Daszewski: Pamięć o JPII nie tylko spiżowa

  Daszewski: Pamięć o JPII nie tylko spiżowa

  Adam Daszewski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Co zostało w nas z papieża Polaka? Co pozostało z obietnic i szlachetnych planów powodowanych emocjami chwili? Kibice wytrzymali dwa dni, nasze solenne zobowiązania dwa tygodnie, papieskie słowo pozostawiliśmy filozofom. Pokolenie JPII rozsypało się po polskich i obcych drogach życia.
  Adam Daszewski

  Adam Daszewski

  Pozostały też spiżowe, marmurowe i betonowe monumenty, których ci u nas dostatek, ale głębszej refleksji u przechodzących mimo nie budzą. Ale są też na szczęście i inne pomniki, w moim przekonaniu trwalsze. Jednym z nich jest Dzień Papieski i towarzysząca mu zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych, a niebogatych. Dzień Papieski to także przypomnienie nauczania, które tak łatwo wyrzuciliśmy z pamięci.

  Każda złotówka, którą przekażemy w najbliższą niedziele na ten zbożny cel, zwróci się nam w dwójnasób, bo "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  DZIEŃ PAPIESKI: 160 STYPENDYSTÓW FUNDACJI DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama