Mediatorzy pomogą w sporze górników z pracodawcami

  Mediatorzy pomogą w sporze górników z pracodawcami

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziś dowiemy się, kiedy wyznaczony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej mediator rozpocznie negocjacje płacowe między zarządem Kompanii Węglowej, a górniczymi związkami zawodowymi.
  Mediator to Michał Kuszyk, z wykształcenia psycholog, wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pracy i wiceprezydent Konfederacji Pracodawców Prywatnych. Pierwszą okazję do wykazania się umiejętnościami będzie miał jeszcze w tym tygodniu. Związki tonując nieco wcześniejsze postulaty domagają się wzrostu wynagrodzeń dla górników o 6-7 procent. Sierpień '80 żąda jeszcze 10 zł dodatku za przepracowaną dniówkę i zwiększenia deputatu węglowego. Kompania Węglowa zredukowała skalę podwyżek z 5 do 1,2 procentu, tłumacząc to zmianą sytuacji ekonomicznej. Rzecznik spółki, Zbigniew Madej, nie chciał przesądzać, czy taką samą propozycję przedstawi podczas rozmów z udziałem mediatora.

  Na mediatora czekają również w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Tutaj negocjacje płacowe między zarządem spółki, a związkowcami z Sierpnia '80 poprowadzi 11 marca Jerzy Nowak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mediacje

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Dziwie się ze Minister wysyła mediatora do negocjacji z górniczymi związkowcami. Ja bym im pozamykał kopalnie i wywalił na bruk bo to są bojówkarze szukający zadymy jak chuligani na stadionie....rozwiń całość

   Dziwie się ze Minister wysyła mediatora do negocjacji z górniczymi związkowcami. Ja bym im pozamykał kopalnie i wywalił na bruk bo to są bojówkarze szukający zadymy jak chuligani na stadionie. Nieroby do pracy . dosyć życia na koszt podatnika. Lepiej importować węgiel niż płacić nierobom. Dlaczego Kompania Węglowa nie rozwiąże problemu we własnym zakresie.Kopalnie powinny być z prywatyzowane już dawno to by uniknięto coraz to idiotycznych żądań górników.Kopalnia to jest magazyn ludzi w połowie niepotrzebnych.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama