Ważne
  Podwyżki cen prądu: Prąd w śląskim nie zdrożeje. Taniej też...

  Podwyżki cen prądu: Prąd w śląskim nie zdrożeje. Taniej też nie będzie

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prąd u nas nie zdrożeje

  Prąd u nas nie zdrożeje ©arc DZ

  czekają nas podwyżki cen prądu? Za kilka tygodni poznamy nowe taryfy za prąd. Na ich złożenie w Urzędzie Regulacji Energetyki dostawcy mieli czas do poniedziałku. Nieoficjalnie można usłyszeć, że URE liczy na gotowość energetycznych koncernów do obniżek. Na razie nikt nie chce oficjalnie potwierdzić, że tak właśnie się stanie.
  Prąd u nas nie zdrożeje

  Prąd u nas nie zdrożeje ©arc DZ

  Podwyżki cen prądu nie powinny nas dotknąć. W przypadku Tauronu, największego gracza na rynku energii w województwie śląskim (tylko na przejętym od Vatenfalla terenie Górnego Śląska ma ok. 1,1 mln klientów), mówi się wręcz, że jakiekolwiek obniżki cen nie wchodzą w grę. Spółka na razie ani tego nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

  - Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie wnioskowaliśmy o podwyżkę taryfy - mówi lakonicznie Magdalena Rusinek, rzeczniczka grupy Tauron. Jak dodaje, koncern najpierw przedstawi raport bieżący ze swojej działalności, a dopiero później poinformuje o tym, jakie ceny za prąd chciałby zaproponować swoim klientom.

  Po złożeniu wniosków taryfowych przez dostawców, kolejny krok należy do prezesa URE. Przez najbliższe tygodnie będzie teraz pertraktował z firmami energetycznymi, negocjując z nimi akceptowalne dla obu stron taryfy. Wejdą one w życie 1 lipca tego roku.

  - Jeśli do tego czasu nowa taryfa nie zostanie jednak ustalona, to z mocy prawa będzie przedłużona ważność tej, która obowiązuje obecnie - wyjaśnia Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki.

  Negocjacje URE z dostawcami energii odbywają się co pół roku. Podczas ostatnich, w grudniu 2012 r., zatwierdzone zostały taryfy, zgodnie z którymi ceny energii pozostały na niezmienionym poziomie (choć wiele osób liczyło za medialnymi przypuszczeniami, że stawki nieco jednak spadną).
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama