Siatkówka NA ŻYWO: Słowenia - Polska 1:3 (21:25 30:28 26:28 13:25) Grupa C Mistrzostw Europy

Polska gra ze Słowenią
Polska gra ze Słowenią CEV
Polska - Słowenia 3:1 W drugim meczu grupy C mistrzostw Europy polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:1 i z kompletem punktów i stratą jednego seta prowadzą w tabeli. W dzisiejszym meczu z Białorusią biało-czerwonym do awansu do ćwierćfinału wystarczy jeden punkt, ale podopieczni Stephana Antigi zapowiadają zwycięstwo. SIATKÓWKA NA ŻYWO

Polska - Słowenia TRANSMISJA LIVE

Oba zespoły na inaugurację mistrzostw Europy wygrały swoje spotkania. Biało-czerwoni pokonali Belgię, a ekipa Słowenii łatwo uporała się z Białorusią. To dało pewności siebie drużynie z południa Europy. Słoweńcy zapowiadali, że są w stanie wygrać z każdym, z Polakami także.

Pierwszy set tego jednak nie potwierdził. Słoweńcy dotrzymywali jak mogli kroku biało-czerwonym, ale tylko na początku seta. Kiedy nasza drużyna włączyła piąty bieg nie byli wstanie ich zatrzymać. W końcówce udało im się odrobić kilka punktów, ale seta zakończył udanym atakiem Bartosz kurek.

Wygrany set nieco uśpił biało-czerwonych. Podobnie jak w meczu z Belgią podali rękę rywalowi i przeżywali potem prawdziwe męki. Przy stanie 24:24 Michał Kubiak atakując ze skrzydła nie trafi boisko, ale potem kapitan naszej drużyny zrehabilitował się wyprowadzając zespół na prowadzenie asową zagrywką. Słoweńcy mocno się denerwowali psując trzy zagrywki pod rząd, ale ostatecznie to oni byli w tym secie góra. Po ataku Mateusza Miki piłką trafiła w antenkę i mecz jakby rozpoczynał się od nowa.

Tym razem Polacy nie wyciągnęli wniosków z tej lekcji. Nadal popełniali błędy co było wodą na młyn dla ambitnie grających Słoweńców. W końcówce Polacy prowadzili 24:19 i wydawało się, że emocji już nie będzie. Polacy jednak stanęli i nie mogli sobie poradzić z zagrywka rywali. Słoweńcy nie tylko odrobili straty, ale mieli nawet piłkę setową 25:24. Zrobiło się nerwowo, na szczęście więcej zimnej krwi zachowali mistrzowie świata i objęliśmy prowadzenie 2:1.

Czwarty set to już wyraźna dominacja biało-czerwonych. Przy stanie 6:3 zagrywką rywali kompletnie rozbił Mateusz Bieniek i Polacy prowadzili już 12:3. Takiej przewagi biało-czerwoni, jak przystało na mistrzów świata, nie mogli już roztrwonić.

Słowenia - Polska 3:1 (25:21, 28:30, 28:26, 25:13)

Polska: Kurek, Kłos, Bieniek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Łomacz, Buszek, Szalpuk.

Słowenia: Pajenk, Gasparini, Vincić, Koncilja, Cebulj, Urnaut, Kovacić (libero) oraz Sket, Kozamiernik, Ropret.

SŁOWENIA - POLSKA WYNIK

WCZEŚNIEJ PILSALIŚMY

Zarówno Polska jak i Słowenia rozpoczęły mistrzostwa Europy od zwycięstwa. Polacy mieli teoretycznie silniejszego rywala. Podopieczni Stephane Antigi po wygraniu dość łatwo pierwszego seta potem długo się męczyli by złamać opór rywala. W grze na przewagi wykazali więcej zimnej krwi i tym samym odebrali nadzieję Belgom na urwanie mistrzom świata choćby seta.

Z kolei Słowenia nie miała problemów z pokonaniem najsłabszej drużyny w grupie C Białorusi. Podopieczni włoskiego szkoleniowca Andrei Gianiego pozwolili rywalom ugrać w trzech setach zaledwie 50 punktów. Mecz trwał niewiele ponad godzinę. Zdają sobie jednak sprawę, że z Polakami jednak nie będzie im już tak łatwo.

POLSKA SŁOWENIA TRANSMISJA ONLINE STREAM LIVE

- Słowenia ostatnio spisuje się bardzo dobrze, ale jesteśmy lepszą drużyną - zapewnia libero biało-czerwonych Paweł Zatorski.

W kwietniu trener Luka Slabe z powodów osobistych zrezygnował z prowadzenia Słoweńców. Jego miejsce zajął rekordzista pod względem występów we włoskiej reprezentacji Andrea Giani. Pierwszym sukcesem jego podopiecznych było wygranie w Final Four Ligi Europejskiej w Wałbrzychu. Na ostatnich mistrzostwach Europy, których współgospodarzami byli Polacy i Duńczycy, Słowenia wywalczyła 13 miejsce.

Jaki wynik padnie dzisiaj w meczu Polska - Słowenia?

Polscy kibice nie wyobrażają sobie, innego niż zwycięstwo.