Ważne
  KONKURS: Gazetka ekologiczna "Jak daleko nam do Eko?"

  KONKURS: Gazetka ekologiczna "Jak daleko nam do Eko?"

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  KONKURS: Gazetka ekologiczna "Jak daleko nam do Eko?"
  1/12
  przejdź do galerii
  „Jak daleko nam do Eko?” - to konkurs na gazetkę ekologiczną, organizowany przez Fundację Giesche oraz redakcję „Dziennika Zachodniego”.
  Konkurs na gazetkę ekologiczną organizowany jest przez Fundację Giesche oraz Redakcję Dziennika Zachodniego w ramach projektu „Jak daleko nam do Eko?”. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny o tematyce ekologicznej, który obejmuje zagadnienia ochrony środowiska na Śląsku: rewitalizacji terenów poprzemysłowych, właściwej gospodarki odpadami i dbałości o czystość otoczenia poprzez pokazanie pozytywnych i negatywnych przykładów działania na rzecz środowiska.


  W myśl konkursu ̶ gazetkę ekologiczną przygotowują zespoły redakcji szkolnych, kół redakcyjnych, lub jednostek specjalnie powołanych do realizacji niniejszego projektu. Zarówno projekt graficzny, jak i merytoryczny opracowuje młodzież pod nadzorem opiekuna ̶ nauczyciela prowadzącego szkolną redakcję. Spośród zredagowanych gazetek wybierzemy trzy ̶ zdaniem jurorów ̶ najciekawsze. Na potrzeby konkursu stworzony został regulamin określający m.in. zasady wyłaniania wyróżniających się gazetek. Nagrodami w konkursie są dyplomy dla uczniów i sprzęt biurowy dla kół redakcyjnych.

  Poprzez ciekawą formę konkursu chcemy zachęcić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do zgłębiania świadomości ekologicznej. Pragniemy również tą drogą przekazać opinii publicznej informację, jak młodzi ludzie widzą swoje miejsce w ochronie środowiska.

  Dnia 26 listopada na terenie Fabryki Porcelany w Katowicach odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu na gazetki ekologiczne "Jak daleko nam do Eko?". W uroczystości wzięli udział uczniowie oraz opiekunowie zespołów redakcyjnych szkół podstawowych i gimnazjów z woj. śląskiego. Całość przedsięwzięcia podsumowała Pani Aleksandra Kandzia-Ulrych - Wiceprezes Fundacji Giesche oraz Karolina Sarnik - koordynator projektów specjalnych Dziennika Zachodniego. Szkoły, których gazetki wyróżniały się najbardziej otrzymały sprzęt biurowy na cele szkolnych kół redakcyjnych, a sami autorzy gazetek otrzymali statuetki oraz imienne dyplomy. Poza regulaminem komisja konkursowa dodatkowo wyróżniła 3 gazetki, których autorzy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe porcelanowe filiżanki. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

  Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach.

  23.11.2015r. - Ogłoszenie wyników konkursu:

  I miejsce - Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie
  II miejsce - Szkoła podstawowa nr 15 w Chorzowie
  III miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku

  Dodatkowo wyróżnione zostały gazetki ekologiczne szkół:

  Gimnazjum nr 15 w Dąbrowie Górniczej
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. Orła Białego w Żywcu
  Szkoła podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu

  Gratulujemy!

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.


  Mając na uwadze nakład pracy jaki muszą Państwo włożyć w przygotowanie gazetki ekologicznej w konkursie „Jak daleko nam do Eko?” informujemy, iż termin składania prac został wydłużony do 15-go listopada br. Jednocześnie uległ zmianie termin ogłoszenia wyników konkursu na dzień 23.11.2015r. Proszę uwzględnić powyższe zmiany podczas realizacji projektu.

  Na zgłoszenia oczekujemy do 15 listopada 2015 r. (decyduje data wpłynięcia pracy do Redakcji). Do prac powinien zostać dołączony formularz zgłoszeniowy z uwzględnieniem danych osób redagujących, podpisany przez opiekuna grupy jeden egzemplarz regulaminu oraz oświadczenia (załącznik nr 1 i 2 do regulaminu konkursu). Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą pocztową na adres: „Dziennik Zachodni” Polska Press Sp. z o.o. Oddział Śląsk w Sosnowcu, ul. Baczyńskiego 25A, 41-203 Sosnowiec ̶ z dopiskiem „Konkurs – Jak daleko nam do EKO?”.

  Gorąco zachęcamy uczniów oraz pedagogów do uczestnictwa w konkursie. Służąc pomocą w razie Państwa pytań, pozostajemy pod numerami telefonów: 32 634 23 10, 32 634 23 04 bądź pod adresem mailowym: karolina.sarnik@polskapress.pl

  Regulamin konkursu - Jak daleko nam do eko z Dziennikiem Zachodnim  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama