Prawybory DZ: Zmiany w Gliwicach, Rybniku i Sosnowcu. Głosuj...

  Prawybory DZ: Zmiany w Gliwicach, Rybniku i Sosnowcu. Głosuj na swoich kandydatów

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prawybory 2015
  1/8
  przejdź do galerii

  Prawybory 2015

  Rozpoczął się weekendowy finisz plebiscytu. Każdy głos może zmienić wynik głosowania. Oto liderzy okręgów wyborczych do Sejmu. Notowanie z soboty 10.10.2015 r., godz. 21.30
  To już ostatni weekend głosowania w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”, którego celem jest wyłonienie najbardziej popularnych postaci spośród polityków, kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu RP w 2015 r.

  Zmiany na pozycjach liderów w dwóch okręgach wyborczych pokazują, że jeszcze nic nie jest przesądzone, a prowadzący nie mogą czuć się pewni zwycięstwa. Zwłaszcza że, jak mieliśmy się okazję przekonać podczas innych plebiscytów, ostatnie dni przed finałem zawsze są najbardziej gorące, a liczba głosów oddanych na kandydatów rośnie.

  Zmiany liderów w dwóch okręgach wyborczych


  Najbardziej zacięte pojedynki obserwujemy w okręgach: Bielsko-Biała, Rybnik i Gliwice. W Sosnowcu przetasowania dotyczą pierwszej trójki posłów o największej liczbie głosów. Oto najbardziej popularni kandydaci na posłów we wszystkich okręgach wyborczych województwa śląskiego. Notowanie z soboty, 10 października, godz. 21.30.

  W okręgu wyborczym nr 27, czyli w Bielsku-Białej, liderem jest Katarzyna Wierzbinka (PSL) 3057 głosów, na drugą pozycję wrócił Sławomir Kowalski (PO). Na trzecim miejscu jest Małgorzata Pępek (PO). Różnice są niewielkie.

  W okręgu wyborczym nr 28, który obejmuje m.in. Częstochowę, Leszek Sykulski (.Nowoczesna), po stracie pozycji lidera w ubiegłym tygodniu, wciąż na drugim miejscu. Prowadzi Krzysztof Zieliński (Zjednoczona Lewica) 2287 głosów. Trzecie miejsce niezmiennie należy do Bartłomieja Dobrzyniewicza (KORWiN).

  W okręgu wyborczym nr 29, a więc w Gliwicach, stało się to, co przewidywaliśmy przed tygodniem. Z 4 kandydatów komitetu Kukiz’15, którzy atakowali lidera, Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek jest dziś na pierwszym miejscu 6896 głosów. Mariusz Wal (PO) lokuje się na drugim miejscu. Kolejną lokatę zajmuje Mariusz Kurzątkowski (Kukiz’15).

  Okręg wyborczy nr 30 (Rybnik). Jeszcze dwa dni temu wydawało się, że Marek Szafraniec (PiS) będzie zwycięzcą plebiscytu, mając spory zapas głosów nad drugim w kolejności kandydatem. Jednak Marek Duży (PO) nadrobił stratę i prowadzi w okręgu z 11872 głosami. Trzecie miejsce należy do Konrada Dziennika (Kukiz’15).

  W okręgu wyborczym nr 31 przewodzi Przemysław Wipler (KORWiN) 8541 głosów. Drugi jest Leszek Boniewski (PSL). Trzecie miejsce po raz pierwszy zajmuje Jacek Piwowarczuk (Kukiz’15).

  W okręgu wyborczym nr 32 (Sosnowiec) Sebastian Szaleniec (Zjednoczona Lewica) 2895 głosów zachowuje przewagę nad Robertem Wanicem (PiS), który wyprzedził do tej pory drugą na liście Barbarą Chrobak (Kukiz’15).

  Czy kolejność na listach się zmieni? To zależy wyłącznie od państwa głosów. Zwycięzców poznamy w poniedziałek w samo południe.

  PRAWYBORY DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  Kliknij i głosuj na swojego kandydata do Sejmu


  PRAWYBORY DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  Kliknij i głosuj na swojego kandydata do Senatu  Wyniki plebiscytu opublikujemy w piątkowym wydaniu „Dziennika Zachodniego” 16 października - zaledwie tydzień przed ciszą wyborczą.  Sposoby głosowania na kandydatów
  Głosowanie prowadzone jest osobno wkażdym okręgu województwa śląskiego.
  Na kandydatów można oddawać głos aż na trzy sposoby:
  • 1. Tradycyjny klik na portalu dziennikzachodni.pl to 1 punkt dla wskazanego kandydata (istnieje możliwość oddania pięciu głosów dziennie).
  • 2. Głos oddany za pośrednictwem Facebooka to 2 punkty (tę czynność można zrealizować raz dziennie).
  • 3. Wysłany SMS to 10 punktów dla kandydata. Nie ma ograniczeń w wysyłaniu SMS-ów. Cena SMS-a to 2,46 zł z VAT.

  Szczegóły na naszej stronie: dziennikzachodni.pl w zakładce „Wybory Parlamentarne”.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama