Wybory do Senatu 2015: Adam Gawęda senatorem RP. Zdobył 69...

  Wybory do Senatu 2015: Adam Gawęda senatorem RP. Zdobył 69 tys. głosów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Adam Gawęda wygrał wybory do Senatu

  Adam Gawęda wygrał wybory do Senatu ©Arkadiusz Biernat

  Wybory do Senatu 2015: Adam Gawęda (Prawo i Sprawiedliwość) zdobył mandat senatora w okręgu nr 72 (powiaty: raciborski, wodzisławski oraz miasta: Jastrzębie-Zdrój, Żory). Kandydat PiS uzyskał ok. 69 tys. głosów. Na drugiego Dariusza Prusa z Platformy Obywatelskiej zagłosowało ok. 41 tys. mieszkańców.
  Adam Gawęda wygrał wybory do Senatu

  Adam Gawęda wygrał wybory do Senatu ©Arkadiusz Biernat

  Adam Gawęda senatorem RP. Zdobył 69 tys. głosów  - Pracowałem na rzecz mieszkańców między innymi w radzie powiatu wodzisławskiego, a także w Sejmie. Na mój znakomity wynik złożyło się wiele czynników, ale na pewno doceniono moją dotychczasową pracę dla regionu – skomentował "na gorąco" Adam Gawęda.

  Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że Polacy obdarzyli wielkim zaufaniem formację, którą reprezentował w wyborach parlamentarnych.

  - Osiągnęliśmy znakomity wynik w skali całego kraju. To wielki sukces, który zapoczątkował śp. prezydent Lech Kaczyński. Teraz zrobimy wszystko, aby nie zawieść tego zaufania Polaków. Ten wynik to nie tylko sukces, ale także wielkie zobowiązanie. Polacy wiążą z nami nadzieję, na lepszą zmianę. Trzeba wiele rzeczy naprawić, ale też mam świadomość, że naszym poprzednikom część spraw udała się. Czeka nas wszystkich ciężka praca w parlamencie – tłumaczy.

  Adam Gawęda zamierza być w Senacie skutecznym ambasadorem Śląska oraz okręgu wyborczego w którym startował.

  - Będą kładł duży nacisk na uporządkowanie spraw związanych z górnictwem. W tej branży pracuje kilkadziesiąt tysięcy osób. To będzie kluczowe wyzwanie w tej kadencji. Chcę być też łącznikiem pomiędzy samorządem a rządem. Zależy mi również na poprawie infrastruktury drogowej w regionie – zapowiada Adam Gawęda.

  Adam Gawęda, samorządowiec i były poseł  Adam Gawęda urodził się 3 listopada w Rydułtowach, a obecnie mieszka w Syryni. Ukończył studia na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej (mgr inż. górnictwa i geologii). Pracował w Kompanii Węglowej w KWK Rydułtowy-Anna. W latach 2002–2007 zasiadał w radzie powiatu wodzisławskiego.

  W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany na posła VI kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości. W listopadzie 2010 wystąpił z PiS i przystąpił do nowo utworzonego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza. W 2011 nie uzyskał reelekcji w wyborach parlamentarnych. Po samorozwiązaniu PJN przystąpił do Polski Razem. W 2014 bezskutecznie kandydował na prezydenta Wodzisławia Śląskiego (jako bezpartyjny kandydat z KW PiS), uzyskał natomiast z ramienia Prawa i Sprawiedliwości mandat radnego sejmiku śląskiego.


  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 NA DZIENNIKZACHODNI.PL:
  NOWI POSŁOWIE I SENATOROWIE Z WOJ. ŚLĄSKIEGO. OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW
  WYNIKI WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 2015 - TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI WYBORÓW Z TWOJEGO MIASTA
  WYNIKI WYBORÓW 2015 NA ŻYWO - FREKWENCJA, ZDJĘCIA, WIDEO
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 FREKWENCJA LIVE - ZOBACZ, ILU BYŁO GŁOSUJĄCYCH
  WYBORY PARLAMENTARNE 2015 WYNIKI i NAJNOWSZE WIADOMOŚCI


  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo