Nowy stadion GKS Tychy powstanie nawet bez dotacji

  Nowy stadion GKS Tychy powstanie nawet bez dotacji

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stadion w Tychach

  Stadion w Tychach ©wizualizacja

  Budowa nowego stadionu w Tychach, mimo braku dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 50 milionów złotych, nie jest w żaden sposób zagrożona. Pierwszy mecz piłkarze GKS na nowym obiekcie mają rozegrać w czerwcu 2015 roku.
  Stadion w Tychach

  Stadion w Tychach ©wizualizacja

  - Mocno wierzymy, że zagramy na swoim stadionie w Tychach wcześniej, jeszcze w rundzie wiosennej - uważa Michał Rus, rzecznik pierwszoligowego klubu.

  Stadion wybuduje Mostostal Warszawa SA, a ma na to dokładnie 30 miesięcy. Obiekt ma być zadaszony, a na trybunach będzie mogło zasiąść 15 tysięcy widzów. Spółka Tyski Sport złożyła aplikacje do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy nowego Stadionu Miejskiego.  ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWY STADION GKS TYCHY [WIZUALIZACJE]


  - Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego pisma z ministerstwa, ale rzeczywiście na liście obiektów, które obejmie dofinansowanie, nie ma naszego stadionu - potwierdza rzecznik prasowy GKS Tychy. - Całość kwoty w wysokości około 130 milionów złotych jest zabezpieczona w wieloletniej prognozie finansowej miasta, dlatego inwestycja nie jest absolutnie zagrożona - zapewnia Michał Rus.

  Po byłym stadionie przy ulicy Edukacji nie ma już śladu. Rozebrane zostały trybuny, budynek administracyjny oraz szatnie. Powoli dobiegają końca także prace geodezyjne. Trwają natomiast jeszcze prace nad projektem budowlanym i wykonawczym.


  STAREGO STADIONU NA EDUKACJI JUŻ NIE MA! [ZDJĘCIA] [WIZUALIZACJE NOWEGO STADIONU]


  - Wykonawca ma osiem miesięcy na zmianę projektu, w którym zabraknie garaży podziemnych - tłumaczy rzecznik tyskie-go klubu. - Zdecydowanych ruchów na placu budowy i widocznych postępów robót moż-na spodziewać się w sierpniu.
  Do czasu zakończenia budowy stadionu piłkarze GKS swoje ligowe mecze dalej będą musieli rozgrywać w Jaworznie.
  - Z niecierpliwością czekamy na powrót "na swoje śmieci" - mówi kapitan tyszan, Łukasz Kopczyk.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naprawdę się cieszycie?

   Magda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jakim trzeba być debilem , żeby sie cieszyć , że miasto wyda 130 mln złotych na stadion , aby drużyna mogła rozegrać kilka meczy w roku?! Czy nie lepiej byoby wyremontować dziurawe drogi ,...rozwiń całość

   Jakim trzeba być debilem , żeby sie cieszyć , że miasto wyda 130 mln złotych na stadion , aby drużyna mogła rozegrać kilka meczy w roku?! Czy nie lepiej byoby wyremontować dziurawe drogi , dofinansować zajęcia sportowe dla młodzieży i dorosłych , czy przekazać pieniądze na służbę zdrowiaa i szkolnictwo? Jak afrykańczycy , cieszący się z wygranej piłkarzy , a bieda wokół.Kongo , Nigeria i Senegal na pewno będą zazdrościć mądrym Tyszanom.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama