Mysłowice: Sekretarz musi oddać 13. pensję

  Mysłowice: Sekretarz musi oddać 13. pensję

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urzędnicy w Mysłowicach wypłacili ponad dwa lata temu nienależną "trzynastkę" byłej sekretarz miasta (jest na urlopie wychowawczym) - stwierdziła podczas ostatniej kontroli w magistracie Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach. Jeśli urzędniczka nie zgodzi się na to, aby zwrócić pieniądze do budżetu, będą musieli oddać je m.in. prezydent miasta i główny księgowy UM, którzy podpisali się pod zleceniem wypłaty. A chodzi o kwotę blisko 3,5 tys. zł.
  Inspektorzy RIO dopatrzyli się, że urząd miasta bezpodstawnie wypłacił byłej sekretarz , Ewelinie M.-D., 13. pensję za 2010 rok (wtedy też została oskarżona o przyjęcie kilkudziesięciu tys. zł łapówek). Zwracają uwagę, że prawo do rocznego dodatkowego wynagrodzenia ma jedynie pracownik, który przepracował w danym roku co najmniej 6 miesięcy. Tymczasem M.-D. w 2010 pracowała tylko od 4 stycznia do 11 marca, od 25 do 30 czerwca oraz od 1 do 9 lipca.
  "Od 12 marca do 24 czerwca stosunek pracy był zawieszony, zaś od 12 lipca do 31 grudnia 2010 sekretarz przebywał na zwolnieniu lekarskim" - czytamy w wystąpieniu pokontrolnym RIO. Teraz pieniądze muszą zostać zwrócone.

  Jeśli sekretarz miasta nie zgodzi się zwrócić pieniędzy dobrowolnie, będą musieli zrobić to urzędnicy odpowiedzialni za wypłatę nienależnego wynagrodzenia. Polecenie wypłaty "trzynastki" wydał prezydent Edward Lasok, a podpisał go ówczesny naczelnik wydziału organizacyjnego. Listę płac sporządzili i sprawdzili pracownik wydziału budżetu i inspektor zespołu ds. kadr, a podpisali się pod nią główny księgowy i prezydent.

  - Zwróciliśmy się do sekretarz o zwrot wypłaconego wynagrodzenia - mówi Kamila Szal, rze-czniczka prasowa mysłowickie-go magistratu. - Czekamy na odpowiedź. Jej termin upływa na początku czerwca. W przypadku odmowy, zgodnie z zaleceniami RIO, rozważymy możliwość zwrócenia się o zwrot pieniędzy do pracowników - dodaje.

  Z raportu pokontrolnego RIO wynika także, że w księgowości magistratu panuje bałagan. Naczelnicy wydziałów nie sprawują należytej kontroli nad miejskimi jednostkami, dotacje na zabytki wypłacane są bez wymaganych dokumentów, a urzędnicy nieprawidłowo rozliczają delegacje.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama