Jastrzębie: W rejonie cmentarzy mogą pojawić się korki...

  Jastrzębie: W rejonie cmentarzy mogą pojawić się korki [OBJAZDY]

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębie: W rejonie cmentarzy mogą pojawić się korki

  Jastrzębie: W rejonie cmentarzy mogą pojawić się korki ©Bartosz Wojsa

  W rejonie jastrzębskich cmentarzy mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym. W związku z tym przypominamy o objazdach, które zostały wprowadzone w rejonie nekropolii. Po mieście będą poruszały się również większe autobusy, pojawią się dodatkowe kursy i wprowadzony zostanie bilet za złotówkę.
  Jastrzębie: W rejonie cmentarzy mogą pojawić się korki

  Jastrzębie: W rejonie cmentarzy mogą pojawić się korki ©Bartosz Wojsa

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na terenie Jastrzębia-Zdroju będą prowadzone działania pn. "Znicz 2015". Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, pomogą mieszkańcom i przyjezdnym, a także zapewnią płynność ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

  - Osoby odwiedzające groby bliskich muszą pamiętać o zmianach w organizacji ruchu drogowego, które zostaną wprowadzone w rejonie cmentarzy.
  Największych utrudnień w ruchu należy spodziewać się w sobotę i niedzielę. Niewykluczone, że zmiany te obowiązywać będą również i w pozostałych dniach działań "Znicz 2015". Uzależnione jest to od stopnia natężenia ruchu - informuje podinspektor Bronisław Wójcik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

  Utrudnienia w ruchu pojawią się w następujących miejscach:
  Cmentarz Komunalny przy ulicy Okrzei
  Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Cieszyńską do Domu Pogrzebowego na ulicy Okrzei po lewej stronie jezdni obowiązywać będzie znak "zakaz zatrzymywania się". Ponadto ruch na odcinku od kościoła przy ulicy Okrzei, aż do ulicy Libowiec odbywać się będzie w jednym kierunku (droga jednokierunkowa w stronę ulicy Libowiec).

  Cmentarz Parafialny przy ulicy Dębowej
  Na odcinku od skrzyżowania ulicy 1 Maja z Dębową po obu stronach jezdni obowiązywać będzie znak "zakaz zatrzymywania się". Poza tym na całej długości ulicy Dębowej wprowadzony zostanie całkowity zakaz ruchu.

  Wszystkich użytkowników ruchu drogowego prosi się o dostosowanie do zmian w organizacji ruchu oraz przestrzeganie zaleceń policjantów pełniących służbę w rejonie cmentarzy.

  To jednak nie wszystko, bo od dzisiaj do 2 listopada w rejonie cmentarzy wprowadzone zostały także dodatkowe oznakowania dróg. Są to:
  - na ul. Okrzei na odcinku od ul. Cieszyńskiej do domu pogrzebowego „zakaz zatrzymywania się” po obu stronach jezdni,
  - na ul. Ogrodowej na odcinku do skrzyżowania z ul. Dębową „zakaz zatrzymywania się” po obu stronach jezdni, od skrzyżowania z ul. Dębową do cmentarza „zakaz ruchu”,
  - ul. Ogrodowa boczna „zakaz ruchu”,
  - na ul. 1 Maja po prawej stronie od ul. Ogrodowej „zakaz zatrzymywania się” i powtórzenie znaku za skrzyżowaniem z ul. Mickiewicza.

  Dodatkowo Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju uruchamia dodatkowe kursy i zwiększa pojemność autobusów w niedzielę, 1 listopada.

  - Pasażerowie mogą mieć wątpliwości co do rozkładu jazdy i zastanawiać się, czy 1 listopada obowiązuje rozkład jazdy niedzielny, czy świąteczny. Informujemy więc, że posługujemy się rozkładem niedzielnym, co oznacza większą liczbę kursów w porównaniu z rozkładem świątecznym. Poza tym na trasach małe autobusy typu C, jeżdżące w normalną niedzielę, zostaną zastąpione dużymi autobusami typu B - informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

  Na linii 119 do niedzielnych kursów zostaną dodane dodatkowe autobusy z przystanku „Chlebowa Pętla” i powrotne z „KWK Jas-Mos”. W godzinach:
  - 9.40 i 10.05
  - 11.05 i 11.35
  - 12.30 i 13.00
  - 15.30 i 16.00
  - 17.05 i 17.40

  Linia 119 zapewnia dojazd do cmentarza w Zdroju (najbliższy przystanek „1 Maja - K. Miarki”) i do cmentarza na os. Przyjaźń („Przyjaźń Szkoła”). Przypomnijmy, że na tej linii autobusy jadą ponadto ul. Jagiełły (os. Chrobrego), Armii Krajowej przy Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Kierowców, dalej ul. 1 Maja, Kasztanową, Dworzec Zdrój i ul. Wodzisławską.

  Linia 123 z kolei kursuje tylko w dni robocze, dlatego 1 listopada zostaną uruchomione jej kursy w godzinach 8.10 - 15.23 z przystanku „Dworzec Arki Bożka” i powrotne z przystanku „KWK Jas-Mos”. W godzinach:
  - 8.10 i 8.30
  - 9.30 i 9.50
  - 10.20 i 10.40
  - 11.10 i 11.40
  - 12.25 i 12.45
  - 13.10 i 13.25
  - 13.40 i 14.12
  - 14.35 i 15.05

  Linia 123 zapewnia dojazd do cmentarza komunalnego (przystanek „Podhalańska Wodociągi”) i do cmentarza na os. Przyjaźń („Przyjaźń Szkoła”). Autobusy jadą ponadto ul. Małopolską, Cieszyńską, 11 listopada przy szkole i Urzędzie Skarbowym, a także os. Przyjaźń, m.in. przy szpitalu.

  Linie E-3, 101, 103, 107, 108, 113, 114, 117, 118, 124, 125, 131, 226, 228, 307, 308, 309, 310 i 311 kursują bez zmian, zgodnie z rozkładem niedzielnym.

  Niedziela, 1 listopada, to także dzień wejścia w życie nowego cennika biletów. Pojawia się m.in. bilet za złotówkę.

  Dokładny cennik znajdziecie tutaj:
  Cennik e-biletów jednorazowych
  Cennik e-biletów okresowych

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama