Ważne
  Figura Św. Barbara odnowiona! Wróciła na Kopalnianą w...

  Figura Św. Barbara odnowiona! Wróciła na Kopalnianą w Katowicach [ZDJĘCIA]

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Figura św. Barbary na Kopalnianej w Katowicach
  1/3
  przejdź do galerii

  Figura św. Barbary na Kopalnianej w Katowicach ©KHW

  Słynna figura Św. Barbary z ul. Kopalnianej wróciła na swoje miejsce po renowacji. Oficjalnie figurka Św. Barbary odsłonięta zostanie w poniedziałek 27 maja. Już teraz okoliczni mieszkańcy przygotowują się do święta ZOBACZ ZDJĘCIA
  Figura Św. Barbary została odnowiona przez Katowicki Holding Węglowy. Wojciech Jaros, rzecznik prasowy tak tłumaczył rok temu decyzję firmy:

  - Biorąc pod uwagę to, z czego wykonano figurkę przy ul. Kopalnianej, jej fundatorami nie byli ludzie bogaci. Raczej ci, którzy szli tamtędy do pracy w kopalni Katowice, której już nie ma. Jest więc ta figurka przywołaniem kawałka historii dzielnicy, miasta. Czegoś, co już nie wróci. Wspomnieniem, które naprawdę warto zachować dla potomnych. Zmienia się czas, zmienia się wygląd ulic. Figury świętych, kapliczki, krzyże przydrożne są tym, co zostaje jako punkt stały. Będąc firmą górniczą, poczuwamy się do działań związanych z dawnymi dzielnicami kopalnianymi.


  Dodał, że dopóki KHW może coś zrobić to to robi: - Z podobnych powodów uczestniczymy w lokalnej działalności sportowej czy w imprezach osiedlowych. Robimy to nawet wtedy, gdy w domach przejmowanych przez spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe żyje coraz mniej naszych pracowników. Górnictwo jest branżą, która ma wciąż tradycyjne podejście do miejsc, w których działa. Wynika to z dwóch wieków uwarunkowań i dzieje się tak od czasów, w których nie znano jeszcze terminu "społecznej odpowiedzialności biznesu" i nie słyszano o audytach, mających to sprawdzać.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama