Zamelduj się w Chorzowie, dostaniesz czekoladki. Kto się...

  Zamelduj się w Chorzowie, dostaniesz czekoladki. Kto się skusi?

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stefan Jarczyk prezentuje chorzowski pakiet powitalny
  1/6
  przejdź do galerii

  Stefan Jarczyk prezentuje chorzowski pakiet powitalny ©Kamila Rożnowska / Dziennik Zachodni

  Czekoladki, kubek i zniżki na basen. Chorzów chce, by do końca roku przybyło mu kilkuset mieszkańców. Akcja "Zamelduj się w Chorzowie" jest niemal bezkosztowa.
  103 tysiące osób. Tylu mieszkańców ma Chorzów. Od co najmniej 15 lat liczba mieszkańców w tym mieście spada. Średnio każdego roku ubywa około tysiąca osób. A jeszcze w latach 70. i 80. Chorzów liczył około 160 tys. mieszkańców.

  Aby zatrzymać tendencję spadkową, chorzowski Urząd Miasta zorganizował akcję „Zamelduj się w Chorzowie”.

  - Od kilku lat obserwujemy, że ubywa nam mieszkańców. Ale z drugiej strony widzimy, że powstają nowe inwestycje, jest nowe budownictwo, i to prywatne, deweloperskie oraz domy jednorodzinne, jednak meldunków nie widzimy - przyznaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

  Zgadza się z nim Stefan Jarczyk, sekretarz miasta. Liczbę niezameldowanych mieszkańców widać zwłaszcza przy okazji wyborów.

  - Przy wyborach do spisów wyborczych dopisuje się bardzo dużo osób, które mieszkają w Chorzowie, ale nie są tu zameldowane - mówi.

  Jak Chorzów chce przekonać ludzi do meldunku? Każdy, kto do końca roku złoży wniosek meldunkowy, może liczyć na pakiet powitalny. A w nim będą „miejski” kubek, czekoladki ze zdjęciem miasta, zniżki do chorzowskich instytucji kulturalnych i sportowych czy rabaty do restauracji i klubów fitness. Jesteście pod wrażeniem rozmachu? No właśnie. Jednak samorządowcy przewidują, że dzięki akcji do końca tego roku liczba chorzowian wzrośnie o ok. 500. Teraz, jak szacują, liczba mieszkających w Chorzowie, ale niezameldowanych tu osób waha się od 2 do 3 tys. Na kampanię wiele nie wydadzą: zniżki zostały przekazane bezpłatnie przez partnerów projektu, a gadżety miejskie zostały z corocznego (ogłaszanego na początku roku) przetargu.

  Świeżo upieczonym chorzowianinem jest Leszek Stasiaczek. Przeprowadził się tu w połowie września. Zameldował się, bo tak planował. Ale przyznaje, że wiadomość o rozpoczęciu akcji była dla niego motywacją. - To fajne przypomnienie, że warto się zameldować. Skoro gdzieś się już mieszka i korzysta z infrastruktury, to dobrze jest płacić w tym mieście podatki i przyczyniać się do tego, żeby miasto jakoś funkcjonowało - mówi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ma się co dziwić

   dd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ostatnio jeden z włodarzy na Pniokach odremontował sobie uliczkę wewnętrzną już nawet nie osiedlową aby mieć komfortowy dojazd do domku, a inne ważniejsze ulice świecą dziurami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wymiana wszystkich dokumentów

   Alf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Szkoda mi się przemeldowywać, bo mam jeszcze stare, bezterminowe prawo jazdy. Po zmianie meldunku i dowodu musiałbym wymieniać pozostałe dokumenty, w tym i prawko :-(. W nowych dowodach nie ma już...rozwiń całość

   Szkoda mi się przemeldowywać, bo mam jeszcze stare, bezterminowe prawo jazdy. Po zmianie meldunku i dowodu musiałbym wymieniać pozostałe dokumenty, w tym i prawko :-(. W nowych dowodach nie ma już adresu, jednak na prawie jazdy chyba nadal on widnieje...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Meldujcie się, hahahaha

   Rysiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pakiet powinien zawierać zniżki na zakupy w szmateksie, który zdobi parter drapacza chmur przy Wolności, zniżkę na wizytę w obrzydliwej ruderze, gdzie kiedyś działało kino Panorama lub też w...rozwiń całość

   Pakiet powinien zawierać zniżki na zakupy w szmateksie, który zdobi parter drapacza chmur przy Wolności, zniżkę na wizytę w obrzydliwej ruderze, gdzie kiedyś działało kino Panorama lub też w podobnej gdzie kiedyś było kino Pionier. Dodatkowo spacer po zdechłej ulicy Wolności i żarcie tam, gdzie kiedyś była knajpa Pod Dzwonem. Na koniec darmowe wejście w psie gówno i odjazd z niedokończonego centrum przesiadkowego.... Byle nie do Chorzowa.....hahaha....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama