Polska - Belgia 3:0. Dobry początek polskich siatkarzy na ME [WIDEO]

Polska - Belgia 3:0 - siatkarze mistrzostwa Europy rozpoczęli od zwycięstwa
Polska - Belgia 3:0 - siatkarze mistrzostwa Europy rozpoczęli od zwycięstwa cev.lu
Już po losowaniu grup mistrzostw Europy wiadomo było, że najgroźniejsi dla Polaków będą w tej fazie Belgowie. Mistrzowie świata nie zlekceważyli rywala, na mecz w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie wyszli skoncentrowani i łatwo wygrali pierwszego seta. Potem zwolnili tempo, ale ostatecznie Polska pokonała Belgię 3:0.

Trener Stephane Antiga nie mógł liczyć w tym meczu na Piotra Nowakowskiego, który narzekał na ból pleców i jedynie przyglądał się grze biało-czerwonych. Jego miejsce zajął wracający po kontuzji Karol Kłos. Pod znakiem zapytania stał także występ Bartosza Kurka, który wybił palec, ale sztab medyczny stanął na wysokości zadania.

Pierwszy i trzeci set wyraźnie należał do biało-czerwonych. Emocje w tym meczu były jedynie w drugiej partii. Belgowie za wszelką cenę postanowili go wygrać i prowadzili już 22:20, ale po dobrych zagrywkach Kurka udało się doprowadzić do remisu. W grze na przewagi rywale długo stawiali opór naszej ekipie i dopiero Michał Kubiak zdołał go złamać udaną zagrywką.
- W drugim secie po prostu popełniliśmy za dużo błędów i Belgowie potrafili to wykorzystać - mówił po meczu reporterowi Polsatu selekcjoner polskiej reprezentacji.

Jego zawodnicy wyciągnęli z tych perypetii wnioski i po zmianie stron szybko objęli prowadzenie, a potem kontrolowali przebieg meczu.

W sobotę Polacy grają ze Słowenią, a w niedzielę z najsłabszym zespołem Białorusią. Obaj rywale nie powinny sprawić problemów mistrzom świata. Wczoraj w bezpośrednim spotkaniu tych drużyn górą byli Słoweńcy.