Ważne
  Znamy laureatów konkursu "Fiskus podpowiada" [ZDJĘCIA]

  Znamy laureatów konkursu "Fiskus podpowiada" [ZDJĘCIA]

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Znamy laureatów konkursu "Fiskus podpowiada" [ZDJĘCIA]
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  W Media Centrum w Sosnowcu odbyła się konferencja organizowana przez katowicką lożę Business Centre Club oraz Dziennik Zachodni. Podczas spotkania dyskutowano na temat kryzysu ekonomicznego oraz podsumowano konkurs "Fiskus podpowiada - PIT 2012".
  Gościem honorowym konferencji był Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich. W spotkaniu wzięli też udział m.in. prezes Prasy Śląskiej Zenon Nowak, kanclerz katowickiej loży BCC Eugeniusz Budniok czy też dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach Jacek Przypaśniak.

  Ryszard Petru mówił o sytuacji gospodarczej nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami. Gość honorowy konferencji podkreślał, że na razie nie ma podstaw do tego, by mówić o zakończeniu kryzysu gospodarczego.

  Mało tego, w 2013 i 2014 roku Polska musi się liczyć z silnym spowolnieniem gospodarczym. W tej chwili nic nie wskazuje natomiast na to, by sytuacja mogła się w najbliższym czasie pogorszyć.

  Ryszard Petru odpowiadał także na pytania uczestników konferencji. Nie krył, że jego zdaniem Polska wejdzie do strefy euro najwcześniej w 2018 roku.

  Podczas konferencji podsumowano również konkurs "Fikus podpowiada - PIT 2012" organizowany przez katowicką lożę BCC oraz Urząd Kontroli Skarbowej w Katowicach.

  Zainteresowanie było bardzo duże, a do organizatorów trafiło niemal pół tysiąca zgłoszeń.

  Pierwsza nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych trafiła do Joanny Banasz z Międzyrzecza.

  - Co roku biorę udział w tym konkursie i co roku rozliczam koleżanki i kolegów z pracy. W dniu ogłoszenia wyników kupiłam Dziennik Zachodni już o godz. 5.45, ale uprzedził mnie kolega, który jechał wcześniej do pracy. Zadzwonił i powiedział: Aśka wygrałaś! - wspominała uśmiechnięta Joanna Banasz. - Jaka jest recepta na wygranie tego konkursu? Przede wszystkim trzeba kupować Dziennik Zachodni i szukać tam podpowiedzi. Dzięki nim każdy może wygrać, ale trzeba po prostu spróbować - przekonywała Joanna Banasz.

  Nagrody rzeczowe wylosowali Elżbieta Wawrzaszek z Katowic, Lidia Siewor z Wieszowej oraz Jan Walczak z Tychów. Pani Elżbieta w konkursie wystartowała już po raz piętnasty.

  - Po urlopie wychowawczym nie mogłam pracować w swoim zawodzie i zaczęłam szukać czegoś innego. Kolega akurat zajmował się płacami i tym samym musiałam poznać wszystkie zasady rozliczeń. Od tego czasu startuję i tak już zostało. Będę startowała również w kolejnych edycjach konkursu - podkreślała Elżbieta Wawrzaszek.

  Cenne nagrody to zasługa katowickiej loży BCC, UKS, Kancelarii Porad Finansowo-Księgowych dr Piotr Rojek, Baltimpex Telecom Group oraz Przedsiębiorstwa Projektowo-Wdrożeniowego Budownictwa Probet Sp. z o. o.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama