ZUS zaprasza na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych

  ZUS zaprasza na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już 29 maja w oddziałach oraz inspektoratach ZUS od godz. 9 do 14 będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz specjalistów z różnych instytucji. Poszczególne placówki ZUS w naszym regionie zaprosiły na spotkanie przedstawicieli instytucji czy stowarzyszeń, które wspierają osoby niepełnosprawne.
  - W Sosnowcu będą to przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do Dąbrowy Górniczej zostali zaproszeni eksperci z Powiatowego Urzędu Pracy oraz Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Serce", a do Jaworzna - z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, a także pełnomocnika miasta ds.osób niepełnosprawnych.
  Przedstawiciele MOPS-u i PUP-u będą obecni również w Zawierciu, gdzie dyżurować też będzie reprezentant Centrum Pomocy Rodzinie - wylicza Joanna Biniecka, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Sosnowcu. - W jednym budynku, w jednym pomieszczeniu osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje i rady, po które na co dzień trzeba udawać się do kilku, niejednokrotnie odległych od siebie miejsc. Będą to m.in. informacje o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywizacji zawodowej. Przygotowane zostały również poradniki.

  W Rybniku z kolei na pytania klientów odpowiadać będą eksperci m.in. ZUS, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej. - Będą oni udzielać informacji dotyczących świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Doradzą również jak efektywnie szukać pracy i optymalnie przygotować się do procesu rekrutacji. Eksperci poinformują o różnych formach dofinansowania z PFRON oraz możliwościach uczestnictwa w projektach Funduszu - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik oddziału ZUS w Rybniku. Podczas Dnia Otwartego w Rybniku będzie można też skorzystać z bezpłatnych badań.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama