Ważne
  Akcja Znicz 2015: Rozpoczęły się przygotowania. Jak...

  Akcja Znicz 2015: Rozpoczęły się przygotowania. Jak bezpiecznie dojechać na groby bliskich?

  AS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Akcja Znicz

  Akcja Znicz ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  Akcja Znicz 2015: Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Rozpoczęto już przygotowania do akcji "ZNICZ 2015", tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich.
  Akcja Znicz

  Akcja Znicz ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  Akcja Znicz 2015:  Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny czas. W ramach policyjnej akcji "Znicz 2015" policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, ruch będzie bardzo duży.

  Pamiętajmy więc o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami.
  Policja przypomina także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzega, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Kierowcy, którzy wybiorą się w dłuższą powinni co pewien czas robić przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechać wcześniej.

  Policja apeluje też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodźić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy, że zmierzch jesienią zapada wcześniej i nie zapominajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym. Policja zachęca do używania takich elementów zawsze. Pieszy w ciemnym ubraniu, po zmroku jest zauważany przez kierowcę z odległości około 30 metrów. To tyle ile przejeżdża jadący z prawidłową prędkością samochód przez niewiele ponad sekundę. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów.

  W samochodach nie powinniśmy zostawić cennych rzeczy. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży. Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej zadbajmy również o nasze mieszkania - czujne oko sąsiada jest najlepszym sposobem na odstraszenie złodzieja!

  Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

  - o sprawdzeniu, czy samochód został dokładnie zamknięty i zabezpieczony. Złodzieje coraz częściej wykorzystują nowoczesny sprzęt cyfrowy, który zagłusza sygnał centralnego zamka i alarmu, co powoduje, że samochód pozostaje otwarty
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama