Chorzów: Urząd przygotował pakiety powitalne dla nowych...

  Chorzów: Urząd przygotował pakiety powitalne dla nowych mieszkańców

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urząd Miasta zachęca do meldowania się w Chorzowie
  1/5
  przejdź do galerii

  Urząd Miasta zachęca do meldowania się w Chorzowie ©Kamila Rożnowska

  Od 2 do 3 tys. osób. Na tyle szacuje się grupę mieszkańców Chorzowa, którzy do tej pory nie zdecydowali się zameldować tam na stałe. Dlatego właśnie Urząd Miasta rozpoczął akcję "Zamelduj się w Chorzowie". Na nowych mieszkańców czekają pakiety powitalne. Znajdą tam gadżety miejskie, czekoladki z symbolami Chorzowa oraz bony do instytucji kulturalnych, sportowych, kawiarni i restauracji, gdzie będą mogli liczyć na zniżki.
  - Od kilku lat obserwujemy, że ubywa nam mieszkańców. Ale z drugiej strony widzimy, że powstają nowe inwestycje. Powstaje nowe budownictwa, i to prywatne, deweloperskie i domy jednorodzinne, jednak tych meldunków nie widzimy - mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

  Zgadza się z tym Stefan Jarczyk, sekretarz miasta. - Przy wyborach do spisów wyborczych dopisuje się bardzo dużo osób, które zamieszkują w Chorzowie, ale nie są zameldowane - dodawał Jarczyk.

  Akcja "Zamelduj się w Chorzowie", którą prowadzi Urząd Miasta ma na celu przede wszystkim zwiększenie liczby mieszkańców. Urzędnicy szacują, że osób mieszkających w Chorzowie, ale niezameldowanych jest od 2 do 3 tys. (liczba mieszkańców wynosi aktualnie 106 tys. – przyp. red.). Jaki jest spodziewany efekt akcji? Ok. 500 nowych meldunków do końca roku.

  Andrzej Kotala przekonuje, że w Chorzowie warto mieszkać. - Robimy wszystko, aby to miasto zmieniać i jeszcze bardziej uatrakcyjnić poprzez inwestowanie w projekty rekreacyjne i sportowe. Mamy największy park w Europie, mamy pięć basenów. Zamieszkiwanie w Chorzowie w mojej ocenie jest bardzo przyjemne i atrakcyjne - zachęca prezydent.

  Wszyscy, którzy od 15 października do końca roku zdecydują się zameldować w Chorzowie, otrzymają pakiet powitalny. Będzie można tam znaleźć gadżety miejskie (np. kubek), czekoladki ze zdjęciami miasta, bony zniżkowe do miejskich instytucji kulturalnych i sportowych, zniżki do kawiarni i restauracji. Nowi mieszkańcy będą mogli też kupić bilety na mecze Ruchu Chorzów za jedyne 1 zł.

  Stefan Jarczyk dodawał również, że procedura meldunkowa jest teraz prostsza. Między innymi dlatego, że nie wiąże się ona z potrzebą wymiany dowodu osobistego, ponieważ w nowych dokumentach nie jest już odnotowywany adres zamieszkania.


  *Policjanci z Częstochowy skasowali film, na którym biją chłopaka. Ale jest drugi ZOBACZ?
  *Wielki powrót Kamila Durczoka. Dawny szef Faktów TVN zadebiutował w nowej roli
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Rolnik szuka żony. Co wydarzy się w odcinku 7?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama