Puchar Kontynentalny: GKS Tychy - Partizan Belgrad 26:0. Kanonada w Tychach!

TOK
GKS Tychy - Partizan Belgrad 26:0
GKS Tychy - Partizan Belgrad 26:0 Arkadiusz Gola
W meczu turnieju II rundy Pucharu Kontynentalnego w hokeju na lodzie GKS Tychy rozgromił mistrza Serbii Partizana Belgrad 26:0. To najwyższa wygrana w historii występów polskich zespołów w europejskich pucharach.

Pierwsza bramka padła już w 29. sekundzie. Potem każdy strzał zamieniał się w gol. Po czwartym trafieniu dla gospodarzy trener Serbów poprosił o czas. Nic to nie dało – po dwóch minutach i 39 sekundach GKS prowadził 5:0, a I tercja zakończyła się wynikiem 8:0.

– Można powiedzieć, że jest już po meczu – przyznał w telewizyjnym wywiadzie Kamil Kalinowski. – Wiadomo, że Serbowie przyjechali tu w zastępstwie, nie są mocnym rywalem. Nastawiamy się szczególnie na niedzielny mecz.
Gospodarze nieco zwolnili w drugiej tercji, ale trzecią wygrali 13:0 i całe spotkanie 26:0!

Zachwyceni kibice w czasie meczu krzyczeli "Tyszanie, co wy robicie!", a po kolejnych bramkach w III tercji "gramy do końca" oraz "jeszcze jeden!".

W sobotę tyszanie zagrają z rumuńską Dunareą Galati, a w niedzielę z brytyjskim Coventry Blaze (oba mecze o godz. 19.30, transmisje w TVP Sport).