Wyniki wyborów 2015: Komentują politycy okręgu rybnickiego,...

  Wyniki wyborów 2015: Komentują politycy okręgu rybnickiego, Krząkała, Piecha, Matusiak, Kałuża

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyniki wyborów 2015: Komentują politycy okręgu rybnickiego, Krząkała, Piecha, Matusiak, Kałuża
  Według wstępnych, sondażowych wyników wyborów w Polsce wygrywa PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego według sondaży odniosła sukces także na Śląsku. A jak jest w naszym regionie? Choć liczenie głosów cały czas trwa, z bardzo wstępnych wyliczeń wynika, że PiS otrzymać może w okręgu numer 30 obejmującym m.in. Rybnik, Racibórz, Żory, Jastrzębie, Wodzisław oraz powiaty, pięć mandatów. 3 reprezentantów z naszego regionu miałaby wówczas PO, a jednego ugrupowanie Pawła Kukiza. Czy te szacunki okażą się prawdziwe? Dowiemy się prawdopodobnie dopiero rano.
  Wyniki wyborów 2015: Komentują politycy okręgu rybnickiego, Krząkała, Piecha, Matusiak, Kałuża
  Tymczasem już teraz do wyników sondażowych odnoszą się lokalni polityce. Zobaczcie ich komentarze:

  Marek Krząkała, poseł PO z Rybnika: Dobrym objawem jest na pewno wysoka frekwencja w tych wyborach. Tak zdecydowanie zwycięstwo PiS pokazuje, że czas na pewną zmianę w polityce. Wygranym oczywiście gratuluję i mam nadzieję, że nie zmarnują dorobku ostatnich 8 lat. Platforma popełniła kilka błędów, ale mamy się także czym pochwalić.

  Wojciech Piecha, kandydat PiS na senatora w powiecie rybnickim i mikołowskim: Nie kładę się spać jako senator, nadal jestem radnym w Rybniku i wolę poczekać spokojnie na te ostateczne, oficjalne wyniki wyborów. Nigdy nie można mieć pewności co do sondażowych, o czym przekonałem się już w czasie wyborów samorządowych. Przewidywałem, podobny wynik dla PiS, zresztą bardzo mnie cieszy wygrana.

  Grzegorz Matusiak, poseł PiS z Jastrzębia-Zdroju: Dziś możemy się cieszyć, bo naprawdę sporo pracy włożyliśmy w tę kampanię wyborczą. To efekty naszej ciężkiej pracy, zapoczątkowanej jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej. Dziś z satysfakcją możemy powiedzieć, że ciężka praca daje efekty. Nie wiem, jaki wynik będzie w naszym regionie, ale mam sygnały, że zarówno ja, jak i pani senator Izabela Kloc, cieszymy się dobrym poparciem.

  Wojciech Kałuża, "jedynka" na liście Nowoczesnej: Gratuluję wygranym oczywiście, choć uważam, że wynik Nowoczesnej, jako ugrupowania, które powstało zaledwie 4 miesiące temu jest dobry.Jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że także w okręgu rybnickim udało się wywalczyć ten jeden mandat. Tak czy inaczej, jesteśmy w Sejmie, mamy ok. 22 mandatów, to będzie więć etap ciężkiej pracy dla nas, jako dla opozycji, by rozliczać rządzących z obietnic.  WYNIKI WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 25 10 2015 NA DZIENNIKZACHODNI.PL:
  WYNIKI WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 2015 - TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WYBORÓW Z TWOJEGO MIASTA
  WYNIKI WYBORÓW 2015 NA ŻYWO - FREKWENCJA, ZDJĘCIA, WIDEO
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 FREKWENCJA LIVE - ZOBACZ, ILU BYŁO GŁOSUJĄCYCH
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 WYNIKI i NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama