Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hitowe premiery kinowe na ten weekend. Jest w czym wybierać

Redakcja
Piątkowe premiery kinowe zapowiadają się bardzo atrakcyjnie dla kinomaniaków. W kinach zobaczymy m.in. film Guillermo Del Toro, produkcję z Braleyem Cooperem w roli głównej oraz film fantasy z Vin Dieslem.

Crimson Peak. Wzgórze krwi
Fani charakterystycznej estetyki filmów kręconych przez Guillermo Del Toro (Labirynt Fauna, Pacific Rim, Hellboy) z pewnością zostaną zaspokojeni przy okazji jego najnowszego dzieła – Crimson Peak. Wzgórze krwi. Film reklamowany jest jako horror, choć z pierwszych opinii i recenzji wynika, że horroru jest tam bardzo niewiele, ale pięknie przygotowanych scenografii oraz dobrych efektów specjalnych jest bardzo dużo.

Po rodzinnej tragedii młoda pisarka (Mia Wasikowska) trafia do mrocznego domu, którego ściany pamiętają duchy przeszłości, a jej nowy mąż - sir Thomas Sharpe (Tom Hiddleston) nie jest tym, za kogo się podawał. Rzecz dzieje się w mrokach XIX wieku, w zimnym, górzystym hrabstwie Kumbria.
W filmie poza Mią Wasikowską i Tomem Hidlestonem zobaczymy też Charliego Hunnama, Jessicę Chastain czy Jima Beavera.

Ugotowany
To film, który chyba bardziej w żartach niż na serio promowany jest, jako biografia słynnego kucharza Gordona Ramsay’a. Jakkolwiek by nie było, jest to produkcja o gotowaniu i jedzeniu, jak również o tym, jak ikony kuchni mogą tymi ikonami przestać być.
Adam Jones (Bradley Cooper) to charyzmatyczny szef kuchni, który w młodym wieku zyskał rozgłos jako guru paryskich restauratorów. Podążał własną ścieżką i tworzył intrygujące połączenia smaków. Nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z pierwszych stron gazet i rozpłynął się w powietrzu. Teraz, wolny od wszelkich uzależnień, próbuje swoich sił w sercu kulinarnego Londynu. Gromadzi doborową załogę, by stworzyć najlepszą restaurację na świecie. [Opis dystrybutora]
W filmie główną rolę gra Bradley Cooper (Snajper, Jestem bogiem, Kac Vegas) , który z każdym filmem pokazuje, jak uniwersalnym jest aktorem i że świetnie sprawdza się w każdej roli. Poza nim w filmie grają: Sienna Miller, Daniel Brühl, Riccardo Scamarcio oraz Omar Sy. Reżyseruje John Wells na podstawie scenariusza Steven’a Knighta.

Łowca Czarownic
Oto największy twardziel dzisiejszego kina (no, może poza Jasonem Stathamem), który podjął się walki z czarownicami. Vin Diesel, bo o nim mowa, najczęściej kojarzony jest z serią Szybcy i wściekli, jednak na swoim koncie ma wiele innych ciekawych produkcji, nawet komediowych. Grał w takich filmach, jak: Kroniki Riddicka, Pitch Black, Odwet, Pacyfikator, czy xXx (do roli Xandera Cage’a wraca w przyszłym roku).
Tym razem Vin Diesel gra Kauldera, na którego 500 lat temu czarownice rzucają klątwę nieśmiertelności. Czarownice chciały wtedy pogrążyć świat w chaosie, jednak ludziom udało się je pokonać. Tuż przed śmiercią królowa czarownic rzuciła na niego klątwę. Dziś Kaulder wciąż błąka się po świecie poszukując renegatów, którym udaje się przedostać z mrocznych odmętów w świat ludzi. Jego jedynymi sprzymierzeńcami są proboszcz nowojorskiej świątyni oraz młoda czarownica o dobrym sercu Chloe. Ich pomoc może jednak nie wystarczyć, gdy okaże się, że światu grozi powrót Królowej, którą wskrzesić pragnie Belial – potężna, zbuntowana czarownica śniąca o panowaniu zła. [Opis dystrybutora]
W filmie Dieslowi partnerują: Rosie Leslie (Gra o tron), Elijah Wood (Władca pierścieni)Michael Caine (Batman: Mroczne widmo, Kingsman: Tajne Służby). Reżyseruje Breck Eisner, który na koncie ma m.in. filmy: Sahara, Opętani czy Zbrodnie umysłu.

Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
Teoretycznie jest to propozycja dla młodszych widzów, ale zapewne dobrze bawić się będą na tym filmie również dorośli. To klasyczna historia, jaką wielokrotnie już filmowano (choć niedoścignionym zorem wydaje się produkcja Stevena Spielberga Hook z lat 90-tych). Wrzucona we współczesne czasy, z współczesnymi efektami specjalnymi, ma być to jeszcze bardziej bajkowa opowieść o Piotrusiu Panu.
Piotruś (Levi Miller) to 12-letni urwis o żywiołowej, nieco buntowniczej naturze. W ponurym sierocińcu w Londynie, w którym chłopiec mieszka od urodzenia, te cechy charakteru nie są tolerowane. Pewnej nocy Piotruś zostaje porwany do magicznej Nibylandii - fantastycznego świata piratów, wojowników i wróżek. Próbując odkryć sekret matki, która porzuciła go wiele lat temu, oraz znaleźć swoje miejsce w tej niezwykłej krainie, chłopiec przeżywa niesamowite przygody i nie raz pojedynkuje się na śmierć i życie. Aby ocalić Nibylandię, wraz z Tygrysią Lilią (Rooney Mara) i nowym przyjacielem Jamesem Hakiem (Garrett Hedlund), musi rozprawić się raz na zawsze z bezwzględnym piratem Czarnobrodym (Hugh Jackman), dzięki temu pozna swoje prawdziwe przeznaczenie i już na zawsze zapamiętamy go jako Piotrusia Pana. [opis dystrybutora]
Film nakręcił Joe Wright, który zasłyną przede wszystkim ekranizacją książki Duma i uprzedzenie oraz filmem Anna Karenina.

11 minut
A tu polska propozycja do Oscara. 11 minut Jerzego Skolimowskiego to bardzo dobrze przyjmowany na festiwalach thriller psychologiczny.
Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut. [opis dystrybutora]
W rolach głównych: Richard Dormer, Paulina Chapko, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Agata Buzek, Piotr Głowacki i Jan Nowicki.

Życie na kredycie
Islandzka produkcja, która zdobyła nagrodę Edda między innymi w kategorii film roku. Film opowiada o losach młodej matki, biznesmena oraz początkującego pisarza, których losy krzyżują się i przynoszą nieprzewidywalne konsekwencje.

Sztuka uciekania
Francuski film w reżyserii Brice Cauvina. Sztuka uciekania portretuje trzech zagubionych mężczyzn, którzy muszą nauczyć się dostrzegać problemy toczące ich życiem i zmierzyć się z nimi. To słodko-gorzka opowieść, utrzymana w klimacie filmów Woody’ego Allena, o znajdowaniu kompromisów pomiędzy tym, o czym marzymy, a tym, co możemy. [opis dystrybutora]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo