Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 [ZDJĘCIA]

Już na początku ligi doszło do derbowego spotkania drużyn Tauronu MKS Dabrowa Górnicza i BKS Aluprof Bielsko-Biała Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Pięć setów na początek i emocje do samego końca. Na inaugurację Orlen Ligi Tauron MKS pokonał BKS Aluprof 3:2

Mecze dwóch naszych drużyn grających w Orlen Lidze zawsze były emocjonujące i trudno było w nich wskazać faworyta. Tak było i tym razem zwłaszcza, że w składach BKS Aluprof i Tauron MKS doszło do wielu zmian. Póki co, po pierwszym meczu nowego sezonu Orlen Ligi, lepiej na tym wyszły dąbrowianki, które wygrały z zespołem z Bielska-Białej 3:2.

Trenerem bielszczanek po raz pierwszy w historii klubu jest włoski szkoleniowiec Emanuele Sbano. 42-letni trener mocno przeżywał każde zagranie swoich zawodniczek. W drugim secie aż podskoczył z radości, kiedy bielszczanki zdobyły po długiej wymianie punkt.

Prowadzenie w pierwszym secie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jeszcze po drugiej przerwie technicznej prowadziły dąbrowianki, ale ostatecznie set zakończył się zwycięstwem bielszczanek.

Wydawało się, że drugi set łatwo padnie łupem dąbrowianek, które wyszły na prowadzenie po drugiej przerwie technicznej. Tauron prowadził 21:18, 23:20 a nawet 24:21. Potem do głosu doszły jednak siatkarki z Bielska i doprowadziły do remisu, miały nawet piłkę setową. Nie wykorzystały jej jednak i po dwóch blokach na Helenie Horce Tauron wyrównał.

W trzecim secie dąbrowianki przerywały już 16:23. Rzuciły się jednak w pogoń i dzięki dobrej zagrywce Deji McClendon doprowadziły do remisu 23:23. Ostatnie słowo jednak należało do BKS Aluprof. - Szkoda, bo mogłyśmy wygrać tego seta - kręciła głową Natalia Piekarczyk. - Dobrze, że wygrałyśmy dwa następne sety i cały mecz.

Mecz w Dąbrowie Górniczej oglądał w towarzystwie swojego asystenta Waldemara Kawki selekcjoner reprezentacji Jacek Nawrocki.

Orlen Liga

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 27:25, 24:26, 25:20, 15:10). MVP meczu Deja McCledon (Tauron MKS)

Tauron Hancock, Dziękiewicz, Różycka, Perry, Ganszczyk, McClendon, Strasz (libero) oraz Pavan, Piekarczyk, Staniucha-Szczurek

BKS Aluprof Castiglione, Horka, Lis, Radosova, Moskwa, Wojtowicz (libero) oraz Mucha, Łyszkiewicz

*Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?