Korek na DTŚ, korek na A4, korek na Mikołowskiej - oto co...

  Korek na DTŚ, korek na A4, korek na Mikołowskiej - oto co czeka kierowców

  M. Nowak, J. Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Korek na DTŚ, korek na A4, korek na Mikołowskiej - oto co czeka kierowców
  1/5
  przejdź do galerii
  W Świętochłowicach zostawiono kierowcom tylko jeden pas ruchu przy remoncie DTŚ. A w Katowicach utrudnienia na A4 zaczną się już od 2 listopada.
  Kierowców jeżdżących do pracy do Katowic od strony Gliwic spotkała wczoraj niemiła niespodzianka. Nad ranem drogowcy wyłączyli z ruchu dwa pasy na Drogowej Trasie Średnicowej w Świętochłowicach. I zaczęli zrywać zniszczoną nawierzchnię. Efekt? Gigantyczny korek sięgający Zabrza.

  Jezdnia została zwężona przed zjazdem w ulicę Bytomską w kierunku Katowic do jednego pasa. W godzinach szczytu zator na średnicówce osiągał nawet trzy kilometry długości.


  Korkowały się także drogi biegnące równolegle do DTŚ, ponieważ kierowcy próbowali masowo ominąć korek.

  Co więcej, dojazd do Katowic autostradą A4 też nie jest dobrym pomysłem, bo tam od niemal trzech miesięcy trwa remont odcinka w Rudzie Śląskiej, który również powoduje utrudnienia.

  A4 w Rudzie Śl. w remoncie

  Remonty na A4 i DTŚ toczą się niezależnie, więc nikt nie zadał sobie trudu, aby je zsynchronizować w taki sposób, by nie pozbawiać kierowców możliwości swobodnego przejazdu jedną z głównych arterii w regionie. Przetarg na remont DTŚ ogłoszono we wrześniu, czyli w momencie, gdy na A4 już trwały roboty.

  Dzisiaj sytuacja na DTŚ zapewne się powtórzy, ale dobra wiadomość jest taka, że jest to drugi i jednocześnie ostatni dzień remontu.

  Jak zapewniła nas Paulina Gala z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, dzisiaj remont odcinka się zakończy i od środy, między węzłami Chebzie i Bytomska, kierowcy znów będą mieli do dyspozycji trzy pasy.

  Spore utrudnienia w ruchu w centrum Katowic szykują się już od 2 listopada. Tego dnia zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie ulicy Mikoło-wskiej, czyli ulicy, którą wielu kierowców zjeżdża z DTŚ na autostradę A4.

  A na Mikołowskiej...

  Powodem zmiany jest remont kanalizacji w ciągu ulicy na odcinku od ul. Poniatowskiego aż do ulicy Andrzeja. Prace obejmą zatem niemal cały śródmiejski odcinek jednej z głównych arterii komunikacyjnych w stolicy aglomeracji.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polskie rządy na Śląsku

   Jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Najdrożej i najgorzej - tak się robi drogi w Polsce, no przynajmniej na Śląsku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koordynacja....

   antyPO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Trzeba być kompletnym kretynem, żeby spowodować blokowanie aglomeracji w kilku kierunkach w tym samym czasie.... Pewnie robią tam dawne komuchy, albo ubecja...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   remonty

   Tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   teraz miało być super i lepiej. jak to? gdzie pani premier Beata. powinna przyjechać i załatwić natychmiast ten problem. mówiła że słucha ludzi

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama