Puchar Kontynentalny: GKS Tychy - Dunarea Galati 8:3. W Tychach zgasło światło, ale GKS i tak wygrał

GKS Tychy - Partizan
GKS Tychy - Partizan Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Hokeiści GKS Tychy odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju II rundy Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w tym mieście. Mistrzowie Polski pokonali Dunareę Galati. O tym czy tyszanie awansują do półfinału PK zadecyduje ich niedzielny mecz z Coventry Blaze zaplanowany na godz. 19.30. Anglicy również wygrali dwa spotkania. W sobotę rozgromili Partizana Belgrad 12:1`.

Mistrzowie Rumunii byli znacznie silniejszym rywalem niż Serbowie z Belgradu, którym w piątek tyszanie zaaplikowali 26 bramek, a jednak początek sobotniego spotkania był bardzo podobny. GKS już w 107 sekundzie gry zdobył pierwszego gola, a po niespełna sześciu minutach prowadził już 3:0 i losy rywalizacji z Dunareą były praktycznie rozstrzygnięte.

- Taki mieliśmy plan, aby zagrać z Rumunami wysokim pressingiem i jak widać przyniosło to efekty – mówił w przerwie w telewizyjnym wywiadzie Mikołaj Łopuski, który w I tercji zdobył dwie bramki dla tyszan.

Później gospodarze nie grali już tak dobrze wyraźnie oszczędzając siły na niedzielny mecz z mistrzami Anglii. Rywalizacja na tafli się wyrównała, a GKS w II tercji stracił pierwsze bramki w tym turnieju. W ostatniej tercji na tyskim lodowisku zgasło światło. Przerwa w grze trwała ponad 20 minut. Służby techniczne w końcu jednak usunęły awarię, a jupitery rozgrzały się na tyle, że umożliwiły dokończenie spotkania.

GKS Tychy – Dunarea Galati 8:3 (4:0, 1:2, 3:1)

Bramki: 1:0 Kamil Kalinowski (2), 2:0 Mikołaj Łopuski (4), 3:0 Jaklub Witecki (6), 4:0 Mikołaj Łopuski (18), 4:1 Levente Lorincz (26), 5:1 Jarosław Rzeszutko (35), 5:2 Robert Krajczi (37), 6:2 Jarosław Rzeszutko (45), 6:3 Szabolcs Szocs (52), 7:3 Mateusz Bepierszcz (54), 8:3 Michał Kotlorz (55)

Kary: Tychy – 10 min, Dunarea – 10 min.

Coventry Blaze - Partizan Belgrad 12:1 (2:1, 5:0, 5:0)