Komandosi, CBA i policjanci ćwiczyli samoobronę w Kulach...

  Komandosi, CBA i policjanci ćwiczyli samoobronę w Kulach [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Komandosi, CBA i policja ćwiczyli techniki interwencyjne i samoobrony w Kulach
  1/25
  przejdź do galerii

  Komandosi, CBA i policja ćwiczyli techniki interwencyjne i samoobrony w Kulach ©Krzysztof Lipka

  Do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach zawitali pasjonaci sztuk walki ze Służby Więziennej, Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „Szturman” i Fundacji Byłych Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Nie zabrakło też gości zagranicznych. Tradycyjnie, jak w latach poprzednich, do Kul przybyli przedstawiciele francuskiej administracji penitencjarnej i po raz pierwszy, reprezentanci austriackiej Służby Więziennej. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z ĆWICZEŃ
  Spośród funkcjonariuszy Służby Więziennej najliczniejsze grono tworzyli członkowie Grup Interwencyjnych działających przy Okręgowych Inspektoratach Służby Więziennej. Pierwsze Seminarium w Kulach odbyło się w 2008 roku. Inicjatorem i „duszą” przedsięwzięcia był Krzysztof Radziejowski, emerytowany już wykładowca samoobrony i przyjaciel Romka Smoka. Nie uczestniczył w nim Romek - dla pasjonatów sztuk walki, nie tylko ze Służby Więziennej, postać znana i ceniona.
  Nie uczestniczył, choć bardzo chciał i bardzo chcieli tego organizatorzy. Wszak Romek, znakomity instruktor samoobrony, często w Kulach bywał. Na różnych szkoleniach i kursach, razem z Krzysztofem, przekazywał swoją wiedzę i umiejętności innym. Wychowawca z Zakładu Karnego w Herbach, znakomity kolega, który swoją pasją wschodnich sztuk walki potrafił zafascynować każdego.

  Wzór optymizmu, nawet wówczas, gdy zmagał się z nieuleczalną chorobą. I wtedy właśnie, w drugim dniu seminarium 2008 r., dotarła smutna wiadomość, że Romek swoją najtrudniejszą walkę przegrał…

  Dla wszystkich było jasne, że następne seminaria w Kulach będą nazwane jego imieniem. Tak też się i stało. Dzieło Krzysztofa kontynuuje por. Marcin Kaptacz, wykładowca samoobrony w Ośrodku Szkolenia w Kulach, organizując kolejne Seminaria pamięci Romka.

  Postać Romka Smoka przypomniał Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach ppłk Jerzy Cyrulik, otwierając Seminarium. Postać Romka była dla niego szczególnie bliska, albowiem razem pracowali w zakładzie Karnym w Herbach.

  Później zaczęły się zmagania na macie, w „gumowym miasteczku”, na terenie Ośrodka Szkolenia. Wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach zaprezentowali między innymi, działanie środków do obezwładniania za pomocą ładunku elektrycznego. Pokazywano, omawiano i ćwiczono techniki wykorzystywane w różnych sytuacjach, tak w Służbie Więziennej, jak i w innych służbach mundurowych. Swoje umiejętności pokazali też zagraniczni goście.


  *Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
  *Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama