Radio Egida do końca października dla mieszkańców Katowic...

  Radio Egida do końca października dla mieszkańców Katowic dostępne w eterze

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  16.11.2011 katowice radio egida radio studenckie egida student audycja nz prezenter klaudia mason, fot. marzena bugala/polskapressse
  1/4
  przejdź do galerii

  16.11.2011 katowice radio egida radio studenckie egida student audycja nz prezenter klaudia mason, fot. marzena bugala/polskapressse ©Fot. Marzena Bugala / Polskapres

  Do końca października mieszkańcy Katowic w swoich domach mogą słuchać studenckiego radia Egida. Radio w eterze nadaje na fali 96,9 FM. By uczcić pierwsze wyjście w świat, radiowcy postanowili zorganizować konkursy antenowe. Do wygrania bilety na koncerty, vouchery, zaproszenia do kin i inne ciekawe nagrody.
  96,9 FM na tej częstotliwości do końca października mieszkańcy Katowic będą mogli posłuchać studenckiego radia Egida. To pierwsze wyjście radiowców w świat od 45 lat, czyli od jego powstania (radio Egida jest jedną z najstarszych rozgłośni radiowych w Polsce!) Przez te lata pierwsze kroki stawiały tam takie sławy dziennikarstwa jak Marek Czyż, Piotr Baron czy Kamil Durczok.

  - Radio Egida to informacje i publicystyka, a także muzyka specjalnie dobrana przez studentów - zachwala Jacek Szymik - Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  By uczcić przełomowe wydarzenie, radiowcy przygotowali dla słuchaczy wiele konkursów. Do wygrania są bilety na koncerty, vouchery czy zaproszenia do kin.

  Kontakt ze studiem radiowym będzie możliwy pod numerem telefonu: 32 358 66 12. Dzwoniąc na ten numer można zgłaszać też propozycje tematów do omówienia czy przesłać pozdrowienia dla bliskich.

  W siedzibie radia (Domu Studenta nr 1 w Katowicach-Ligocie) znajduje się muzeum, w którym znaleźć można plakaty z przeglądów piosenki studenckiej czy afisze z kolejnych urodzin radia.

  - Mamy też stary sprzęt, stoły realizatorskie, które kiedyś były szczytem techniki – opowiada Radosław Aksamit, były redaktor naczelny radia. – Część sprzętów jeszcze działa. Są to tzw. pralki, czyli bardzo duże, węgierskie magnetofony szpulowe, które wykorzystujemy do przegrywania taśm analogowych na formę cyfrową - zdradza.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama