W Żorach szukają rodzin zastępczych

  W Żorach szukają rodzin zastępczych

  Katarzyna Śleziona-Kołek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Żorach szukają rodzin zastępczych

  W Żorach szukają rodzin zastępczych ©www.zory.pl

  Rodziny zastępcze w Żorach pilnie poszukiwane. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach poszukuje kandydatów z terenu Żor, który spełnią się w funkcji rodziny zastępczej niezawodowej. Czy podejmiesz ten trud opieki?
  W Żorach szukają rodzin zastępczych

  W Żorach szukają rodzin zastępczych ©www.zory.pl

  Rodziny zastępcze w Żorach  Każde małżeństwo lub osoba samotna, która kocha dzieci i czuje, że podoła trudowi wychowania bez względu na jego stan zdrowia lub rozwoju, powinna umówić się na rozmowę z pracownikiem MOPS-u. Po wstępnej rozmowie zapadnie decyzja, czy kandydat się nadaje i będzie mógł stworzyć rodzinę zastępczą.

  MOPS zapewni rodzinie zastępczej wsparcie w rozwiązywaniu problemów, pomoc psychologa i stałą pomoc pieniężną na pokrycie kosztów utrzymania umieszczonych w niej dzieci.

  Aby zostać rodzicem zastępczym, należy spełnić kilka wymogów. - Osoby te powinny dać rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej, przebywają na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych, nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej itd. Ważne, by osoby te były zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem, zapewniały odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokojenie jego indywidualnych potrzeb w tym: rozwoju emocjonalnego, fizycznego i społecznego, właściwej edukacji i rozwoju zainteresowań, wypoczynku i organizacji czasu wolnego. Przyszli rodzice zastępczy, niespokrewnieni z przyjmowanym dzieckiem otrzymują pomoc finansową na pokrycie kosztów utrzymania dziecka w wysokości 1000 zł miesięcznie na każde dziecko. Mogą również liczyć na pomoc i wsparcie ze strony pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach - mówi Adrian Lubszczyk z biura promocji, kultury i sportu żorskiego magistratu.

  Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Ks. Przemysława 2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 lub telefonicznie: 32/ 43 42 412, tel. 32 43 43 713.


  *Policjanci z Częstochowy skasowali film, na którym biją chłopaka. Ale jest drugi ZOBACZ?
  *Wielki powrót Kamila Durczoka. Dawny szef Faktów TVN zadebiutował w nowej roli
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Rolnik szuka żony. Co wydarzy się w odcinku 7?

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   1000 zł miesięcznie

   Grzegorz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Szkoda, że normalnie na dzieci nie dają tyle pieniędzy. Może gdyby tak było, to mniej byłoby potem tych dzieci do adopcji, bo rodzice nie porzucaliby własnych dzieci z powodu braku środków na ich...rozwiń całość

   Szkoda, że normalnie na dzieci nie dają tyle pieniędzy. Może gdyby tak było, to mniej byłoby potem tych dzieci do adopcji, bo rodzice nie porzucaliby własnych dzieci z powodu braku środków na ich utrzymanie. No, ale żyjemy w Polsce.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama