Nad Michelem Platinim też zbierają się czarne chmury....

  Nad Michelem Platinim też zbierają się czarne chmury. Rykoszet czy afera?

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szef UEFA przyznał, że dostał pieniądze od Seppa Blattera, ale tłumaczy, że były to zaległe pensje. Tyle, że bez uzasadniających je umów i źle policzone...
  Francuski dziennik „Le Mon-de” zdetonował kolejną bombę w aferze korupcyjnej w światowej piłce. Szef UEFA, Michel Platini przyznał, że na 1,8 miliona franków szwajcarskich (ponad 7 mln zł), jakie otrzymał w 2011 roku od Seppa Blattera, nie miał żadnego pokwitowania.

  - To była umowa dżentelmeńska - stwierdził Francuz.

  Jego zdaniem cała sprawa ma źródło w 1998 roku. Wówczas prezydent FIFA miał mu zaproponować współpracę za milion franków rocznie.


  Wkrótce potem Blatter miał mu jednak oświadczyć, że wypłata takiej pensji jest niemożliwa, więc panowie ustalili, że kwota zostaje zmniejszona do 300.000 franków rocznie. Ale i te pieniądze do Platiniego nie trafiły.

  Zniecierpliwiony Francuz postanowił się o nie upomnieć, wystawiając dla FIFA rachunek na 2 miliony franków za lata 1998-2002. Kwota wynikła rzekomo z pomyłki, bo Platini zamiast 300.000 policzył pół miliona. Nie ma jednak umów o pracę uzasadniających ten przelew.

  - Bo nasze porozumienie miało charakter porozumienia dżentelmeńskiego - twierdzi Platini. - Nie dostrzegam w tym skandalu, nie rozumiem także dlaczego zostałem postawiony w jednym szeregu z ludźmi, którzy są obecnie oskarżani o czynny udział w aferze korupcyjnej.

  Na pytanie czy już sama propozycja płacy w wysokości miliona franków szwajcarskich rocznie nie była szokująca, Platini odparł, że w okresie o którym mowa pracował wyjątkowo ciężko, towarzyszył też Blatterowi w służbowych podróżach.

  Warto przypomnieć, że Blatter i Platini 8 października zostali zawieszeni przez Komisję Etyczną FIFA na 90 dni.

  - Nie mam sobie nic do zarzucenia. Nie zmieniam też zdania i zamierzam kandydować na stanowisko prezydenta FIFA - potwierdził Platini.

  Oprócz niego udział w wyborach ogłosił też książę Ali bin Al-Hussein. Jordańczyk próbował już pokonać Blattera kilkanaście tygodni temu, ale przegrał ze Szwajcarem w pierwszej turze i wycofał się z drugiej. Triumfator wkrótce jednak ogłosił, że poda się do dymisji, co oznacza, że kolejne wybory zostaną przeprowadzone w 2016 roku.

  Do tego czasu okaże się zapewne, czy sprawa Platiniego to rykoszet właściwej afery, czy skandal sam w sobie.


  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tłumaczenie jak dla idioty

   Stary kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   prawdziwy księgowy w malutkiej firmie wie że bez umowy taka wypłata to przekręt. Gangsterzy też dawali łapówki w oparciu o ,, umowy dżentelmeńskie " Lewa kasa ,łapówki,ustawiane wyniki to wszystko...rozwiń całość

   prawdziwy księgowy w malutkiej firmie wie że bez umowy taka wypłata to przekręt. Gangsterzy też dawali łapówki w oparciu o ,, umowy dżentelmeńskie " Lewa kasa ,łapówki,ustawiane wyniki to wszystko powinno kończyć się w kryminale.Ale prawo jest surowe tylko dla malutkich. Boniek obnosił się z Platinim jak c...ta i co teraz powie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama