„Beyond Live”. Jest już zapis wyjątkowego koncertu zespołu...

  „Beyond Live”. Jest już zapis wyjątkowego koncertu zespołu Kruk

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zespół Kruk

  Zespół Kruk ©Arek Ławrywianiec

  Scena to dla Kruka źródło życia, dlatego zdecydowaliśmy się podsumować dotychczasową karierę wydawnictwem „The best of” - mówi lider
  Zespół Kruk

  Zespół Kruk ©Arek Ławrywianiec

  Dziesięć dni temu, 2 października, premierę miało najnowsze koncertowe wydawnictwo pochodzącej z Dąbrowy Górniczej hardrockowej formacji Kruk. Materiał zatytułowany „Beyond Live” zawiera zapis koncertu, jaki odbył się 18 kwietnia w studiu Radio Katowice.

  Lider grupy, Piotr Brzychcy, zapytany, w którym miejscu na drabince osiągnięć umieściłby ten album, odparł, że na samym szczycie.

  - Rock to przede wszystkim emocje, scena, ludzie, upadki i wzloty, radość, smutek, stres, uniesienia, trema… Mógłbym tak bez końca - wyliczał Brzychcy.


  - Scena dla Kruka to źródło życia, dlatego zdecydowaliśmy się podsumować naszą dotychczasową karierę wydawnictwem „The best of”, ale w wersji koncertowej z naszą ukochaną i cudowną publicznością. Przepraszam, złe słowo, to bardziej już rodzinka niż publiczność. Ponadto samo miejsce - scena studia Polskiego Radia Katowice, miejsca, z którym jesteśmy od lat związani, skąd dostajemy mnóstwo wsparcia, też jest na takie kategoryzowanie kolejnym argumentem - powiedział.

  Przy szczelnie wypełnionej widowni zespół zagrał ponad dwugodzinny koncert, w repertuarze którego znalazły się największe przeboje z dotychczasowej dyskografii zespołu Kruk, a także kilka oryginalnych niespodzianek, jak na przykład utwory „Heaven & Hell” Black Sabbath, „When A Blind Man Cries” i „Burn” Deep Purple.

  Przygotowania do koncertu trwały kilka długich miesięcy. Piotr wspominał, że wbrew pozorom organizowanie takiego koncertu, ogarnięcie wszystkich ludzi, umów, zaproszenie gości specjalnych, zgranie terminów to rzecz wymagająca.

  - Udało nam się osiągnąć wszystko dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Do teraz nie mogę w to uwierzyć, że wszystko stało się faktem i kolejną przecudną historyjką na ścieżce powietrznej lotu kruczego. Przed samym koncertem była jakaś kumulacja stresu i tremy, ale jak już wyszliśmy na scenę i przywitały nas gorące owacje, to wszystko uciekło gdzieś do ciemnych zakątków zaplecza i mogliśmy delektować się każdą chwilą tego niezapomnianego wieczoru - podkreślił.

  Na scenie obok gwiazd wieczoru pojawili się znakomici goście: Piotr Luczyk (Kat), Grzegorz Kupczyk (CETI, Turbo) oraz na sam finał Józef Skrzek z SBB.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama