Stal Chełm Śląski: Wszyscy zawodnicy razem tworzą drużynę,...

  Stal Chełm Śląski: Wszyscy zawodnicy razem tworzą drużynę, która jest liderem tabeli

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Kutynia

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stal Chełm Śląski: Wszyscy zawodnicy razem tworzą drużynę, która jest liderem tabeli
  1/4
  przejdź do galerii
  Stal Chełm Śląski będąc liderem tabeli B klasy jest naturalnym pretendentem do A klasy. Skąd się wziął sukces tego zespołu?
  Drużyna Stal Chełm Śląski jest obecnie liderem piłkarskiej B klasy. Prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagra już w klasie A. - Oczywiście, naszą naturalna aspiracją jest awans do wyższej ligi - mówi Andrzej Mądry, prezes towarzystwa sportowego Stal Chełm Śląski. - Za największy sukces naszego klubu uważam to, że w bardzo krótkim czasie udało nam się zbudować dobry zespół, który w 95 procentach składa się z piłkarzy pochodzących z Chełmu Śląskiego - dodaje.

  Andrzej Mądry został wybrany na prezesa TS Stal Chełm Śląski w 2012 roku. Drużyna grała wtedy w najniższej z możliwych lig - w klasie C, w podokręgu Tychy. - Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak trudno jest odbudować klub po rozpadzie - mówi prezes. - Dzięki dobrej pracy ówczesnego trenera, Ryszarda Miernika, drużyna po pierwszym sezonie awansowała do klasy B - opowiada. Apetyt na sukces jednak rósł. Ponieważ Stali nie udało się w kolejnym sezonie awansować z klasy B, do klasy A, zarząd klubu zdecydował się zatrudnić nowego trenera. Został nim Damian Surleja. - Efekty pracy trenera widoczne zaczęły być dopiero w tym sezonie - mówi Mądry. - Po dziesięciu kolejkach trzymamy się mocno pierwszego miejsca w tabeli i nie zamierzamy tego miejsca opuścić - oznajmia.

  Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze 3 kolejki, natomiast do końca sezonu 16. Stal zdobyła jak dotąd 25 pkt. Strzeliła 28 bramek. Swoje poprzednie spotkanie rozegrane z Zetem II Tychy, w ramach dziesiątej kolejki wygrała wynikiem - 2:1. - Mocnymi stronami drużyny są: dobre zgranie, zaufanie do siebie i wzajemna, skuteczna mobilizacja na boisku - oświadcza Andrzej Mądry. -Nie sposób wymienić zawodnika, który w największym stopniu zasłużyłby na słowa uznania, gdyż piłka nożna jest grą zespołową. Wszyscy zawodnicy razem tworzą drużynę Stal Chełm Śląski, która jest liderem tabeli ligowej. Wszyscy zawodnicy, wspólnie z trenerem tworzą niepowtarzalną atmosferę na boisku i poza nim i zasługują na uznanie- dodaje. Warto przypomnieć, że drużyna z Chełmu Śląskiego wygrała 8 spośród 10 swoich meczy, 1 mecz przegrała (28 sierpnia ze Zniczem Jankowice), a 1 zremisowała (18 października z Polonią Międzyrzecze).

  Sytuacja finansowa klubu jest bardzo dobra. Towarzystwo Sportowe Stal Chełm Śląski otrzymuje dotację z urzędu gminy na prowadzenie działalności sportowej. Pozyskało też kilku dobrych sponsorów, którzy wspierają je na drodze sportowego rozwoju. - Cieszy fakt, że coraz bardziej widoczne są efekty naszej pracy, a inni doceniają to. Pozawala to ustosunkować się do naszych planów bardzo optymistycznie - mówi prezes Mądry. - Przyszłością klubu są juniorzy i trampkarze, których prowadzi GOSiR, pod kierownictwem Grzegorza Wyciśloka. Współpraca układa nam się świetnie. O przyszłość piłki nożnej w Chełmie Śląskim, także tą daleką, jestem więc spokojny - dodaje.

  A co czeka drużynę w najbliższej przyszłości? W ten weekend Stal Chełm Śląski zmierzy się z LKS Woszczyce w meczu jedenastej kolejki. Rywal ten plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama