1112 kart ŚKUP już wydanych. Najwięcej w punktach w...

  1112 kart ŚKUP już wydanych. Najwięcej w punktach w Katowicach i Sosnowcu

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  1112 kart ŚKUP wydano już w aglomeracji katowickiej. W tym 133 to karty niespersonalizowane, a 979 – spersonalizowane. Najwięcej kart wydano przy ulicy Kościuszki w Katowicach i w punkcie w Silesia City Center oraz w Sosnowcu przy Modrzejowskiej
  automat ŚKUP

  automat ŚKUP ©arc.

  E-bilety okresowe, które będą zapisane na kartach, można kupować już od 5 października, będą działały jednak od 1 listopada.

  - Dlatego spodziewamy się, że najwięcej ich zostanie kupionych w ostatnim tygodniu października - mówi Anna Koteras, rzecznik prasowy KZKGOP.

  Śląska Karta Usług Publicznych (ŚKUP) wydawana jest w 40 w Punktach Obsługi Klienta KZK GOP. W Katowicach znajdują się przy ul. Kościuszki 23 (SK Bank), przy Chorzowskiej 107 (SCC, Kolporter), Przemysłowej 3 (Kolporter), Wojciecha 3 (Kolporter) oraz przy ul. Bażantowo 2 (w CH Bażantowo w Kolporterze). Listę tych w pozostałych miastach znajdziecie poniżej.


  Karty spersonalizowane (można na nie kupować e-bilety okresowe imienne) wydawane są na podstawie pisemnego wniosku. Na jego realizację czeka się jeden dzień. Do jego wypełnienia konieczne będzie podanie danych osobowych i dołączenie swojego zdjęcia. Fotografia musi mieć format legitymacyjny, z dobrze widoczną twarzą. Można ją przynieść w formie papierowej – wówczas zostanie na miejscu zeskanowana - albo wykonać w punkcie. Natomiast karty niespersonalizowane (kupimy na nie wyłącznie e-bilety na okaziciela) pobierać można bez żadnych dodatkowych formalności, ale za kaucją - zwrotną w przypadku zwrotu karty - w wysokości 20 zł.

  Po co są karty ŚKUP? Z ich pomocą zapłacimy za przejazd autobusami i tramwajami, ale też za parkingi. Bilety elektroniczne na kartach mają być tańsze niż papierowe.

  - Zysk, w porównaniu do biletów papierowych, może wynieść nawet kilkaset złotych w ciągu roku - informuje Anna Koteras.

  W przypadku najpopularniejszego biletu KZK GOP - sieciowego miesięcznego, który obecnie kosztuje 150 zł, jego elektroniczna wersja 30-dniowa to koszt 144 zł, natomiast wersja z limitem do 80 przejazdów kosztować będzie 132 zł. W przypadku sieciowego biletu kwartalnego cena wersji papierowej wynosi 376 zł, wersja elektroniczna to koszt 358 zł.

  - Dzięki temu rozwiązaniu, pasażer, który zdecyduje się na wariant biletu z limitem, za pojedynczy przejazd zapłaci w przypadku biletu kwartalnego 1,20 zł, a w przypadku biletu miesięcznego 1,65 zł oraz odpowiednio 0,60 zł i 0,80 zł mniej w przypadku biletów ulgowych - wylicza Koteras. Pośród e-biletów KZK GOP dostępne będą te z limitem przejazdów oraz okresowe kupowane na określoną liczbę dni - 30 albo 90. To kolejny ich atut w porównaniu do biletów papierowych, które obowiązują do ostatniego dnia danego miesiąca. Co ważne: e-bilety okresowe będą dostępne od listopada, ale e-bilety jednorazowe dopiero na początku przyszłego roku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Punkty wydawania kart... Dobre!

   ,,, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   W obecnych czasach taką "kartę" każdy powinien sobie założyć sam w domu i posiadać jako aplikację w telefonie albo wydruk z kodem kreskowym. Za darmo!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KARTA

   GRZEGORZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Może ktoś mądry wytłumaczy dlaczego bilet na karcie niespersonalizowanej jest droższy od biletu na spersonalizowanej. Przecież w tym samym czasie tak na jednej jak i drugiej karcie może podróżować...rozwiń całość

   Może ktoś mądry wytłumaczy dlaczego bilet na karcie niespersonalizowanej jest droższy od biletu na spersonalizowanej. Przecież w tym samym czasie tak na jednej jak i drugiej karcie może podróżować jedna osoba. Co z tego, że bilet mogę odstąpić bratu bądź siostrze, jeżeli w czasie gdy oni podróżują na karcie ja muszę wykupić bilet papierowy. Czy najważniejsze jest posiadanie danych osobowych właściciela karty? A jeżeli chcesz być anonimowy to już musisz za to ponieść dodatkowy koszt. Chyba wystarczy, że płacę za wydanie kartyzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AAA

   AAA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Przeciez zawsze bilety 'na okaziciela' był drozsze od biletow imennych, chociazby z tego powodu, ze mozna sie nimi wymieniac. Przeciez to logiczne....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama