Śródmiejska, choć to wciąż plac budowy, stała się bezpłatnym...

  Śródmiejska, choć to wciąż plac budowy, stała się bezpłatnym parkingiem ZDJĘCIA

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ulica Śródmiejska w Katowicach
  1/30
  przejdź do galerii

  Ulica Śródmiejska w Katowicach ©LOTA

  Długa na nieco ponad 418 metrów nowa droga w centrum Katowic - ulica Śródmiejska - na zachodniej pierzei alei Korfantego jest już niemal gotowa, ale terminu otwarcia nie ma i nie wiadomo, na kiedy zostanie wyznaczony. To oznacza, że droga wciąż jest placem budowy, mimo to stała się bezpłatnym parkingiem dla kierowców wjeżdżających do centrum.
  Ulica Śródmiejska została wybudowana między Superjednostką, Ślizgowcem, pasażem handlowym a dawnym hotelem Silesia. Biegnie od ulicy Chorzowskiej do ulicy Piotra Skargi. Ma nieco ponad 418 metrów, wzdłuż niej jest chodnik oraz ścieżka rowerowa. Ta ostatnia wciąż bez nawierzchni. Na całym odcinku ulicy ustawiono nowe oświetlenie, przy wieżowcu - Ślizgowcu wybudowano też niewielki parking oraz postawiono stację transformatorową.

  Droga wije się między zabudowaniami na zachodniej pierzei Korfantego, zaś na wysokości Superjednostki mocno opada w dół, to dlatego, że w tym rejonie jest poprowadzona na wysokości garaży pod budynkiem. Zresztą wjazd do niej od strony ulicy Chorzowskiej jest taki sam jak do garaży. Z Chorzowskiej – przed Rondem - skręcamy w prawo na wysokości biurowca Nowe KCB i następnie w lewo w kierunku garaży. Tu wjeżdżamy w tunel, z którego wyjeżdżamy na Śródmiejską. Ulicę od Superjednostki miały oddzielać ekrany dźwiękochłonne, ekranów w końcu nie zamontowano, zamiast nich jest długi rząd - wzdłuż całego bloku – iglaków w donicach.

  Gdzieniegdzie przy Śródmiejskiej leżą jeszcze granitowe płyty i kostki, którymi wykładano chodniki, brakuje też nawierzchni ścieżek rowerowych oraz znaków poziomych i pionowych. Poza tym droga jest już właściwie gotowa, ale wciąż zamknięta dla ruchu. Jej budowa jest realizowana w ramach przebudowy centrum Katowic. Kiedy finał?

  - Dwa elementy przebudowy: ulica Śródmiejska i trzeci plac rynku są ze sobą powiązane i zostaną oddane w jednym terminie. Trudno dziś podać kiedy – usłyszeliśmy w biurze prasowym Urzędu Miasta w Katowicach. Prace na rynku, które miały się zakończyć w połowie października, blokują kable, które znaleziono pod powierzchnią trzeciego remontowanego obecnie placu (między ul. Moniuszki a centralnym placem rynku na wysokości Skarbka). Już wiadomo, do kogo należy 30 przewodów. - Ale musimy zrobić miejsce, aby je położyć, potem przetestować i znów je przykryć – wyjaśnia Dariusz Czapla z UM w Katowicach.

  Tymczasem Śródmiejska, choć wciąż jest placem budowy, stała się bezpłatnym parkingiem dla kierowców wjeżdżających do centrum Katowic. W czwartek parkowało tu kilkadziesiąt samochodów.


  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szukacie sensacji? nie ma zakazu parkowania

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Przecież zgodnie z prawem, co nie jest zakazane jest dozwolone. Nie widzę na fotkach znaków zakazu parkowania, tak więc można parkować zgodnie z prawem. Dlaczego pani Justyna nie zapytała Policji,...rozwiń całość

   Przecież zgodnie z prawem, co nie jest zakazane jest dozwolone. Nie widzę na fotkach znaków zakazu parkowania, tak więc można parkować zgodnie z prawem. Dlaczego pani Justyna nie zapytała Policji, czy tak nie mogą parkować kierowcy? Moim zdaniem zgodnie z prawem, mogą zaparkować swoje samochody.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   super relacja

   kloseg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   -

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama