Lotnisko w Pyrzowicach: Lądowanie we mgle i przekierowane...

  Lotnisko w Pyrzowicach: Lądowanie we mgle i przekierowane loty

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lotnisko w Pyrzowicach: Lądowanie we mgle i przekierowane loty

  ©arc.

  Mgła na lotnisku w Pyrzowicach uniemożliwiała wczoraj samolotom bezpieczne lądowanie. Dobrze wiedzą o tym pasażerowie, którzy wracali do Polski z zagranicy w godzinach wieczornych i nocą z 31 października na 1 listopada. Większość samolotów została przekierowana na inne lotniska. Ale niektóre - ku zdumieniu pasażerów - mimo trudnych warunków, lądowały zgodnie z planem na katowickim porcie.
  Lotnisko w Pyrzowicach: Lądowanie we mgle i przekierowane loty

  ©arc.

  Widoczność na dziesięć minut przed lądowaniem nie przekracza 300 metrów. Warunki pogodowe wyraźnie wskazują, że lądowanie samolotu wracającego wczoraj z Belfastu na lotnisku w Pyrzowicach nie będzie możliwe. Pasażerowie otrzymują informację, że lotniskiem zapasowym jest Okęcie.

  - Po chwili z głośników kolejny komunikat: „Najprawdopodobniej polecimy do Wrocławia" - relacjonuje jedna z pasażerek lotu.
  - Trzeci i ostatni: „Pogoda nad lotniskiem w Pyrzowicach bez zmian - nie pozwala na lądowanie". Po wykonaniu pięciu okrążeń nad Katowicami stewardessa oznajmia: „Proszę państwa. Proszę o zapięcie pasów. Spróbujemy wylądować w Katowicach". Po takim locie życie wydaje się niezwykle cenne - dodaje.

  Zdarzenie miało miejsce 1 listopada o godz. 1. naszego czasu. Zdumienie pasażerki nie dziwi. Większość lotów przekierowano na inne lotniska.

  - Rano warunki pogodowe były dobre, natomiast później sytuacja zmieniała się. Siedem samolotów zostało przekierowanych na inne lotniska, m.in. do Warszawy i Krakowa, jedno połączenie było zlikwidowane, natomiast pięć lotów zostało przyjętych w Pyrzowicach dodatkowo - wyjaśnia nam Cezary Orzech, rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza katowickim lotniskiem w Pyrzowicach.


  *Firmy pogrzebowe z woj. śląskiego umierają przez długi
  *Nowi posłowie i senatorowie z woj. śląskiego ZOBACZ
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ
  *PiS chce zlikwidować gimnazja i obowiązek szkolny 6-latków REFORMA SZKOLNA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama