Ważne
  The Shannara Chronicles - widowiskowy zwiastun nowego...

  The Shannara Chronicles - widowiskowy zwiastun nowego serialu fantasy

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  The Shannara Chronicles - widowiskowy zwiastun nowego serialu fantasy
  1/9
  przejdź do galerii
  Stacja MTV nie zwalnia tempa i przygotowuje coraz lepsze seriale. W weekend opublikowano widowiskowy zwiastun "The Shannara Chronicles", produkcji opartej na 2 tomie książki wchodzącej w skład trylogii Miecza Shannary „Kamienie Elfów”.
  Zwiastun The Shannara Chronicles został opublikowany w czasie New York Comic-Con, kiedy też ogłoszono, że premiera serialu będzie 5 stycznia 2016 na stacji MTV. Serial oparty jest na książkach autorstwa Terry'go Brooksa. O czym będzie serial?

  Elfom zagraża pradawne zło, bowiem obumiera drzewo Ellerys, które niegdyś stworzyła magia Elfów i zaklęcia powstrzymujące mściwe Demony przestają działać. Wówczas Allanon, legendarny stróż Ziemi, rozkazuje Wilowi Ohmsfordowi towarzyszyć elfiańskiej dziewczynie Amberk w niebezpiecznej misji mającej na celu odrodzenie Ellerys. W ślad za nimi podąża jednak Kosiarz, jeden z najstraszniejszych demonów… - tak można przeczytać w opisie fabuły książki.

  W czasie nowojorskiego panelu opowiedziano o tym ,że za ekranizację tej książki zabierano się już 10 lat temu. Wtedy to producent Dan Farah rozpoczął rozmowy na ten temat z Terry'm Brooksem. Z czasem do produkcji dołączyły inne osoby, w tym reżyser Jon Favreau, który ma na koncie film Iron Man. Błogosławieństwo produkcji dał sam autor stwierdzając, że dziś jest w końcu czas na to, aby taki serial zrobić tym bardziej, że w telewizji jest coraz więcej inteligentnych i dobrze zrealizowanych produkcji.

  Producentami wykonawczymi serialu są Al Gough i Miles Millar, którzy wcześniej odpowiadali za Tajemnice Smallville. Jak obiecał Millar, serial jest kręcony w myśl zasady "nie ma nudy", a ama produkcja ma od początku do końca mieć bardzo wysokie tempo.

  Dodatkowym atutem produkcji będzie to, że serial kręcony jest w pięknych plenerach Nowej Zelandii, gdzie wiele lat temu Peter Jackson ekranizował Władcę pierścieni. Serial ma zachować, podobnie jak w LOTR, równowagę między efektami praktycznymi a specjalnymi. Co więcej, obie produkcje będzie spajać postać Johna Rhysa-Daviesa, który u Jacksona grał krasnoluda Gimlego. - Stawiam, że będzie to jeden z największych telewizyjnych hitów w historii. „The Shannara Chronicles” będzie czymś niezwykłym - podkreśla aktor.

  Poza nim w obsadzie są jeszcze: Ivana Baquero (Eretria), Austin Butler (Wil Ohmsford), Poppy Drayton (Amberle Elessedil), Manu Bennett, Emilia Burns.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama