Mysłowice: Edward Lasok namawia do głosowania na kandydata...

  Mysłowice: Edward Lasok namawia do głosowania na kandydata PO

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Plakaty wyborcze w Mysłowicach
  1/16
  przejdź do galerii

  Plakaty wyborcze w Mysłowicach ©Olga Krzyżyk

  Edward Lasok mobilizuje mieszkańców Mysłowic do głosowania w nadchodzących wyborach na Wojciecha Króla, kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. W jaki sposób? Wysłał list do mysłowiczan zachęcający do zakreślenia znaku X przy nazwisku Króla.
  Wojciech Król, bo o nim mowa, to mysłowiczanin, który już wkrótce może zostać posłem. Stać się tak może jeżeli my - mieszkańcy Mysłowic - zmobilizujemy się i gremialnie oddamy na niego nasz głos. 25 października pamiętajmy o partii, która nazywa się Mysłowice. Reprezentuje ją nasz Wojciech Król. Niech zyskują Mysłowice! - list zawierający między innymi takie słowa mysłowiczanie otrzymali do swoich skrzynek.


  Nadawcą listu jest prezydent Edward Lasok. W liście zachęca do głosowania na Wojciecha Króla, mysłowickiego kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Prezydent Mysłowic list podpisał tylko swoim imieniem i nazwiskiem, bez funkcji. Dlaczego? Edward Lasok mówi, że z Wojciechem Królem zna się jeszcze ze szkolnych lat. Kandydat do Sejmu był też jego współpracownikiem.

  - Wojciech Król zwrócił się do mnie o pomoc, stąd ten list. Jeżeli inny kandydat, niezależnie od partii, by się do mnie zgłosił z taką prośbą, to także bym poparł jego kandydaturę - zapewnia Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

  - Nie ukrywam, że cieszy mnie poparcie Edwarda Lasoka i jestem mu za to wdzięczny. To poparcie wiele dla mnie znaczy. Edward Lasok zna mnie od lat szkolnych, byłem jego najbliższym współpracownikiem, zna moje osiągnięcia, zaangażowanie w pracę - mówi Wojciech Król.

  Kto zapłacił za wydrukowanie i rozesłaniu listów do mieszkańców miasta?

  - List był finansowany z pieniędzy prywatnych, a nie publicznych - zapewnia Wojciech Król. - Różne osoby i w różnej formie mnie popierają. Na przykład europoseł Marek Plura nagrał dla mnie spot z poparciem. W kampaniach wyborczych poparcia przybierają różną formę. Ważne aby odbywały się zgodnie z prawem - dodaje.


  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ot Polska

   Donek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama