Konkurs Chopinowski NA ŻYWO III etap TRANSMISJA LIVE. Głosuj...

  Konkurs Chopinowski NA ŻYWO III etap TRANSMISJA LIVE. Głosuj na faworytów!

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Kutynia

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konkurs Chopinowski na żywo
  1/11
  przejdź do galerii

  Konkurs Chopinowski na żywo ©W.Grzędziński/NIFC

  Konkurs Chopinowski NA ŻYWO TRANSMISJA LIVE od godz. 10 trwają przesłuchania III etapu Konkursu Chopinowskiego. Zakończą się 16 października. Od dzisiaj możecie głosować na faworytów Konkursu Chopinowskiego. Kto zdobędzie nagrodę publiczności?
  III etap XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina kończy się 16 października. Prezentuje się w nim 20 uczestników z 12 krajów, w tym: 3 z Polski, 3 ze Stanów Zjednoczonych, 3 z Korei Południowej, 2 z Rosji, 2 z Kanady, po 1 z Włoch, Chorwacji, Ukrainy, Japonii, Czech, Łotwy i Chin.

  W ciągu trzech dni trwania etapu III prezentują się kolejno:
  Luigi Carroccia z Włoch,
  Galina Chistiakova z Rosji,
  Pan Seong-Jin Cho z Korei Południowej,
  Chi Ho Han z Korei Południowej,
  Aljoša Jurinić z Chorwacji,
  Su Yeon Kim z Korei Południowej,
  Dinara Klinton z Ukrainy,
  Aimi Kobayashi z Japonii,
  Marek Kozák z Czech,
  Łukasz Krupiński z Polski,
  Krzysztof Książek z Polski,
  Kate Liu z USA,
  Eric Lu z USA,
  Szymon Nehring z Polski,
  Georgijs Osokins z Łotwy,
  Charles Richard-Hamelin z Kanady,
  Dmitry Shishkin z Rosji,
  Alexei Tartakovsky z USA,
  Zi Xu z Chin,
  Yike Tony Yang z Kanady

  Do etapu tego zakwalifikowali się najlepsi pianiści z poprzedniego etapu. Etap II zakończył się 12 października. W ciągu 4 dni wystąpiło 43 pianistów z 16 krajów.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  KONKURS CHOPINOWSKI TRANSMISJA NA ŻYWO  Program III etapu obejmuje następujące utwory: Sonata b-moll op. 35 lub Sonata h-moll op. 58 lub pełny cykl Preludiów op. 28, a także pełny cykl mazurków spośród następujących opusów: 17, 24, 30, 33, 41, 50, 56, 59 oraz dowolny utwór lub utwory Fryderyka Chopina, pod warunkiem, że pozostała część występu nie wypełnia niżej określonego minimum czasu. Czas trwania występu w III etapie to 50-60 minut.

  Warto podkreślić, że Konkurs Chopinowski jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. To impreza, która otwiera drzwi do największych sal koncertowych. Zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego – m.in. Martha Argerich, Maurizio Pollini czy Krystian Zimerman do dziś stanowią czołówkę światowej pianistyki.

  Koncerty transmitowane są przez TVP Kultura. Koncert zwycięzcy obejrzeć będzie można również w TVP 2. Ponadto Telewizja Polska oferuje także retransmisje w TVP Polonia, filmy w TVP Historia, relacje i zapowiedzi w TVP Regionalna, a także informacje w serwisach TVP INFO.

  Już od 16 października za pośrednictwem strony www.chopincompetition2015.com oraz w aplikacji mobilnej „Konkurs Chopinowski” każdy zarejestrowany użytkownik może wziąć udział w głosowaniu na swoich faworytów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

  O tym, kto wygra XVII Konkurs Chopinowskiego dowiemy się w nocy z 20 na 21 października 2015 roku. Werdykt jury zostanie ogłoszony w Sali Lustrzanej Filharmonii Narodowej. Zwycięzca otrzyma Złoty Medal i nagrodę w wysokości 30.000 euro, a także liczne propozycje koncertowe. Ponadto dzięki współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z wytwórnią Deutsche Grammophon już 6 listopada ukaże się chopinowski album – kronika konkursowa zwycięzcy konkursu. Pianiści walczą też o nagrody specjalne za najlepsze wykonanie: mazurków, poloneza, koncertu i sonaty, a także o liczne nagrody pozaregulaminowe, w tym Nagrodę Publiczności.

  Internauci mogą głosować na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej chopincompetition2015.com oraz aplikacji „Konkurs Chopinowski”.

  Zalogowany użytkownik może oddać po jednym głosie na każdego z Finalistów, poprzez kliknięcie oznaczonego symbolem gwiazdki pola znajdującego się przy sylwetce wybranego uczestnika Konkursu w zakładce Uczestnicy. Oddany głos można zmienić lub wycofać.

  Głosowanie trwać będzie od 16 do 20 października 2015 roku.


  *Policjanci z Częstochowy skasowali film, na którym biją chłopaka. Ale jest drugi ZOBACZ?
  *Wielki powrót Kamila Durczoka. Dawny szef Faktów TVN zadebiutował w nowej roli
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Rolnik szuka żony. Co wydarzy się w odcinku 7?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama