Mądry biznes z Orange

  Mądry biznes z Orange

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mądry biznes z Orange
  1/2
  przejdź do galerii
  Stefan Kozłowski

  Firma może być mobilna za małe pieniądze
  Biznes wymaga sprawnej i szybkiej komunikacji z bliższym i dalszym otoczeniem. Nieocenionym do tego narzędziem jest komórka. Usługi mobilne nie muszą przy tym kosztować fortunę.

  Praktycznie nawet najmniejsza firma potrzebuje dzisiaj do sprawnego prowadzenia działalności telefonu komórkowego, najlepiej smartfonu. W czasach wymagających dużej mobilności, gdy coraz większa część działalności firmy - jej właścicieli i pracowników - odbywa się poza jej siedzibą, coraz bardzie jest on niezbędny do kontaktów wewnątrz firmy, z klientami, kontrahentami i urzędami.

  Oczywiście, jak w przypadku każdych kosztów firmowych, wydatki na usługi mobilne należy optymalizować. Oznacza to wybór takiej usługi, która zapewnia zaspokojenie usług komunikacyjnych w jak najszerszym zakresie za jak najniższą cenę.

  Za ile bez limitu
  Wszyscy liczący się na rynku operatorzy oferują biznesowi umowy, które gwarantują nielimitowane rozmowy. Jednak zakres tego „nielimitowania” jest różny. Może dotyczyć np. tylko rozmów wewnątrz danej sieci i na telefony stacjonarne, ale i wszystkich rozmów w kraju. To samo dotyczy sms-ów.

  Istotna też jest cena. Abonament „bez limitu” i bez telefonu może nas kosztować miesięcznie 19,99 zł, ale i 24,99 zł, a nawet 39 zł.

  Tylko potrzeby firmy
  „Najszerszy zakres” należy przy tym należy rozumieć ściśle w odniesieniu do potrzeb firmy. Praktycznie wszyscy operatorzy oferujący usługi telefonii komórkowej dla małych firm gwarantują pakiet dodatkowych korzyści, które nie zawsze są rzeczywiście użyteczne. Dla przykładu bonusy na zakupy przez internet będą niewielką korzyścią dla większości firm, w przeciwieństwie do możliwości rozliczania roamingu po cenach krajowych w czasie kilkudniowych wypadów za granicę, bo dziś takie podróże są już powszechne. Oznacza to, że przed wyborem określonej oferty i zawarciem umowy z operatorem powinniśmy najpierw zdefiniować potrzeby swojej firmy. Oczywiście kwestią podstawową są dziś już nie tylko rozmowy i sms-y. Smartfony stały się wszak tak powszechne przede wszystkim dlatego, że dają możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu.

  Internet jest ważny choćby dlatego, że daje możliwość odbierania e-maili w dowolnym miejscu i odpisywania na nie. Ponadto, poprzez różnego rodzaju aplikacje mobilne, umożliwia zdalne prowadzenie firmy - choćby tak powszechną już w tej chwili obsługę bankową.

  Najlepsza oferta
  Jeśli jesteśmy przedsiębiorcą i poszukujemy usługi telefonii komórkowej, to optymalna będzie umowa, która w ramach najtańszej opłaty (19,99 zł miesięcznie) zagwarantuje nam rozmowy bez limitu dla wszystkich rozmów w kraju. Ponadto zawiera opcje pozwalające na optymalizację wydatków na usługi telekomunikacyjne; pomniejszanie kosztów jednostkowych danej usługi dzięki dodawaniu kolejnych (telefon stacjonarny, internet stacjonarny, internet mobilny itd.).

  Ważne jest też, by gwarantował najszybszy możliwy dostęp do internetu (LTE). Dodatkowo warto, by dawał możliwość niskich opłat za usługi telekomunikacyjne w czasie pobytu za granicą, np. transfer danych przez kilka pierwszych dni według cen krajowych.


  Ekspert radzi:
  DAWID KOWAL
  Biznes Ekspert
  Salon sprzedaży Orange Czeladź, Będzińska 80


  Klienci w salonie często pytają mnie o najlepszą ofertę. Każda firma ma indywidualne potrzeby, specyfikę i kulturę pracy. Każdy przedsiębiorca ma też określone możliwości finansowe i wydatki. Dlatego warto przeanalizować potrzeby firmy i ze wszystkich ofert dobrać tę która spełni wymagania klienta.

  Dla mniejszych firm, działających w Polsce polecam abonament bez limitu za 19,99 zł. W jego ramach przedsiębiorca otrzymuje rozmowy i sms-y bez limitu oraz pakiet 500 MB danych internetu LTE. Jest to oferta bez telefonu, ale z rozmów wynika, że klienci często mają swój aparat w dobrym stanie. Ten abonament to najtańszy abonament „bez limitu” na rynku.

  W Orange dbamy, aby każdy znalazł ofertę dopasowaną do swojego biznesu. Nikt nie chce dopłacać do usług, z których nigdy nie skorzysta, a które narzuca standardowy pakiet telefoniczny. Dlatego proponujemy naszym klientom plany telefoniczne Orange Biz (Podstawowy, Krajowy, Europejski, VIP). To pakiety, które można dowolnie dopasowywać do potrzeb.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama