z wolnego Grosickiego piłka trafiła w słupek i Lewy z metra trafił.

22.32 Sędzia dolicza cztery minuty. Cztery minuty nadziei dla Polaków. Doliczony czas gry zaczyna się od bomby Krychowiaka, którą odbija bramkarz Szkotów

22.29 Piszczek świetnie zacentrował do Grosickiego, ale ten fatalnie strzelił głową. Lepszej okazji do wyrównania już chyba nie będzie

22.27 Ostatnie 5 minut meczu w Glasgow. Niestety w tej drugiej połowie gramy znacznie słabiej.

22.24 Ostatnia zmiana w polskim zespole za Błaszczykowskiego wchodzi Olkowski w 83 min.

22.23 Polacy atakują, ale brakuje już im trochę sił i nie mają czystych sytuacji

22.21 Piszczek strzela nad bramką, do końca 10 minut

22.17 Irlandia prowadzi z Niemcami 1:0 w 70 min. gry. Gola po podaniu własnego bramkarza strzela Long. Sytuacja w grupie komplikuje się coraz bardziej. W tym momencie spadamy w tabeli na trzecie miejsce

22.12 Druga zmiana w ekipie biało-czerwonych. Za Rybusa w 71 min. wchodzi Wawrzyniak

22.07 Zostało jeszcze 25 minut, dlatego przyłączamy się do tej prośby do selekcjonera

22.04 Zmiana w polskim zespole. Za poobijanego Milika wchodzi Jodłowiec

22.03 Szkocja prowadzi 2:1 po pięknym golu Fletchera w 62 minucie gry

22.00 Brawa dla Mączyńskiego

21.55 W Glasgow jest bardzo gorąco

21.47 Zaczynamy drugą połowę. Już w 20 sekundzie po przerwie świetną okazję miał Milik, ale broni bramkarz Szkotów

21.44 W Bayernie kibicują Niemcom i Lewemu

Polska Szkocja online

21.42 Doceńmy piękny strzał Szkota

Not a bad hit from Matt Ritchie. Would you expect anything less? #SCOPOLpic.twitter.com/bFEObJZbgW

— 888sport (@888sport) październik 8, 2015

21.40 Statystyki I połowy meczu Szkocja - Polska

21.33 W rozgrywanym równolegle w Dublinie meczu Irlandia - Niemcy do przerwy jest remis 0:0

21.30 Na 15 sekund przed końcem I połowy do remisu doprowadza Ritchie. Jest 1:1

21.24 Nasi ciągle groźni

21.10 A może faktycznie coś w tym jest

Nie przesadzajmy z tymi "potwór, "bestia" pod adresem Lewego. On po prostu strzela jak Marek Koniarek. #SCOPOL

— Wojtek Bieroński (@WojtekBieronski) październik 8, 2015

21.08 My też kibicujemy biało-czerwonym

Redakcja @zachodni kibicuje Polakom i szykuje drugie wydanie DZ w koncu nie co dzień awansuje się na Euro pic.twitter.com/Mj2A6Cq8b4

21.03 O trafieniu Lewego głośno w całej Europie

It took just 2 minutes of #SCOPOL for Robert Lewandowski to score his 20th goal of the season. #FCBayern https://t.co/2GLlfLevHN

— Bundesliga Spotlight (@BundesligaSpot) październik 8, 2015

21.00 Emocje wszystkim dają się we znaki

Policja przede wszystkim przy polski sektorze. Pierwsza konfrontacja już była. #SCOPOL pic.twitter.com/4zAGzeuTpA

— Tomasz S. Lejman (@TomaszLejman) październik 8, 2015

20.57 Świetna akcja Polaków. Krychowiak wypuścił Grosickiego, a ten wycofał piłkę do Lewandowskiego. Niestety Lewy tym razem nie trafił w futbolówkę w polu karnym

20.55 Prawdziwi kibice doceniają nie tylko strzelca bramki

Asysta Milika miód #SCOPOL

— Dobrosław (@dobroslaw_) październik 8, 2015

20.52 Kibice się cieszą, a PZPN będzie płacił

A po bramce czas na race... #SCOPOL pic.twitter.com/wf919jA2jM

— Tomek Dębek (@themback) październik 8, 2015

20.49. Polska prowadzi 1:0. Gola w 2 min i 18 sek. gry strzelił Robert Lewandowski

20.47 Nawet miejscowi przyznają, że atmosfera w Glasgow jest fantastyczna

Great atmosphere at Hampden. Here's hoping for all three points. #SCOPOL pic.twitter.com/A9LDETMrAc

— Graham Mann (@GrahamRMann) październik 8, 2015

20.45 Zaczynamy mecz Szkocja - Polska. Do boju biało-czerwoni. Euro jest na wyciągnięcie ręki

Panowie, na nich! pic.twitter.com/oOYqBjA5j2

— Tomasz Włodarczyk (@wlodar85) październik 8, 2015

20.44 Hymn szkocki został odegrany na dudach

20.42 Wiadomo na kogo liczymy najbardziej

Wygrajmy to!

#Lewandowski #SCOPOL #Polska #Szkocja pic.twitter.com/QoMHbEYVJ9

20.40 Oba narody są waleczne. Kto na Hampden Park będzie górą?

Szkoci już czekają na szarże Polskiej Husarii !!! #SCOPOL #EURO2016 #SzkocjaPolska #Scotland #Poland pic.twitter.com/9rq0l9LXXf

— Jakub (@1988_Kuba) październik 8, 2015

20.38 Na Wyspach rządzi królowa, ale do Glasgo przyjechał też nasz król kibiców. BBC uwieczniła go na zdjęciu

Check out Polish Super fan Andrzej 'Bobo' Bobowski!

— BBC Sport (@BBCSport) październik 8, 2015

20.35 Polaków w Szkocji nie brakuje, ale z polskim miejscowi mają jednak problemy. Oto napis przed stadionem

Przed stadionem:

#SCOPOL #Polska #Szkocja pic.twitter.com/fqzwTh1XU3

20.30 Polscy kibice już są

15 minut do meczu. Pełny tylko polski sektor pic.twitter.com/TBquzXuKYl

— Michał Kołodziejczyk (@Michal_Kolo) październik 8, 2015

20.27 Ceny raczej słone

Szalik meczowy "jedyne" 7 funtów. #SCOPOL pic.twitter.com/2ctIz8nLG0

— Szymon Borczuch (@SzymonBorczuch) październik 8, 2015

20.23 Na Lewego zwrócone są oczy całej Europy. To tweet ze strony UEFA

#EURO2016 qualifying top scorer @lewy_official arrives at Hampden Park... pic.twitter.com/O8o0fn6ai1

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) październik 8, 2015

20.19 Nasi przed Hampden Park

Przed Hampden Park niesie się jedna pieśń: "Gramy u siebie!" #SCOPOL pic.twitter.com/0MCjekh3jN

— x-news sport (@xnews_sport) październik 8, 2015

20.17 Nasi na Hampden Park

Wyszli na rozgrzewkę pic.twitter.com/zKqE6qhhrh

20.15 A oto skład Polaków w rozbiciu na kluby: Swansea - Borussia, Legia, Torino, Terek - Wisła, Sevilla, Fiorentina, Rennes - Ajax, Bayern. Robi wrażenie

20.10 Skład Szkotów: 1. David Marshall - 2. Alan Hutton, 4. Russell Martin, 5. Grant Hanley, 3. Steven Whittaker - 6. James Forrest, 7. Darren Fletcher, 8. Scott Brown, 10. Steven Naismith, 11. Matt Ritchie - 9. Steven Fletcher.

20.05 Skład Polaków: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 21. Michał Pazdan, 15. Kamil Glik, 13. Maciej Rybus - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Grzegorz Krychowiak, 5. Krzysztof Mączyński, 7. Arkadiusz Milik, 11. Kamil Grosicki - 9. Robert Lewandowski.

20.00 Za nami już pierwszy mecz w naszej grupie. Gruzja wygrała z Gibraltarem 4:0. Obydwa zespoły nie mają szans na awans na Euro

Zaczynamy relację live

Ile bramek strzeli Robert Lewandowski w meczu Polska - Szkocja?

Zobaczcie transmisję na żywo z meczu Polska - Szkocja

Przed piłkarską reprezentacją Polski dwa najważniejsze spotkania podczas eliminacji Euro 2016 we Francji. Mecze przeciwko Szkocji w czwartek i Irlandii w niedzielę zadecydują o tym, czy biało – czerwoni znajdą się w gronie 24 drużyn, które w przyszłym roku zagrają na mistrzostwach Europy we Francji. Podopieczni Adama Nawałki są bardzo blisko osiągnięcia tego celu. Aby być absolutnie pewnym udziału w tej imprezie nasza kadra potrzebuje korzystnych rozstrzygnięć na finiszu eliminacji. Polacy awans na Euro 2016 mogą zapewnić sobie już po czwartkowej serii gier. By tak się stało muszą zostać spełnione dwa warunki. Pierwszy: zwycięstwo Polaków w Glasgow, drugi: strata punktów przez reprezentacje Niemiec w meczu z Irlandią.

Mecz Polska - Szkocja decyzuje o tabeli
Tyle, że w „polskiej” grupie sytuacja jest bardzo wyrównana i wiele może się jeszcze w niej zdarzyć. O dwa miejsca gwarantujące bezpośredni awans wciąż walczą trzy zespoły: Niemcy, Polacy i Irlandczycy. Wszystkie mają porównywalne szanse na awans i będą do końca walczyć o przepustkę na francuski czempionat.

Biało-czerwoni zagrają w czwartek w Glasgow jako wicelider grupy D. Polacy w przekroju całych eliminacji prezentowali się bardzo dobrze, grali efektownie, skutecznie, a przy tym nie popełniali większych błędów w obronie. Przed potyczką ze Szkocją w polskim zespole panuje dobra atmosfera.

WYNIK MECZU POLSKA - SZKOCJA

- Mamy świadomość, że drużyna funkcjonuje bardzo dobrze. Morale są wysokie i to nas cieszy. Bardzo spokojnie podchodzimy do finiszu eliminacji. Będziemy walczyć o wygraną, ale potrzebujemy spokoju i dystansu - powiedział trener reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Szkoci mają nadzieję na zwycięstwo w meczu Polska - Szkocja
Pełna mobilizacja również w zespole gospodarzy. Wyniki wrześniowych spotkań podopiecznych Gordona Strachana sprawiły, że Szkoci stracili szansę na bezpośredni awans, ale mają jeszcze nadzieję na grę w barażach. Polacy muszą być skoncentrowani do samego końca meczu w Glasgow, ponieważ gospodarze to zespół niezwykle ambitny i konsekwentny. Szkoci bardzo dobrze spisywali się dotychczas w meczach przed własną publicznością.

Z czterech rozegranych spotkań wygrali trzy (1:0 z Gruzją, 1:0 z Irlandią, 6:1 z Gibraltarem). Jedynej porażki doznali we wrześniu, kiedy na Hampden Park ulegli 2:3 Niemcom. Wyniki zespołu prowadzonego przez Gordona Strachana pokazują, że Polacy muszą być przygotowani na każdy scenariusz w tym meczu.

- Jesteśmy przygotowanie na agresywną grę, nie boimy się walki. Myślę jednak, że koniec końców decydować będą umiejętności czysto piłkarskie. Na tym opieramy nasz plan. Chcemy kontrolować spotkanie i spełniać swoje założenia – stwierdził trener Polaków.

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat i Polsat Sport.