Ekstraklasa: Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:0 [ZDJĘCIA, RELACJA, OPINIE TRENERÓW]

TOK
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:0
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:0 Lucyna Nenow / Dziennik Zachodni
W meczu 14. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 (1:0). Obie bramki strzelił Josip Barisić (7, 70). Gliwiczanie umocnili się na pozycji lidera.

Ekstraklasa: Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]

W wyjściowym składzie Piasta pojawił się Bartosz Szeliga, który pauzował od 23 sierpnia, czyli od 6. kolejki, kiedy gliwiczanie grali z Lechem w Poznaniu. Wtedy na początku spotkania uległ kontuzji i konieczna była operacja barku. Szeliga był już na ławce rezerwowych w meczu z Podbeskidziem w Bielsku-Białej, ale potem miał drobny uraz, dlatego zabrakło go w kadrze na Koronę Kielce.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, bo prowadzili już po pierwszej groźniejszej akcji. Z głębi pola podał Marcin Pietrowski, wprost do Josipa Barisicia. Chorwat zwiódł w polu karnym Macieja Dąbrowskiego i strzelił po ziemi z kilku metrów.

Goście starali się wyrównać, ale najpierw Michal Papadopulos uderzał głową nad bramką, a gdy w 26. minucie trafił w poprzeczkę, okazało się, że był na spalonym.

Do przerwy w meczu, w który zdecydowanie więcej było walki niż piłkarskiej finezji, lider prowadził 1:0.

Piast ruszył na bramkę z Zagłębia od początku drugiej połowy. W jednej akcji gospodarze mieli trzy okazje na gola!

Najpierw Martin Nespor przegrał pojedynek z bramkarzem, następnie Konrad Forenc obronił dobitkę Szeligi, a trzeci strzał, Kamila Vacka, poszybował nad poprzeczką (53. minuta)!

Gospodarze dopięli swego w 70. minucie – Vacek wpadł w pole karne, biegnący obok niego Jarosław Kubicki wyłożył się jak długi, a Czech podał piłkę Barisiciowi, który znów z bliska pokonał Forenca.

Zagłębie w 80. minucie mogło mieć okazję na bramkę kontaktową w postaci karnego, jednak sędzia nie odgwizdał faulu Kornala Osyry na Macieju Dąbrowskim. Na nic zdały się protesty gości.

Zagłębie nie oddało w tym meczu ani jednego celnego strzału. Kartka dla Urosa Koruna oznacza, że zabraknie go w składzie w następnym spotkaniu Piasta z Jagiellonią w Białymstoku.

ZDANIEM TRENERÓW

Piotr Stokowiec (Zagłębie):

Gratuluję przeciwnikowi zasłużonej wygranej. Mieliśmy plan na ten mecz, który pokrzyżowała nam szybko stracona bramka. Jednak nadal staraliśmy się kontynuować nasze założenia, grać wysoko pressingiem. Różnica polegała na tym, że Piast radził sobie z naszym pressingiem, a my nie umieliśmy sobie poradzić z agresywną grą gospodarzy. Nie rozegraliśmy złego meczu, to Piast zagrał dobrze i przegraliśmy z dobrze dysponowanym przeciwnikiem.

Radoslav Latal (Piast):

To był trudny mecz. Po porażce u siebie z Koroną, chcieliśmy się zrewanżować przed swoją publicznością. Przyjechał do nas silny i trudny przeciwnik. Jestem zadowolony z gry obronnej, w ataku było trochę słabiej. Tak to już teraz jest - rywale do nas przyjeżdżają, grają dobrze w obronie i starają się coś strzelić z kontry. Po drugiej bramce wierzyłem, że to wygramy. Jestem zadowolony przede wszystkim z gry obronnej.
Muszę się przyznać, że ostatnie mecze nie były najlepsze w wykonaniu Barisicia i jeszcze przed meczem nie byłem pewny, czy powinien zagrać. Dał nam jednak dużo w tym spotkaniu.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 Josip Barisić (7), 2:0 Josip Barisić (70)

Piast: Szmatuła – Osyra, Korun, Hebert – Szeliga (64. Mokwa), Murawski, Pietrowski, Żivec, Vacek, Mraz – Barisić (87. Mak), Nespor (60. Żivec)
Zagłębie: Forenc – Cotra, Dąbrowski, Guldan, Todorovski – Rakowski, Ł. Piątek (59. Janus), Vlasko (81. Woźniak), Kubicki, K. Piątek (59. Janoszka) - Papadopulos