Gdańsk lepszy od Katowic. Adamowicz pokonuje Uszoka! Zobacz...

  Gdańsk lepszy od Katowic. Adamowicz pokonuje Uszoka! Zobacz w czym! [ANALIZA]

  MN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gdańsk lepszy od Katowic. Adamowicz pokonuje Uszoka! Zobacz w czym! [ANALIZA]
  1/2
  przejdź do galerii
  Social media, czyli media społecznościowe stają się powoli czymś obowiązkowym w każdej strategii promocyjnej. Nie inaczej jest również w branży miast i regionów. Tu jednak należy rozpocząć od najzwyklejszej w świecie aktywności i dostępności na różnych kanałach. Jak sobie radzą Katowice. Średnio. A na pewno o kilka poziomów gorzej niż np. Gdańsk - ocenia ekspert, Jacek Tomaszewski.
  Tomaszewski przygotował raport, w którym porównuje Katowice do jednego z liderów czy też "prymusów" strategii social media w Polsce - Urzędu Miasta Gdańsk, mocno chwalonego również w tym roku na wielkiej konferencji ludzi, związanych z branżą social media - czyli Infoshare.

  - Nie ma w województwie śląskim miasta, które miałoby większy zasięg fan page'a niż miasto Katowice. Dobrze na Facebooku radzi sobie Bytom.
  Stara się także Sosnowiec, który boryka się z problem fałszywego fan page'a, który wykorzystując logo miasta podszywa się pod oficjalny profil - nakreśla sytuację Jacek Tomaszewski product manager w tyskiej agencji Fanster .

  ZOBACZ TAKŻE:
  Tyle mają prezydenci: Uszok, Szlagor, Górski, Podraza i inni [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]


  Okazuje się, że na Facebooku miasto Katowice radzi sobie nieźle, ma dużo fanów, jednak zupełnie zmarginalizowało swoją obecność na popularnych ostatnio Twitterze czy Pinterest. To słuszna strategia?

  - Trzeba pamiętać, że social media to nie tylko Facebook, to także Twitter, Pinterest czy Google+. Argumenty urzędników, że te portale są mało popularne w ogóle mnie nie przekonują. Wystarczy zobaczyć jak w tych pozostałych serwisach radzi sobie miasto Gdańsk, które jest najlepszym przykładem komunikacji miast polskich w social media. W tym "mało popularnym" Twitterze prowadzą świetną komunikację z użytkownikami - dodaje Tomaszewski.

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie tylko twittuje aktywnie, ale umiejętnie prowadzi dialog z internautami. Tak samo profil Gdańska, który często odpowiada internautom na ich pytania i sugestie, co Tomaszewski osobiście "przetestował". Prezydent Katowic, Piotr Uszok, ostatni wpis na twitterze ma z... 2010 roku.

  Zobacz całą prezentację o Katowicach w Social Media


  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czas na odmłodzenie wydziału promocji

   Guardian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   Może miasto Katowice zatrudniłoby w końcu kogoś od mediów społecznościowych i przy okazji wywaliło tych pseudo speców typu Bojarun, który zyje w wroce kamienia łupanego?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   raczej nie ;)

   Kuba Nagórski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

   Próbowaliśmy, ale raczej nic z tego. Katowice mają bardzo duży potencjał społecznościowy - tym bardziej, ze możemy na FP skupiać ludzi z całej metropolii. Pokazały to chociażby starania o tytuł...rozwiń całość

   Próbowaliśmy, ale raczej nic z tego. Katowice mają bardzo duży potencjał społecznościowy - tym bardziej, ze możemy na FP skupiać ludzi z całej metropolii. Pokazały to chociażby starania o tytuł ESK. Póki co jednak nei zanosi się chyba w Katowicach na to, że do FB i innych kanałów zostanie zatrudniony osobny pracownik albo agencja.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Da się...

   Jarek Jopek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

   Może akurat tego typu prezentacje otworzą decydentom oczy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama