GKS Tychy w półfinale Pucharu Kontynentalnego. Tyszanie pokonali mistrzów Anglii

GKS Tychy -  Coventry Blaze
GKS Tychy - Coventry Blaze Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Niesieni gorącym dopingiem kibiców mistrzowie Polski dzięki znakomitej końcówce pokonali Coventry Blaze 3:2 i wygrali turniej w Tychach. Hokeiści GKS awansując do półfinału Pucharu Kontynentalnego odnieśli największy sukces w historii swoich startów na międzynarodowej arenie. O triumfie podopiecznych trenera Jirziego Szejby zadecydowało zwycięstwo w ostatnim meczu turnieju z mistrzami Anglii.

Naszpikowany Kanadyjczkami zespół z Coventry miał swój sposób na tyszan i od początku meczu wcielał go w życie. Do przepychanek hokeistów obu drużyn doszło jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, bo gościom nie spodobało się, że tysza-nie witając się z kibicami przekroczyli linię środkową lodowiska i wjechali na ich połowę.

Na tafli iskrzyło niemal przez cały czas, a gra była bardzo ostra. Tylko w I tercji sędzia nałożył na hokeistów obu drużyn 54 minuty kar. Później też nikt się nie oszczędzał i w efekcie łączna licz-ba kar osiągnęła 100 minut.

GKS na kwadrans przed końcem przegrywał 0:2, ale grający na trzy piątki goście nie wytrzymali trudów rywalizacji i tyszanie w końcówce strzelili trzy gole przechylając szalę na swoją korzyść. W turnieju półfinałowym, który odbędzie się we Francji 20-22 listopada, GKS zagra z białoruskim Szachtiorem Soligorsk, francuskim Rouen Dragons i ukraińskim HK Kremenczuk.

Puchar Kontynentalny

GKS Tychy - Coventry Blaze 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
0:1 Jordan Pietrus (3), 0:2 Michael Quesnele (41), 1:2 Mateusz Bryk (46), 2:2 Jakub Witecki (51), 3:2 Radosław Galant (55).