Wybory parlamentarne 2015 Bielsko-Biała: Stanisław Szwed:...

  Wybory parlamentarne 2015 Bielsko-Biała: Stanisław Szwed: radość jest wielka [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybory parlamentarne 2015 Bielsko-Biała: Stanisław Szwed: radość jest wielka [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Ten wynik daje możliwość na stabilny rząd i stabilny kontakt z prezydentem Andrzejem Dudą – komentuje pierwsze wyniki wyborcze Stanisław Szwed, poseł PiS z Bielska-Białej.
  Wielka radość zapanowała w bielskim sztabie PiS, gdy na ekranie pojawiły się wstępne wyniki wyborów parlamentarnych 2015. Na zdjęciu, jakie krótko potem znalazło się na facebookowym profilu Stanisława Szweda widać ogromną euforie bielskiego posła PiS.

  - Nie ukrywam, że oczekiwanie na bardzo dobry wynik było niesamowite i ta radość z tego wynikała – wyjaśnia Szwed. - Byłem w wielu koalicjach i wiem, że dziś dla Polski najlepszym rozwiązaniem było to, o czym Polacy dziś zdecydowali, czyli samodzielne rządy PiS, zjednoczonej prawicy.
  To daje możliwość na stabilny rząd, stabilny kontakt z prezydentem Andrzejem Dudą i realizowanie programu, z którym od wielu lat do Polaków występowaliśmy. Stąd ta olbrzymia radość z wyniku, ale i świadomość, jakie trudności są przed nami. Jak mówił Jarosław Kaczyński, mamy od razu brać się do roboty. Mamy świadomość, że nie będzie łatwo. Liczymy, że w sejmie prócz nas będą inne ugrupowania, które będą chciały nas wesprzeć w naprawie Rzeczypospolitej.

  Pierwsze wyniki wskazują, że niektóre ugrupowania w ogóle nie znajda się w Sejmie…
  Dla mnie, człowieka Solidarności, to duży sukces, że po raz pierwszy w polskim parlamencie nie będzie lewicy, jeśli wyniki sondażowe potwierdzą się. To wielkie wydarzenie. I jeśli to się potwierdzi, można zgodzić się z Jarosławem Gowinem, który powiedział, że 25 października ostatecznie skończył się w Polsce komunizm.

  Wybory parlamentarne 2015. Serwis specjalny. Wyniki, opinie, analizy

  Kto z bielskiego okręgu ma szansę znaleźć się w parlamencie?
  Zakładaliśmy, że dla nas pięć mandatów poselskich i jeden senatorski to będzie bardzo dobry wynik. Patrząc na te sondaże, w okręgu Podbeskidzia wynik powinien być również bardzo dobry.

  Przed wyborami można było usłyszeć, że ma pan szansę objąć tekę ministerialną. To prawda?
  Nic na ten temat nie mogę powiedzieć. Oczywiście jestem współautorem kilku najważniejszych projektów - obniżenie wieku emerytalnego, rodzina 500 plus, narodowy program zatrudnienia to projekty, które w pierwszych stu dniach naszego rządu powinny być realizowane. Ale decyzje będzie podejmowała pani premier Beata Szydło. Bardzo cieszę się, że osoba z naszego regionu będzie premierem, bo to dla nas duże wyróżnienie.

  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 NA DZIENNIKZACHODNI.PL:
  WYNIKI WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 2015 - TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WYBORÓW Z TWOJEGO MIASTA
  WYNIKI WYBORÓW 2015 NA ŻYWO - FREKWENCJA, ZDJĘCIA, WIDEO
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 FREKWENCJA LIVE - ZOBACZ, ILU BYŁO GŁOSUJĄCYCH
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 WYNIKI i NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama