Cmentarze Żory: Zmiany w organizacji ruchu. Uważajmy!

  Cmentarze Żory: Zmiany w organizacji ruchu. Uważajmy!

  Katarzyna Śleziona-Kołek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cmentarze Żory: Zmiany w organizacji ruchu. Uważajmy!
  1/5
  przejdź do galerii
  Cmentarze Żory: Zmieniona organizacja ruchu wokół naszych nekropolii. Uważajcie też na złodziei!

  Wszystkich Świętych w Żorach: Uwaga kierowcy! Zmieniona organizacja ruchu wokół cmentarzy  W piątek, 30 października rozpoczyna się policyjna akcja “Znicz”, która potrwa do poniedziałku. Na ulicach w okolicach naszych cmentarzy oraz na drogach krajowych przez cały weekend możemy spodziewać się wzmożonych patroli policyjnych. Zostanie też wprowadzona zmieniona organizacja ruchu wokół czterech żorskich cmentarzy - będzie obowiązywać od godz. 14 w piątek, 30 października do godz. 8 w poniedziałek, 2 listopada. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drogach i nie jeźdźmy na pamięć! Uważajmy też na złodziei

  - Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Jeśli możemy, nie jeźdźmy na cmentarz autem, tylko wybierzmy się tam pieszo. Nie pozostawiajmy też w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei - apelują żorscy policjanci.

  Wokół naszych cmentarzy będzie tłoczno, dlatego aby dojechać do czterech miejscowych nekropolii zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Chodzi o cmentarze: przy ul. Smutnej, ul. Komunalnej, ul. Zbożowej (Rogoźna) i ul. Lazurowej (Rowień-Folwarki).

  Jakie zmiany czekają nas wokół cmentarza parafialnego przy ul. Smutnej i Prawniczej? - Ul. Smutna zostanie zamknięta na odcinku od wjazdu na parking do skrzyżowania z ul. Nową. Dojazd do cmentarza od strony ul. Smutnej będzie możliwy tylko do parkingu. Ponadto wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Prawniczej na odcinku od parkingu przy bloku nr 6 os. Korfantego do skrzyżowania z ul. Sądową. Kierujący mają możliwość wjazdu na parking od strony ul. Osińskiej, natomiast wyjazd będzie możliwy ul. Prawniczą w stronę ul. Sądowej - mówi asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

  Jakie zmiany zaczną obowiązywać na cmentarzu komunalnym przy ul. Komunalnej? - Wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy na ul. Komunalnej. Wjazd na parking przy cmentarzu będzie możliwy od ul. Rybnickiej, natomiast wyjazd w stronę al. Armii Krajowej - dodaje Kamila Siedlarz.

  Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco

  Jaki poruszać się wokół cmentarza parafialnego przy ul. Zbożowej? - Będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy na całej długości drogi. Wjazd na cmentarz będzie możliwy od ul. Rolniczej, natomiast wyjazd ul. Zbożową do skrzyżowania z ul. Wodzisławską - mówi Kamila Siedlarz.

  Co zmieni się wokół cmentarza parafialnego przy ul. Lazurowej? - Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Lazurowej - od skrzyżowania z ul. Harcerzy Buchalików do skrzyżowania z ul. Pańskie Łąki. Dojazd do cmentarza będzie możliwy ul. Lazurową bądź ul. Pańskie Łąki, natomiast wyjazd z cmentarza będzie możliwy ul. Pańskie Łąki, następnie ul. Wiklinową do ul. Harcerzy Buchalików i do ul. Lazurowej - dodaje Kamila Siedlarz.

  Pamiętajmy też, że 1 listopada autobusy MZK z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju będą kursować zgodnie z niedzielnym rozkładem. Będą dodatkowe kursy i podstawione większe autobusy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama