Katowice: Remont ulicy Pocztowej [ZDJĘCIA] Nowa organizacja...

  Katowice: Remont ulicy Pocztowej [ZDJĘCIA] Nowa organizacja ruchu w centrum

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przebudowa ulicy Pocztowej w Katowicach
  1/16
  przejdź do galerii

  Przebudowa ulicy Pocztowej w Katowicach ©Justyna Przybytek

  Myśleliście, że Katowice są już dość rozkopane? Wcale nie. Wczoraj ruszył remont kolejnej ulicy w centrum, tym razem Pocztowej. Budowlańcy zrywają tu tory tramwajowe i nawierzchnię ulicy po jej wschodniej stronie. Roboty prowadzone są w ramach drugiego etapu przebudowy centrum Katowic.
  Zanim przebudowa centrum ruszyła, tramwaj na katowicki rynek wjeżdżał ulicą Świętego Jana, a wyjeżdżał - Pocztową. W pierwszym etapie przebudowy ulicę św. Jana zmodernizowano i wybudowano w jej ciągu nowe tory w obu kierunkach. I tak ruch tramwajowy z i na rynek przeniesiono na zamkniętą dla aut św. Jana, a kierowcom pozostawiono Pocztową.

  W drugim etapie przebudowy tory już na zawsze znikną z Pocztowej, ale ulica nie zamieni się tak jak św. Jana w deptak - nadal będzie przejezdna.

  WSZYSTKO O PRZEBUDOWIE CENTRUM KATOWIC - ZDJĘCIA, INFORMACJE, WIZUALIZACJE - ZOBACZ KONIECZNIE

  Do tego czasu kierowcy wjeżdżający w okolice katowickiego rynku muszą jednak liczyć się z utrudnieniami. Co ważne, z Pocztowej zniknęło kilkadziesiąt miejsc postojowych, a ruch odbywa się wąskim pasem po zachodniej stronie ulicy (przy poczcie). Na czas robót zlikwidowano również lewoskręt z Pocztowej w Młyńską i wjazd na tę drugą od strony rynku. I tak od wczoraj na Młyńską, która stała się drogą jednokierunkową, i w okolice magistratu dostaniemy się tylko jadąc od ulicy Dworcowej nową drogą, czyli Nową Młyńską. Ulica ma około 100 metrów i łączy Dworcową z Młyńską.

  To kopia drogi, która była tu przed budową nowej hali dworca i budową Galerii Katowickiej. Zniknęła na czas inwestycji, a teraz została odbudowana i biegnie po stropie podziemnego dworca autobusowego. Wjazd na nią jest z węzła prowadzącego także do tunelu pod dworcem. Ulicą przejedziemy obok urzędu pocztowego (mając go po prawej stronie), objedziemy prywatny parking za budynkiem ratusza i wjedziemy na Młyńską. Zarówno z ulicy Pocztowej, jak i z Młyńskiej wyjedziemy na rynek i jezdnią wzdłuż Domu Prasy, potem przez parking obok Skarbka, wjedziemy na ulicę Mickiewicza.

  Po zakończeniu modernizacji Pocztowej, rozpoczną się roboty na ulicy Młyńskiej. Przypomnijmy też, że w ramach drugiego etapu przebudowy centrum Katowic odkopywana jest Rawa na placu Obrońców Katowic oraz trwa budowa ulicy Śródmiejskiej.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a Rawa dalej śmierdzi

   Katowice = Kattowitz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 58

   I bardzo dobrze !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama