Ważne
  Od grudnia Koleje Śląskie do Czech, a Ceske Drahy do...

  Od grudnia Koleje Śląskie do Czech, a Ceske Drahy do polskiego Cieszyna

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Koleje Śląskie będą dojeżdżać do Bohumina, a czeskie zaczną przyjeżdżać do polskiego Cieszyna
  1/5
  przejdź do galerii

  Koleje Śląskie będą dojeżdżać do Bohumina, a czeskie zaczną przyjeżdżać do polskiego Cieszyna ©MIW

  Koleje Śląskie będą dojeżdżać do Bohumina, a czeskie zaczną przyjeżdżać do polskiego Cieszyna. Ceske Drahy będą też honorować na terenie województwa morawsko – śląskiego wybranych biletów KŚ. Nowości te wejdą w życie już od 12 grudnia.


  O przywrócenie połączeń do czeskiego Bohumina pasażerowie apelowali już od dawna. Przez ostatnie kilka lat w kółko słyszeli jednak, że nie ma to pieniędzy lub na przeszkodzie stoją formalności i konieczność uzyskania zgody na wjazd polskiego taboru na teren Republiki Czeskiej.


  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Koleje Śląskie pojadą do Czech? Może za rok


  Jak poinformował dziś Wojciech Dinges, prezes KŚ do Bohumina będą kursowały cztery pociągi – dwa z Katowic (odjazd o godz. 9.54 i 14.24) przez Rybnik i Wodzisław Śląski i dwa z Raciborza (odjazd o godz. 7.53 i 13.40). Tyle samo pociągów będzie kursować też w drugą stronę.

  - Zdajemy sobie sprawę, że oferta połączeń jest w tym momencie dość ograniczona, ale tylko na tyle nas stać. Jeśli zainteresowanie będzie duże i będziemy mieli takie możliwości ekonomiczno-organizacyjne, to postaramy się ją rozszerzyć – dodaje Jakub Gabrysiak, specjalista ds. oferty przewozowej i obiegów KŚ.

  Na podobny krok zdecydowały się też Ceske Drahy, które wydłuża relacje swoich pociągów z Frydka Mistka do Czeskiego Cieszyna. Teraz będą one dojeżdżać także do stacji w polskim Cieszynie.

  Podpisana przez obu przewoźników umowa zakłada także honorowanie części biletów KŚ. Koleje Czeskie na terenie całego województwa morawsko-śląskiego (Moravskoslezský kraj ) będą honorować sieciowe imienne dobowe (nieograniczona liczba przejazdów w pociągach KŚ i ČD) oraz weekendowe (SilesiaWeekend) bilety Kolei Śląskich. Natomiast bilety rodzinne oraz dla seniorów (Senior 65+) będą honorowane częściowo – umożliwią one dojazd, bez dodatkowych kosztów, do do Bohumina i Czeskiego Cieszyna. W przypadku pozostałych kategorii biletów pasażerowie będą musieli dokupić przejściówkę w cenie 2 złotych (dzieci – 1 złotych).

  Jak podkreślają przedstawiciele KŚ połączenie do Bohumina to swoiste okno na świat. Umożliwia sprawną przesiadkę na pociągi czeskiego przewoźnika i tym samym dojazd do Pragi, Brna, Ołomuńca, bądź lotniska w Ostrawie.

  - Będziemy promowali konkretne czeskie miejscowości, zarówno przygraniczne, jak i bardziej odległe miasta o charakterze turystycznym, np. Pragę. Do tych miast będzie można dojechać pociągami Kolei Śląskich i południowego partnera. Z kolei miasta naszego województwa w ten sam sposób mają być promowane na terenie Czech – mówi Wojciech Dinges.

  - Przeprowadziliśmy analizy rynkowe, z których wynika, że w bardzo wielu przypadkach nasza oferta będzie korzystniejsza, zarówno od kolejowej konkurencji, jak i komunikacji autobusowej oraz samochodowej – dodaje prezes KŚ.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Rozkład jazdy Kolei Śląskich 2016 [ZOBACZ PROJEKT] Co sądzicie o proponowanych zmianach?  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy oby napewno od 12?

   Barticzi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   koretka rozkładu jazdy następuje 14 grudnia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   połączenia?

   barbapapa222 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   a co z linią Bielsko- Biała Czeski Cieszyn? Kiedyś takie połączenie było?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POŁĄCZENIE!

   Herbert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Jest Zech za połónczyniym--do BIYLSKA cugiym, do BIOŁYJ drachym na szpagacie ( drach-latawiec )

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawsze to coś...

   katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tyle,że dworzec w Cieszynie w opłakanym stanie !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama