Dziś rozpoczynamy Festiwal Ars Cameralis. Przygotujmy się na...

  Dziś rozpoczynamy Festiwal Ars Cameralis. Przygotujmy się na listopad ze sztuką

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy główne wydarzenia Festiwalu Ars Cameralis
  1/3
  przejdź do galerii

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy główne wydarzenia Festiwalu Ars Cameralis ©Olga Krzyżyk

  10 miast , ponad 70 artystów. Muzyka, literatura, sztuka. To wszystko już w listopadzie, w którym od lat w śląskich miastach gości Festiwal Ars Cameralis. Festiwal otworzy dzisiejsza wystawa francuskiej artystki Carole Benzaken „ W każdym momencie, na przyjście i odejście” o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Motywem przewodnim całego festiwalu będzie podróż, migracja.
  Listopad na Śląsku już od 24 lat to Festiwal Ars Cameralis. W tym roku festiwal zawita do 10 miast województwa Śląskiego. Większość wydarzeń będzie w Katowicach, ale także m.in. w Sosnowcu, Częstochowie, Zabrzu, Miasteczku Śląskim, Bytomiu, Mikołowie, czy w Bielsku-Białej.

  - Festiwal, muzycznie rozpoczniemy koncertem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal o godzinie 18.00, w niedzielę 8 listopada, w Filharmonii częstochowskiej oraz koncertem Joy'a Wellboy'a 320 metrów pod ziemią w kopalni Guido w Zabrzu o godzinie 19.00– mówi Marek Zieliński, dyrektor Instytucji Kultury Ars Cameralis.


  To jednak dopiero początek licznych wydarzeń muzycznych, kulturalnych i literackich. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie jazz, folk, elektronika, czy rock. 12 listopada powrócimy do Zabrza, jednak tym razu nie pod ziemię, a na drugie piętro szybu Maciej, gdzie usłyszymy Jennie Abrahamson oraz Oliviera Heima o godzinie 19.

  Nie można zapomnieć także o koncercie Ariela Pinka w Jazz Clubie Hipnoza w Katowicach w poniedziałek, 16 października o godz. 19.30, czy o koncercie zespołu Sama Lee w Kinoteatrze Rialto w Katowicach 21 listopada o godz. 20.00. Sam Lee uwielbia muzykę tradycyjną, zbiera i odtwarza ludowe piosenki z terenów Wielkiej Brytanii i Irlandii. Najbardziej ciekawi go muzyka Romów oraz travellersów, czyli koczowniczej grupy pochodzenia irlandzkiego.

  Festiwal Ars Cameralis to jednak nie tylko muzyka, to także liczne wystawy, spotkania, wydarzenia towarzyszące oraz zderzenia literackie. Powraca zbieg literacki na dziko oraz zadebiutuje w tym roku bar poetów.

  - Ważną rolę podczas festiwali pełni literatura. W tym roku pokażemy coś nowego. Z dziwnych i ciekawych wydarzeń zaprezentujemy bar poetów. Będą to wystąpienia, niejakie perfomance poetów m.in. z Islandii, Austrii, czy Polski – zapowiada Bartłomiej Majzel, jeden z organizatorów.

  To jednak tylko mały fragment bogatej oferty Festiwalu Ars Cameralis. Warto zapoznać się z całym programem festiwalu i przygotować się na listopad pod hasłem sztuki.


  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *Nowe restauracje w Katowicach zapraszają SPRAWDŹ ADRES I MENU
  *Tajemnice różańca. Jak odmawiać różaniec? Tłumaczy ks. Mirosław Tosza
  *Rolnik szuka żony ODCINEK 7 STRESZCZENIE Paulina odchodzi

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama