Pustułka: Co się dzieje z Platformą Obywatelską? Granice...

  Pustułka: Co się dzieje z Platformą Obywatelską? Granice wstydu przekroczono

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Agata Pustułka

  Agata Pustułka ©Dziennik Zachodni

  Także wskutek antygorzelikowej histerii, moim zdaniem przesadzonej, województwo śląskie zaczęło być traktowane źle i podejrzliwie. Niestety lokalni politycy nie potrafili sprostać wyzwaniom, nie potrafili skutecznie skonfrontować się z niesprawiedliwymi często opiniami, nie potrafili walczyć o dobre imię regionu, o ważne dla niego sprawy.
  Agata Pustułka

  Agata Pustułka ©Dziennik Zachodni

  Świadectwo moralności partii Donalda Tuska na Śląsku wystawia dziś siemianowicka radna PO, która świadczyła swoje doradcze usługi spółce Koleje Śląskie, otrzymując 10 tys. złotych netto za jedno zlecenie. Jak wiadomo spółka ta to przykład patologicznej nieudolności i partactwa. Porażka na torach została zapisana na konto PO. Zobaczymy, co zrobi prokuratura, która bada sytuację w spółce. Jedno jest pewne: każdy chciałby takie zlecenia jak pani radna dostawać. Choćby w świetle tego, moim zdaniem, wstydliwego zdarzenia, nie można " robić Rejtana" i promować się na jedyną sprawiedliwą.

  Być może usługi doradcze są drogie, być może rady pani radnej były bezcenne, ale trudno będzie wytłumaczyć wyborcom dlaczego skorzystano z pomocy akurat partyjnej koleżanki.

  Każda partia, po dojściu do władzy, jakoś tam wspiera swoich. Jedna mniej, a druga bardziej. Raz to wychodzi na światło dzienne, a raz nie. Raz jest mniej, a innym razem bardziej bezczelne. Tym razem ktoś miał pecha. Moment, w którym zaczynają się wewnątrzpartyjne rozliczenia, to naprawdę ostatnia chwila, by spróbować coś naprawić.

  (Przy okazji zastanawiam się kto jeszcze zarobił na tych biednych Kolejach?)

  Niestety cała ta historia wpisuje się w czarną serię PO, z której wreszcie partia ta powinna wyciągnąć wnioski i wziąć się do roboty. Właśnie do naprawiania szkód.

  Myślę, że w województwie doszliśmy do pewnej granicy, której przekroczenie grozi chaosem, bo granicę wstydu już przekroczono.

  Także wskutek antygorzelikowej histerii, moim zdaniem przesadzonej, województwo śląskie zaczęło być traktowane źle i podejrzliwie. Niestety lokalni politycy nie potrafili sprostać wyzwaniom, nie potrafili skutecznie skonfrontować się z niesprawiedliwymi często opiniami, nie potrafili walczyć o dobre imię regionu, o ważne dla niego sprawy.

  Zadania i problemy (wspomniane Koleje Śląskie) przerosły umiejętności poprzedniego zarządu województwa, którego członkiem był szef RAŚ. Ale w mniejszym stopniu wyborcy będą rozliczać RAŚ niż PO, w tym m.in. za koalicję z autonomistami, bo ta zakończyła się fiaskiem. I to na całej linii.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (47)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybitne ekspertki z PO

   MAG 100 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Takich wybitnych ekspertek jest w śląskiej PO sporo. Ale najwybitniejszą jest chyba radna Agnieszka Kostempska, prywatnie żona Kostempskiego szefa GZM i jednego z najlepiej opłacanych prezydentów...rozwiń całość

   Takich wybitnych ekspertek jest w śląskiej PO sporo. Ale najwybitniejszą jest chyba radna Agnieszka Kostempska, prywatnie żona Kostempskiego szefa GZM i jednego z najlepiej opłacanych prezydentów miast w Rzeczpospolitej (Świętochłowice, około 55 tys. ludzi). Ta wybitna "prawniczka", oprócz szefowania PO w sejmiku i rzecznikowania śląskiej PO jest wiceprezeską miejskiej spółki śmieciowej w Sosnowcu i członkinią kilku rad nadzorczych (wraz z mężusiem oboje znają się też na maszynach górniczych, co jest widocznie rodzinną przypadłością Kostepskich - KOPEX). I tak się kręci polityka prorodzinna w PO. Jak tak dalej pójdzie to Kostempska z Kostempskim spełnią swoje marzenia o dobrych miejscach biorąco-wygryzających inne POpartackie książątka do Parlamentu Europesjkiego. Powodzenia a po nich choćby potop spadł na okłamywanych Hanysów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pustułka przez PO

   jan 43 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   Pani Pustułka proszę skorzystac z usług okulisty bo ja widziałem ze głównym maszynistą tego burdelu był szef PO a nie RAS a więc więcej rozumu przy podawaniu faktów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pustułka przez PO

   jan 43 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   Pani Pustułka proszę skorzystac z usług okulisty bo ja widziałem ze głównym maszynistą tego burdelu był szef PO a nie RAS a więc więcej rozumu przy podawaniu faktów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Rudi 102 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   "Fakt": Skrywany niegdyś wstydliwie projekt został ostatecznie "przyklepany". Parlament zostanie ogrodzony płotem, żeby żaden intruz, czy choćby turysta nie pchał się tam, gdzie władza go nie chce....rozwiń całość

   "Fakt": Skrywany niegdyś wstydliwie projekt został ostatecznie "przyklepany". Parlament zostanie ogrodzony płotem, żeby żaden intruz, czy choćby turysta nie pchał się tam, gdzie władza go nie chce. Sejm rozpisał przetarg na budowę ogrodzenia, podwyższenie istniejącego muru i budowę nowych zapór wjazdowych na teren parlamentu. Część projektu będzie gotowa już po wakacjach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miało być tanie państwo ...

   Artefakt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   Miało być tanie państwo, niższe podatki i kraina mlekiem i miodem płynąca.
   Tymczasem – zamiast przyjaznego obywatelom państwa – jest państwo wyjątkowo drogie, nieefektywne, traktujące...rozwiń całość

   Miało być tanie państwo, niższe podatki i kraina mlekiem i miodem płynąca.
   Tymczasem – zamiast przyjaznego obywatelom państwa – jest państwo wyjątkowo drogie, nieefektywne, traktujące obywatela jak intruza przeszkadzającego coraz większej armii urzędników w utrudnianiu Polakom codziennego życia.

   Biurokracja obecnie jest trzy razy większa niż w czasach PRL, a już wówczas były gigantyczne przerosty zatrudnienia. Istnieją dwie kategorie obywateli: „równi wobec prawa” i „równiejsi”. Jeżeli celebryta popiera „jedynie słuszną partię”, to pozostaje bezkarny za występki, za które zwykły obywatel ponosi surowe konsekwencje.

   III RP w obecnym wydaniu to również „dla swoich” państwo quasi-mafijne.
   Jest opresyjne dla zwykłych Polaków i potrafi wtrącić do więzienia biedną emerytkę za niespłacony dług w kwocie 4 zł, lecz aferzysta z „układu”, który ukradnie miliony, jest „nietykalny”. Państwo polskie pod rządami Donalda Tuska ma także charakter rozbójniczy, gdyż nastawione jest nie na rozwiązywanie problemów i stymulowanie rozwoju, ale istota jego działania polega na tym, jak obywatela wystrychnąć na dudka i oskubać.

   W tegorocznym budżecie zaplanowano łupienie Polaków na niespotykanym dotąd poziomie, 1.5 mld. z fotoradarów i około 20 mld. zł z różnego rodzaju kar , nakładanych na obywateli.
   Jest zapaść służby zdrowia, Polacy umierają na szpitalnych schodach, ponieważ szpitale nie chcą ich przyjmować, bo limity wyczerpane, zapisy do specjalisów na 2020 rok.

   Ogromny deficyt budżetowy, gigantycznie rosnące zadłużenie państwa, bezrobocie, drożyzna, coraz większa bieda, upadek całych sektorów gospodarki, coraz wyższe podatki, nawet od deszczu, parapodatki i opłaty. Od początku roku doświadczamy też polowania z nagonką, czyli z fotoradarami na polskich kierowców, mającego ratować finanse publiczne pozostające w fatalnym stanie w wyniku nieudacznictwa rządu.

   Rząd jest tak niekompetentny, iż mając do dyspozycji ogromne środki z Unii Europejskiej, wynegocjowane przez PiS (o czym nie wolno mówić) nie był w stanie przez 5 lat zbudować w całości nawet jednej autostrady ! Trzeba przyznać , że rząd PO w części wybudował autostrady, ale przy okazji puścił setki Polskich przedsiębiorców oraz tysiące pracowników i ich rodziny w skarpetkach - komornicy zajmują cały dorobek ich życia.

   Polakom żyje się coraz gorzej. Już 74 proc. respondentów źle ocenia rząd. Lecz władza niczym się nie przejmuje, zgodnie ze starym hasłem Urbana „rząd się zawsze wyżywi”.
   Według informacji medialnych, z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO, ich znajomych oraz rodzin trafiło przez ostatnie lata blisko 200 mln złotych. To tyle, ile potrzebuje Centrum Zdrowia Dziecka, by mogło leczyć małych pacjentów, którzy są odsyłani z kwitkiem.

   Polacy mają ograniczony dostęp do usług medycznych, największe szpitale z powodu wyczerpania limitów odmawiają pomocy potrzebującym, a premier Donald Tusk rządowy samolot traktuje jak prywatną taksówkę, by polecieć np. do Gdańska na mecz w „piłeczkę” z kolegami, co tylko w ubiegłym roku kosztowało podatnika ponad 1,5 miliona złotych.

   Jakby tego wszystkiego było mało, to kilka dni temu wyszło na jaw, że Komisja Europejska wstrzymała 3,5 mld złotych dla Polski we względu na nieprawidłowości przy niektórych przetargach na budowe autostrad. To może oznaczać duże problemy w budowie dróg. Zwłaszcza, że ta kwota może jeszcze wzrosnąć. Nawet żydomagik od kreatywnej księgowości, niejaki Vincent Rostowski, nie pomoże.

   Oczywiście ktoś zaraz powie, że jestem pesymistą. Jasne, żeby wrócił optymizm proszę włączyć TVN – tam obejrzymy nieśmiertelne migawki, jak to wszyscy w Europie klepią Tuska po plecach, no i obejrzymy sondaże, pokazujące, że poparcie dla Tuska przekroczyło 100% i rośnie! Co, jak co, ale propagandę rząd ma lepszą niż za Urbana (w końcu TVN to jego dziecko).zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tuska pamięci żałosny absurd

   Artefakt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

   Wierzę w jednego Donka, Tuska wszechmogącego. Stworzyciela fotoradarów, dachów na stadionach i najtańszych autostrad, a także wszystkich dotacji z Unii - widzialnych i niewidzialnych.

   I w jednego...rozwiń całość

   Wierzę w jednego Donka, Tuska wszechmogącego. Stworzyciela fotoradarów, dachów na stadionach i najtańszych autostrad, a także wszystkich dotacji z Unii - widzialnych i niewidzialnych.

   I w jednego ministra finansów, kreatywnego księgowego, który podatkiem Belki z Balcerowicza jest zrodzony przed wszystkimi długami. Dług z długu, podsłuch z podsłuchu, wiek emerytalny w wieku do trumny. Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Urbanowi.

   A przez premiera wszystko się stało. On to dla nas judzi i dla polskiego zmartwienia zstąpił z komina. I za sprawą inwestora katarskiego, gazociągu północnego i portu za płytkiego przyjął miliardy z Unii i stał się premierem.

   Przytulał Putina również za nas nad wszystkimi zwłokami. Został przez niego poklepany, a przez Angelę pochwalony i namaszczony. I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak "oznajmiał" OBOP.

   I wstąpił do Rządu. Trzeciego dnia wygłosił expose (czwarte). Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w ”bulu” na następną kadencję, a kurstwu(e) jego nie będzie końca.

   Wierzę w Donka Sondażowego, ojca Bąka i donosiciela, pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi. Który wspólnie z Grasiem odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi w TVN-ie przez rozgrzaną tuleję i Durczoków: „państwo zdało egzamin”.

   Wierzę w jedną, wielką, powszechną i niezatapialną Platformę Obywatelską. Wierzę w ministrę i marszałkinię, która na metr przekopała ziemię, a wypłacanym premiom nie będzie końca. Wierzę w umyty wrak pod brezentem i trotyl który już tam był przed wszystkimi wiekami.

   Wyznaję tanią benzynę, brak emerytury, podwyżki podatków, by żyło się lepiej wszystkim. I oczekuję wytrysków intelektu Grodzkiej, mowy miłości Niesiołowskiego, Halickiego i Palikota. I krzyża zdjętego, związku partnerskiego i życia wiecznego w lepszej Unii. Amenzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to politycy przynoszą wstyd Śląskowi

   jaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

   ich działalność, decyzje i wydatki z państwowej kiesy - vide : polityka "doradcza" siemianowickiej radnej PO za 10 tys./zlecenie! Sami swoi wydoili Śląsk, za nic nie odpowiedzą a "swoje" już do...rozwiń całość

   ich działalność, decyzje i wydatki z państwowej kiesy - vide : polityka "doradcza" siemianowickiej radnej PO za 10 tys./zlecenie! Sami swoi wydoili Śląsk, za nic nie odpowiedzą a "swoje" już do kabzy wzięli !!! Ślązacy nie są tak głupi i ślepi za jakich mają nas politycy i mówimy DOŚĆ, rozliczymy was z waszej działalności na szkodę Śląska, dość rozkradania dóbr wspólnych, dość nietrafionych decyzji i wydatków !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Histeryczna historia, czyli do niektórych, na pewno nie do wszystkich.

   firiduri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 15

   Ustalając granice wstydu należałoby zauważyć, że wśród sprawujących władzę jest sporo śląskich synków. Samorządność, którą mieli mieć we krwi, okazała się jednym z wielu mitów, bo i skąd mieliby...rozwiń całość

   Ustalając granice wstydu należałoby zauważyć, że wśród sprawujących władzę jest sporo śląskich synków. Samorządność, którą mieli mieć we krwi, okazała się jednym z wielu mitów, bo i skąd mieliby czerpać doświadczenie? Jednym z takich mitów jest autonomia, po której pozostał jedynie historyczny epizod. Śląskie praktyczne doświadczenia w tym względzie są śladowe i czysto teoretyczne. Powrót do autonomii w kształcie międzywojennym jest po prostu niemożliwy, natomiast nowa postać autonomii (połączona z kopiowaniem wzorów z państw o federacyjnej strukturze), jest internetową i medialnej fatamorganą, która przybiera przeróżne kształty, może i ciekawe, ale wszystkie ocierają się o krainę cudów i fantazji. W rzeczywistości musiałaby z tego wyjść katastrofa dużo większa, niż śląskie koleje, czy też stadion, (który razem z kolejami pochłania ciężkie miliony i końca nie widać). Tu warto zauważyć, że Ślązacy nie żyją sami w województwie śląskim, natomiast wchłaniają gro forsy jak gąbka. Zwolennicy separacji, pewnie nie zauważyli, że były już konkretne propozycje ze strony miast Zagłębia. Wiązało się to jednak z podziałem pieniędzy, co już się nie tak bardzo podobało. Jeżeli Ślązacy swoje tożsamościowe ambicje rozkwasili w czasie i prowadzą je tak, jakby prosili Boga żeby się im nie udało, to ich sprawa. W pozostałych wypadkach dotyczących wszystkich (woda, drogi, kolej, korupcja, itd) nie ma co liczyć, że przejdzie ograny chwyt, czyli zgonić wszystko na goroli.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Firdi

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

   Dla nas Slazakow zlodziej to ZLODZIEJ! My nie wybielamy, zlodziejstwo nazywamy po imieniu. Natomiast politycy zastapili to slowo Niegospodarnoscia! Czy gorol czy Slazok....zlodziej to zlodziej!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @firidupi

   jabol w bramie na Modrzejowskiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 8

   Największą Ślązaczką jest Elżbieta Pierzchała z PO rodem z Sosnowca hehehehe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do znanego Histeryka,nazywanego firidupi

   Cwek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

   Sporo śląskich synków;a ile?,tylko że Ci synkowie niewiele mają do powiedzenia.Tak naprawdę to rządzi tu Warszawa,wiadomo bowiem że Polska to kraj scentralizowanej absolutnej władzy, (niedawno...rozwiń całość

   Sporo śląskich synków;a ile?,tylko że Ci synkowie niewiele mają do powiedzenia.Tak naprawdę to rządzi tu Warszawa,wiadomo bowiem że Polska to kraj scentralizowanej absolutnej władzy, (niedawno pokaz siły dał Donald Tusk,usuwając pewnego ministra z PSL,jego kolega wicepremier dowiedział się o dymisji swego partyjnego kolegi z mediów)jak tu już ktoś pisał"Polska to kraj,Bizantyjski .Polska dostała tylko dlatego Śląsk,że Śląsk otrzymał Autonomię.Po dojściu do władzy w 1989r tzw.demokratycznych sił,owe siły uznały, że wszystkie poczynania polskich komunistów w Polsce były nieprawne,i ulegają likwidacji, a partie delegalizacji,za jedyne prawne uznano co komuniści zrobili,to zlikwidowanie 6 maja 1945 roku Autonomii Śląskiej i to jest prawne i utrzymane w mocy.Zresztą podobne zabiegi robił już wojewoda śląski pochodzący z małopolski,Michał Kurzydło vel Grażyński próbując ograniczać uprawnienia Autonomii Śląskiej. Wcześniej podobną a nawet większą katastrofę miało PKP,ale o tym niestety nie pamiętamy (tzw.pamięć wybiórcza) co do stadionów to stadion narodowy ten w stołecznym mieście Warszawie, nazywany jest Basenem Narodowym,pęka też i staje się niebezpieczny stadion w Poznaniu,osiadanie stadionu powoduje pękanie ścian ,tworzą się szczeliny ,wady ma także stadion w Gdańsku. Zagłębie też nie należy do historycznego Śląska,inna kultura inna mentalność.To Polska i Polacy próbowali i próbują nadal "rozkwasić"śląską tożsamość ,co niezupełnie się Polsce udało.Polacy(gorole) na Śląsku mają więcej grzechów niż jest w dziesięciu przykazania Bożych.Co do pieniędzy, to w ubiegłym roku woj.Mazowieckie z dodatkowych funduszy NFOZ,otrzymało 500 milionów zł, polskich ,woj.Śląskie
   15 milionów zł,też polskich,przy podobnej liczbie mieszkańców.Niestety Warszawscy dobroczyńcy nie uwzględnili,infrastruktury, tj.zagęszczenia ludności,przemysłu,zniszczenia środowiska,śmiertelności itd,itp. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bitwa na miliony

   firiduri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

   "ubiegłym roku woj.Mazowieckie z dodatkowych funduszy NFOZ,otrzymało 500 milionów zł, polskich ,woj.Śląskie 15 milionów zł,też polskich"

   A na stadion poszło 500 mil, w tym całkiem sporo kasy z...rozwiń całość

   "ubiegłym roku woj.Mazowieckie z dodatkowych funduszy NFOZ,otrzymało 500 milionów zł, polskich ,woj.Śląskie 15 milionów zł,też polskich"

   A na stadion poszło 500 mil, w tym całkiem sporo kasy z Warszawy, podobnie z kolejami, a to przecież nie ostatnie słowo. Na dokończenie potrzebne jakieś 100 mil, a potem przyjdzie dopłacać do nierentownego obiektu. Nie tak dawno pisano w tutejszych gazetach: "Według TVP zobowiązania KŚ sięgają 800 mln zł. Nowy zarząd Kolei Śląskich wdraża plan naprawczy. Prognoza wyników spółki na ten rok mówi o stracie 50 mln zł."
   Za tą kasę można leki rozdawać za darmo. Wyładowywanie swoich frustracji na moim nicku nie pomoże nic, a nic. Masz jednak racje, że podział pieniędzy jest niesprawiedliwy i należy to zmienić. Trzeba chodzić na wybory. Ale to jeszcze nie wszystko. W polityce liczy się skuteczność, a synkowie śląscy dobrzy są jedynie w zadymach, skargach i produkcji mitologii oraz nalepek. Przykładem może być Senator Kutz, który nie potrafił wcielić w życie nawet własnego pomysłu w swoim rodzinnym mieście, skądinąd bardzo dobrego (galeria malarstwa szopienickiego malarza). Jeżeli ktoś zaczyna od inwektyw w stylu "gorole raus", a potem idzie do tychże goroli z interpelacją, to skutki są widoczne. Kaszubi mają swój język, a Ślązacy nie. Ciągle czekają, kiedy będą mogli sobie porozmawiać? Bo teraz mogą tylko godać.
   Pora zejść z autonomii na ziemię. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do znanego histeryka. itd.

   Cwek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

   Wikipedia;stadion administrowany przez jednostkę budżetową województwa śląskiego
   pod nazwą,Wojewódzki Ośrodek kultury i sportu "Stadion Ślaski" w Chorzowie.
   Niestety ani słowa o dotowaniu go...rozwiń całość

   Wikipedia;stadion administrowany przez jednostkę budżetową województwa śląskiego
   pod nazwą,Wojewódzki Ośrodek kultury i sportu "Stadion Ślaski" w Chorzowie.
   Niestety ani słowa o dotowaniu go przez budżet państwa polskiego.Polacy piszmy prawdę,mówienie czy pisanie prawdy, świadczy o człowieku o jego uczciwości i kulturze,a mówienie nieprawdy ,zakłamywanie faktów, czy zatajanie przez państwo prawd oczywistych,rzuca niedobre światło na naród który te państwo zamieszkuje.Więc Polacy piszcie prawdę,nawet jak jest bolesna ( np.o polskich powojennych rządach na Śląsku)Leków nie trzeba rozdawać za darmo,obywatele powinni zarabiać tyle żeby było ich stać na ich zakup,a renciści i emeryci powinni dostawać tyle emerytury żeby mieli naprawdę złotą jesień życia.Polska nie leży na kontynencie afrykańskim, by jej obywatele musieli żebrać o darmowe lekarstwa,lub przeszukiwać śmietniki w poszukiwaniu żywności.Co do pana Kutza no jemu nie udało się też firmowana przez niego "Parada Korfantego"organizowana przez "Związek Górnośląski"zresztą pan Kutz nie zaszczycił parady swoją obecnością,był akurat w stolicy a wiadomo wszem i wobec,to on był jej pomysłodawcą, twórcami niestety był już wyżej wymieniony ZG.Czy Ślązacy mówią gorole raus,czy Ślązak mający żonę gorolicę powie jej "raus"a może też powie to swoim dzieciom (krojcokom)jak rozpoznać gorola od hanysa,fizycznie się niczym nie różnimy.Prawdopodobnie wielu Polaków pisze w postach "gorole raus"by podgrzać atmosferę.Straszenie byłą Serbią, Chorwacją,Czarnogórą już było,teraz czas na gorole raus.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Ślązak

   firiduri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

   Wołanie o prawdę jest jak wezwanie o pomoc. Spieszę więc z pomocą nic nie wiedzącemu. Tutaj znalazłem w internecie dokument mówiący chronologicznie o finansowaniu Stadionu Śląskiego.....rozwiń całość

   Wołanie o prawdę jest jak wezwanie o pomoc. Spieszę więc z pomocą nic nie wiedzącemu. Tutaj znalazłem w internecie dokument mówiący chronologicznie o finansowaniu Stadionu Śląskiego..
   http://www.slaskie.pl/zdjecia/2013/02/21/1361456885.pdf

   W tym dokumencie znalazłem wzmiankę o dotacji z budżetu państwa.

   "Inwestycja pn. „Modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie” została rozpoczęta przez Wojewodę Katowickiego w 1994 roku, natomiast w październiku 1997 r.

   W latach 1999 - 2009 na realizację inwestycji pn. „Modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie” wydatkowano łącznie kwotę 227 769 063 zł, w tym:

   ● 159 552 780 zł stanowiły środki dotacji z budżetu państwa (wydatkowane do roku 2007),

   21 sierpnia 2008 r.uchwała nr 1913/190/III/2008 zawarcie aneksu nr 1 do umowy 480/IW/2008 z dnia 28 kwietnia 2008 z firmą gmp – wprowadzenie przebudowy Trybuny Zachodniej (zwiększenie bezpieczeństwa widzów poprzez skrócenie drogi ewakuacji,
   [...]Aneks został zawarty w dniu 27 sierpnia 2008 r. Decyzja ta wiązała się z informacją o zabezpieczeniu dla Województwa Śląskiego kwoty 110 000 000 zł z budżetu państwa z przeznaczeniem na dofinansowanie przebudowy Stadionu. "

   O powojennych rządach w wolnej Polsce już dużo napisano i to zanim Ślązacy odważyli się o tym pomyśleć. Co do kultury, to może Pan Ślązak przejrzy tutejsze posty swoich ziomali (te powyżej i poniżej) i zastanowi się, czy one zdobią śląską kulturę, czy też są wyrazem dzikiego instynktu podsuwającego pomysł rzygania paskudnymi słowami na przeciwnika w dyskusji?
   To na czym miałaby polegać ta słynna śląska kindersztuba?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A z kond ta pewnosc

   ze to piszom Slonzoki? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   Som potwierdosz ze organizacje slonskie z obecnom sytuacjom, niy majom nic wspolego - co tyz jest ogolnie znane. Kol. Spyra zno lepij szczegoly.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @firidupi

   kaszana z polszy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Jakoś Komfranty mógł się wypowiadać w niemieckim parlamencie i był słuchany ?!
   Czas zejść z narodowo-ojczyźnanej narracji na demokrację.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   firidupi.

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   ........

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pierdoły pisane nocą.

   Elwer z Bogucic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

   TE, firiduri, nie pisz nocą bo ci to nie wychodzi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO(2013), to nic innego jak POW(1921)-light, no moze ze szlipsem.

   Rokoko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 12

   I dlatego nikogo nie przekona.

   "wyborcy będą rozliczać RAŚ niż PO, w tym m.in. za koalicję z autonomistami, bo ta zakończyła się fiaskiem. I to na całej linii."

   - z winy PO oczywiscie, a nie...rozwiń całość

   I dlatego nikogo nie przekona.

   "wyborcy będą rozliczać RAŚ niż PO, w tym m.in. za koalicję z autonomistami, bo ta zakończyła się fiaskiem. I to na całej linii."

   - z winy PO oczywiscie, a nie RAS-iu !

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytania do Karnowskiego

   Leon Zawodowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   Związkowcy zapytają Jakuba Karnowskiego o kontrole w PKP LHS

   Związki zawodowe działające w spółce PKP LHS zamierzają wystosować list do prezesa PKP SA, Jakuba Karnowskiego, w którym wyrażają swoje...rozwiń całość

   Związkowcy zapytają Jakuba Karnowskiego o kontrole w PKP LHS

   Związki zawodowe działające w spółce PKP LHS zamierzają wystosować list do prezesa PKP SA, Jakuba Karnowskiego, w którym wyrażają swoje zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w spółce. Spowodowały one ich zdaniem nie tylko zaniepokojenie pracowników, ale również wpłynęły negatywne na wizerunek firmy. W związku z tym domagają się od szefa Grupy PKP odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jest ich aż 11…
   http://www.rynek-kolejowy.pl/45223/Zwiazkowcy_zapytaja_Jakuba_Karnowskiego_o_kontrole_w%C2%A0PKP_LHS.htm
   1. Dlaczego wynik kontroli w PKP LHS, które objęte były tajemnicą przedsiębiorcy zostały upublicznione? Czemu to upublicznienie na tym etapie miało służyć? Jakie korzyści i komu, poza niewątpliwymi stratami dla PKP i PKP LHS przyniosły te działania? Przedstawiciele strony społecznej uważają, że przekazanie informacji z kontroli opinii publicznej wpłynęło negatywnie na wizerunek zarówno firmy, jak i całej Grupy PKP. Jeżeli powiadomione zostały organy ściganie to dlaczego nie pozwolono im działać bez nacisku opinii publicznej? Ustalenia tych organów i sformułowanie zarzutów uzasadniałoby dopiero przekazywanie informacji opinii publicznej i podejmowanie stosownych działań wobec konkretnych osób. W państwie prawa obowiązuje zasada domniemania niewinności.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cd.

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   2. Na jakiej podstawie ustalono, że cena za wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w PKP LHS jest tak ogromnie zawyżona? Udowodnienie winy leży po stronie tego kto takie zarzuty...rozwiń całość

   2. Na jakiej podstawie ustalono, że cena za wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w PKP LHS jest tak ogromnie zawyżona? Udowodnienie winy leży po stronie tego kto takie zarzuty formułuje, tj. PKP S.A. Z informacji prasowych wynika, iż Spółki z grupy PKP wydały na wdrożenia 27 mln zł., jednakże sposób przedstawienia sprawy wskazuje, że dotyczyło to głównie PKP LHS. Dlaczego PKP przekazuje do prasy błędne i niesprawdzone informacje, które można odbierać jedynie jako manipulacje? Wszystko wskazuje na to, iż Zarząd PKP LHS i nasza Spółka stali się ofiarą niewiarygodnych informacji i zmanipulowanych komunikatów prasowych. Domagamy się przedstawienia dowodów w tej sprawie.

   3. Czy Zarząd Spółki PKP LHS zajął stanowisko w przedmiotowej sprawie? Z informacji uzyskanych przez związki zawodowe wynika, iż Zarząd Spółki ustosunkował się do wyników kontroli, z których wynika że zarzuty są absurdalne i nie mają żadnego poparcia w dokumentach spółki. Żądamy ujawnienia i przekazania stanowiska ówczesnego Zarządu Spółki. Skoro wyniki kontroli zostały publicznie ujawnione to podobnie należy ujawnić stanowisko Zarządu w tej sprawie. Przekazywanie informacji tylko jednej strony wzbudza zaniepokojenie. W naszym przekonaniu to sterowana akcja medialna.

   4. Z przedstawionych w mediach informacji wynika, że punktem odniesienia była oferta spółki PKP Informatyka. Czy jest to jedyna oferta, która posłużyła jako odniesienie do rynku? Jakie doświadczenie posiadała w roku ubiegłym spółka PKP Informatyka we wdrażaniu SZBI w zakresie zleconym przez PKP LHS a więc w części Przewozy - Zarządzania linią kolejową - Bezpieczeństwo informacji wraz z planami ciągłości działania a więc w całej Spółce oraz ilość wdrożeń? Z jakimi innymi projektami zrealizowanymi przez inne firmy na rynku w takim samym zakresie porównano zlecenie PKP LHS? Czy korzystano w tej sprawie z opinii innych niezależnych biegłych? Czy dokonano wyceny wartości projektu w inny sposób adekwatnie do jego zakresu?

   4. Czy prawdą jest, że oferta PKP Informatyki za słynne 500 000 zł dotyczyła jedynie wprowadzenia tego systemu bezpieczeństwa w działach informatycznych? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie zestawiono i porównano te kwoty przy zupełnie nieporównywalnym zakresie?

   5. Z informacji prasowych, które przytaczają wypowiedzi Pana Prezesa dowiadujemy się, że nawet jeśli oferta PKP Informatyka była zaniżona, to i tak spółki z grupy PKP nie miały prawa jej odrzucać. Obawiamy się, że Pan Prezes został wprowadzony w błąd. Z naszych ustaleń wynika, że postępowanie było otwarte, publiczne i ogłoszone w Rzeczpospolitej. Dlaczego PKP Informatyka, która posiadała tak atrakcyjną cenę nie złożyła w ogóle oferty? Jak oferta, która nie była złożona mogła być odrzucona. Żądamy wyjaśnienia jak było naprawdę.

   6. Z informacji prasowych dowiadujemy się, że była zmowa cenowa oferentów. Czy zawiadomiono właściwy organ jakim jest UOKiK? Czy też są to kolejne domniemania?

   7. PKP LHS nie jest pierwszą ani jedyną spółką w Grupie PKP, która wprowadzała ten system. Czy ceny osiągnięte przez naszą Spółkę odbiegały od cen jakie osiągnęły spółki z grupy PKP przy uwzględnieniu różnicy w zakresach, tj. zarządcy i przewoźnika?
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cd.

   THE END (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

   8. Z informacji prasowych dowiadujemy się o rzekomym mechanizmie polegającym na tym, że dwie z trzech spółek, będąc wspólnie w zmowie, wycofywały się z przetargu umożliwiając wygranie tej trzeciej....rozwiń całość

   8. Z informacji prasowych dowiadujemy się o rzekomym mechanizmie polegającym na tym, że dwie z trzech spółek, będąc wspólnie w zmowie, wycofywały się z przetargu umożliwiając wygranie tej trzeciej. Z naszych informacji wynika, że w postępowaniu prowadzonym przez PKP LHS były trzy ważne oferty (!!!), a wygrała najtańsza, po negocjacjach. Czy to jest prawda? Jeżeli tak to w jakim celu przedstawia się takie nieprawdziwe informacje? Dlaczego oferta Qwantum jest podważana? Dlaczego z informacji prasowych (przekazanych przez PKP S.A.) wynika, iż Qwantum nie ma kompetencji do wykonania zleconego zamówienia? Na jakiej podstawie PKP S.A. opiera swoje stanowisko? Jak wobec tego wytłumaczyć doświadczenia na jaki powołuje się ta firma na swoich stronach? Wszystko to wskazuje, iż informacja przez Państwa przekazana jest nieprawdziwa. Jaki jest rzeczywisty cel przekazywania nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji? Takie działania rzutują negatywnie na wizerunek naszej Spółki, co niweczy naszą ciężka pracę i dotychczasowe osiągnięcia. Spółka z roku na rok rozwija się i przynosi co raz większe zyski. Nie można tego pominąć!!! Taki sposób postępowania uderza nie tylko odwołanych Członków Zarządu, ale również, a może przede wszystkim w nas – Pracowników.

   9. Czy to prawda, że w Planie Działalności Spółki PKP LHS na rok 2013 znajdowała się pozycja wdrożenie SZBI w kwocie jaka była należna firmie, która wygrała przetarg w b.r.? Plan na ten rok był pozytywnie zaopiniowany przez Radę Nadzorczą i zatwierdzony przez Zarząd PKP S.A. i Zgromadzenie Wspólników. Przed zatwierdzeniem Planu jest on szczegółowo badany przez specjalistów z poszczególnych departamentów PKP S.A. Czy plan wprowadzenia tego systemu uwzględnia również Strategia Spółki na najbliższe pięć lat? I czy Strategia uzyskała pozytywna opinię Rady Nadzorczej?

   10. Za prowadzenie spraw Spółki odpowiedzialny jest Zarząd Spółki. Takie też uzasadnienie odwołania Zarządu wypowiedziane przez Pana Prezesa przeczytaliśmy w doniesieniach prasowych. Tymczasem w PKP LHS nie odwołano Zarządu Spółki lecz dwóch z trzech Członków tego Zarządu. Z informacji prasowych wynika, iż to Zarząd mógł działać na szkodę PKP LHS. Zatem zastanawiające jest i wzbudza poważne wątpliwości dlaczego w Zarządzie pozostała osoba, która również brała udział w przedmiotowej sprawie? I w związku z tym: Czy Zarząd podejmował wszystkie uchwały w tej sprawie w pełnym składzie? Czy były głosy przeciwne? Jeśli tak to czy zostały o tym powiadomione właściwe organy?

   11. Czy tuż przed odwołaniem Członków Zarządu i przed postawieniem zarzutów prokuratorskich uniemożliwiono im pełne wyjaśnienie zarzucanych kwestii, w tym dotyczących ceny? Zarząd powinien mieć pełną możliwość wyjaśnienia swoich racji jako organ Spółki. Możliwości odwołanych Członków Zarządu jako osób prywatnych w tej kwestii są niezwykle ograniczone. Człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy jest to podstawowa zasada państwa prawa. Samo powiadomienie CBA bez choćby postawienia zarzutów prokuratorskich faktycznie skazuje ludzi bez wyroku sądowego.

   Związki Zawodowe reprezentujące pracowników PKP LHS podkreślają, że uczciwe wyjaśnienie wszystkich kwestii jest sprawą podstawową dla załogi, ale powinno być przede wszystkim najwyższym wyzwaniem dla prezesa Jakuba Karnowskiego. Ich zdaniem zasługuje na to również Zbigniew Tracichleb, odwołany w ubiegłym tygodniu ze stanowiska prezesa PKP LHS oraz Dariusz Sikora, który stracił posadę członka zarządu w tym samym czasie. Związkowcy piszą, że obaj „całe swoje życie zawodowe poświęcili pracy na PKP, a ich „dla PKP LHS są bezsprzeczne i niepodważalne”.

   W związku z tym strona społeczna domaga się „pełnego i uczciwego wyjaśnienia całej sprawy”. W liście do Jakuba Karnowskiego czytamy: „Nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania tej sprawy ze względu na dobro naszej Spółki a także osób, których te, nie udowodnione zarzuty dotknęły. Uniemożliwiono im normalne wyjaśnieniezwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama