Bielsko-Biała: trwa FotoArtFestival 2015 [ZDJĘCIA]

  Bielsko-Biała: trwa FotoArtFestival 2015 [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bielsko-Biała: trwa FotoArtFestival 2015 [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Piotr Bieniecki/materiały prasowe

  Od 16 października w Bielsku-Białej trwa FotoArtFestival 2015 – szósta edycja przeglądu najlepszej światowej fotografii. Dwa następne tygodnie, do 30 października będą stanowiły świetną okazję do obejrzenia kilkunastu wystaw światowej sławy fotografików, znanych i wielokrotnie wystawianych w galeriach na całym świecie.
  W bielskich galeriach i muzeach można podziwiać prace takich czołowych fotografików, jak Ernesto Bazan (Włochy/USA), David Burdeny (Kanada), Petrut Calinescu (Rumunia), Enri Canaj (Albania), Ruud Van Empel (Holandia), Andreas Horvath (Austria), Aaron Huey (USA), Maciek Nabrdalik (Polska), Rafael Navarro (Hiszpania), Zed Nelson (Wielka Brytania), Chris Rain (Szwajcaria/Niemcy), Martin Wágner (Czechy), Irina Popova (Rosja) i Franco Zecchin (Włochy).

  - Tegoroczna edycja FotoArtFestivalu to jak zwykle w Bielsku-Białej wielość tematyczna i różnorodność kulturowa. Wybrane przez nas ważne nazwiska fotografii światowej w większości zostaną zaprezentowane w Polsce po raz pierwszy. Każdy z artystów ma swój niepowtarzalny wkład w kulturę swojego kraju, a nierzadko swoją twórczością wywiera również ogromny wpływ na innych twórców na międzynarodową skalę – mówi o festiwalu Inez Baturo – dyrektor programowy FAF.

  Zaproszeni fotograficy zaprezentowali swoją twórczość w postaci prelekcji i pokazów podczas wyjątkowego spotkania z widzami tzw. Maratonu Autorskiego (17-18 października). W programie festiwalu znajdują się również dwie dodatkowe wystawy – FotoOpen – pokonkursowa wystawa 100 w większości młodych fotografów oraz „Digigraphie by Epson”, prezentująca 18 prac autorstwa sześciu znanych polskich fotografików, w najlepszej, kolekcjonerskiej jakości wydruku.

  Prezentowane wystawy w Bielsku-Białej cechuje różnorodność, dzięki której zarówno zainteresowani tradycyjnym gatunkiem dokumentu i reportażu znajdą coś dla siebie, jak i ci, których interesuje fotografia autorska, artystyczna i ta czerpiąca z możliwości nowoczesnych manipulacji cyfrowych.

  - Jesteśmy dumni, że udało nam się sprowadzić do Polski takie sławy jak Franco Zecchin (słynny ze zdjęć sycylijskiej mafii), David Burdeny (znakomity minimalista pejzażowy), Ernesto Bazan (z kubańską serią), Zed Nelson (jeden z czołowych współczesnych dokumentalistów świata), Rafael Navarro (twórca o światowej renomie, specjalizujący się w estetycznych aktach), czy Ruud Van Empel (obecnie jeden z najbardziej cenionych portrecistów na świecie). Ciekawą postacią jest Aaron Huey, który nie tylko fotografuje dla „National Geographic”, ale również walczy o prawa Indian i jest autorem znanej w podróżniczym świecie samotnej, pieszej wędrówki przez Stany Zjednoczone – opowiada o zaproszonych artystach Inez Baturo.

  Dla zainteresowanych fotografią i fotografujących organizatorzy przygotowali ponadto bezpłatne warsztaty fotograficzne, które odbędą się w dniach 21, 22 i 28 października – zapisywać się na nie można poprzez stronę internetową festiwalu.
  Organizatorami FotoArtFestivalu są bielska Fundacja Centrum Fotografii oraz Gmina Bielsko-Biała. Patronat artystyczny nad festiwalem objął Związek Polskich Artystów Fotografików.


  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama