Jubileuszowy festiwal w Zabrzu

  Jubileuszowy festiwal w Zabrzu

  Anna Ładuniuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Teatr Nowy w Zabrzu

  Teatr Nowy w Zabrzu ©arc./Mikołaj Suchan

  Od 16 do 25 października trwać będzie w Zabrzu teatralny festiwal „Rzeczywistość przedstawiona”. W tym roku to już 15, jubileuszowa jego edycja.
  Teatr Nowy w Zabrzu

  Teatr Nowy w Zabrzu ©arc./Mikołaj Suchan

  Ten festiwal ma już swoją renomę. Od piętnastu lat w Teatrze Nowym w Zabrzu pokazywane są teatralne realizacje dramatu współczesnego, które spełniają główne kryterium festiwalu. Są „lustrem rzeczywistości”.

  Jak na jubileusz przystało, organizatorzy, Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” przygotowali parę nowości i niespodzianek. - Choć w ramach spektakli konkursowych, jak zwykle będzie można obejrzeć realizacje przygotowane przez sceny polskie, to po raz pierwszy w historii naszego festiwalu pojawią się także, jako imprezy towarzyszące dwa interesujące teatry zagraniczne - ukraiński i gruziński - mówi Jerzy Makselon, dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu.

  Spektakl ukraiński będzie pokazany już na otwarcie festiwalu, 16 października. To „Deadline. W ostatnią godzinę” w wykonaniu artystów Akademickiego Teatru Muzyczno-Dramatycznego w Równem, Na zamknięcie 25 października, też niespodzianka - „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej (Szczepkowska zasiada także w tym roku w jury przeglądu). A przegląd konkursowy otworzy „Sońka” teatru Dramatycznego w Białymstoku (17 października o godzinie 19). Festiwalowe spektakle grane sa w dwóch miejscach: na scenie Teatru Nowego albo w Kopalni Sztuki przy ul. Hagera 41. Pełen program festiwalu zamieszczamy na stronie www.dziennikzachodni.pl.

  Warto zwrócić uwagę także na warsztaty aktorskie, skierowane do młodzieży, ale takiej która już jest jakoś związana z teatrem (np. działa w ruchu amatorskim, albo zamierza z aktorstwem się związać. Chętni proszeni o kontakt z teatrem (liczba miejsc ograniczona).


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama