Zlot Fiata 126 p: Na weekend z Fiatami i innymi atrakcjami...

  Zlot Fiata 126 p: Na weekend z Fiatami i innymi atrakcjami zaprasza nas Bielsko-Biała

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Słynny maluch to jedna z wizytówek Bielska-Białej. Podczas marcowego zlotu nad Białą sprawdzono, że zmieści się w nim 14 osób
  1/4
  przejdź do galerii

  Słynny maluch to jedna z wizytówek Bielska-Białej. Podczas marcowego zlotu nad Białą sprawdzono, że zmieści się w nim 14 osób ©łukasz klimaniec

  Na Zlocie Fiata 126 p w Bielsku-Białej pojawią się unikatowe egzemplarze maluchów, będą konkursy oraz zabawa taneczna w stylu PRL. Przy okazji warto wstąpić do Muzeum Fiata 126p i kilku innych fajnych miejsc na bielskiej starówce.
  Legendą stał się już za życia - opiewano go w piosenkach (Perfect śpiewał: „Telewizor, meble, mały fiat/Oto marzeń szczyt”, a Big Cyc: „Mały fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat”), uwieczniano w filmach („Nie ma mocnych”, „Czterdziestolatek, „Nic śmiesznego” czy „Fuks”), żartowano w dowcipach (Dlaczego nie powinno się malować malucha na czerwono? Bo ktoś mógłby go pomylić ze skrzynką na listy!).

  To właśnie w nim i z nim miliony Polaków przeszło swoją inicjację za kierownicą, zaś Bielsko-Biała stała się miastem nie tylko wełną oraz Bolkiem i Lolkiem stojącym. Duch malucha unosi się i pewnie jeszcze długo będzie się unosił nad bielskim grodem, ale w ten weekend silnie będzie go można poczuć za sprawą Zlotu Fiata 126p.

  Na imprezę poświęconą jednemu z najbardziej pożądanych aut epoki PRL zapraszają Kawiarnia-Muzeum Maluch Cafe oraz I love BB. Podczas zlotu zaplanowano między innymi pokaz unikatowych egzemplarzy maluchów, konkursy motoryzacyjne dla dzieci i dorosłych oraz zabawę taneczną w stylu PRL.

  - W programie zlotu przewidzieliśmy wiele atrakcji dla mieszkańców miasta oraz licznych zlotowiczów przybyłych z różnych stron Polski oraz zza granicy - poinformowała Joanna Lemańska z Maluch Cafe.

  Zabawa z maluchem w tle


  Pierwsza część spotkania rozpoczyna się w sobotę o godz. 10.00 na bielskim Rynku. Prezentacja samochodów będzie nie tylko doskonałą okazją do podziwiania niezwykłych egzemplarzy, ale także możliwością rozmowy z pochodzącymi z różnych części Polski pasjonatami motoryzacji oraz poznania ciekawych historii i wspomnień związanych z popularnym małym fiatem.
  Na Rynek organizatorzy zapraszają także po południu.

  O godz. 15.00 rozpoczną się zabawy motoryzacyjne, które poprowadzi bielski kierowca rajdowy Grzegorz Miksa. Chętni będą mogli m.in. sprawdzić swoją wiedzę na temat małego fiata oraz wziąć udział w konkursie składania elementów malucha na czas. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci - na najmłodszych czekają gry i zgadywanki z nagrodami.

  W dzień zlotu od 10.00 do 18.00 organizatorzy zachęcają do zwiedzania Maluch Cafe, czyli kawiarni i muzeum małego fiata w jednym, pełnego oryginalnych elementów i pamiątek dotyczących produkowanego w bielskiej fabryce samochodu.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama